İnsanları mı aşağılıyorum?

Cileklivanilinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
1.584
2.408
Merhaba hanımlar kafama takılan ve kendimi kötü hissettiğim bir durum var yanlış anlaşılmamak adına çevremdekilere soramadım. Benim yıllardır çok sevdiğim ailecek de görüştüğümüz bir arkadaş grubum var ve o gruptaki kızla da son zamanlarda daha fazla görüşmeye başladık. İki kişi takıldığımızda seviyorum çok iyi niyetli ve komik bir insan onun arkadaş çevresindeki kızları da tanırım yıllardır ve onlarla da son zamanlarda daha fazla yakınlaştık. Ama beni rahatsız eden bir durum var mesela kafeye oturuyoruz menü geliyor aa bu fiyatlar ne? Kahve 10 tl mi olur? Çay 4 tl mi olur? Diye bağıra bağıra fiyat eleştirisi yapıyorlar özellikle kızlardan birinin sevgilisi acaip davranıyor mesela kahve söyleyince garipsiyor 25 kuruşa bakkaldan alırım sıcak su koyar içerim diye. Tamam piyasada her şeyin fiyatı arttı bu durumdan hepimiz muzdaribiz ama kafenin ortasında bunu tartışmak beni biraz utandırıyor. Ya da çok bağırarak konuşuyorlar ortalık birbirine giriyor kendimi rahat hissedemiyorum birbirlerine hitapları da bir garip yani iyi insanlar ama bu tavırlar bana saçma geliyor sonuçta fiyatlardan rahatsızsan kafeye gelmek zorunda değilsin ya da benim kahve içmemi eleştirmek yerine alırsın çayını oturursun ben sana ödetmiyorum sonuçta. İki dakikada bir “tadı nasıl” diye soruyor dalga geçer gibi. İyi güzel diyorum sonra tekrar soruyor. Ses çıkararak burun temizliyor biri mesela ve ben içten içe çok sinir oluyorum bir yandan da kötü hissediyorum insanları mı küçümsüyorum diye? Fikir almak istedim.
 

Bixerhatin

Denizim
Pro Üye
Anneler Kulübü
17 Nisan 2018
1.175
4.009
İnsanlar hem iyi hem de görgüsüz olabiliyor,
Ben de sizin yeriniz de olsam rahatsız olurdum.
Bu beni burnu büyük gösteriyorsa aslında bu benim burnumun kaf dağında olduğunu değil, onun toplum için de davranış özürlülüğünü gösterir. :KK53:
 

cilek.yagmuru

Guru
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2009
3.485
11.498
Benim için medeniyetin en büyük ölçütlerinden biri ses düzeyidir. Bağıra bağıra konuşan insanlardan nefret ederim ve isterse dünya iyisi olsun, zorunda kalmadıkça görüşmem.
Diğer anlattıklarınız da aynı derecede rahatsız edici zaten.
Size bir şey katmayan, dahası sizi aşağı çeken insanlarla görüşmezseniz bir şey kaybetmezsiniz.
 

Mavikelebekk

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2019
135
103
Çok rahatsız edici davranışlar gerçekten de benim de başıma böyle bir durum geldi ve resmen garsonun yanında oldu buna benzer anlattıklarınız madem pahalı ozaman gelmezsiniz olur biter gerçekten görmüş insan her zaman farklı
 

demetc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2013
733
666
Rahatsızsan görüşmezsin olur biter küçümsemek değil bence bu sadece farklı ekonomik sosyal düzey yada cimrilikten dolayı görüş farklılığı
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-01-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 125 gün kaldı.

Bebeğinizinn Orta kulağındaki kemikler(insan vücudundaki üç küçük 3 kemik: çekiç, örs ve üzengi) ses iletimi mümkün kılmak için sertleşmeye başlıyor. Bebeğinizin dış dünya ile ilgili hiç bir deneyimi olmadığı için bebeğinizin beynine giden ses bilgileri yorumlanamaz. (Örneğin birisinin konuşması bir köpek havlaması) Sadece ses şideti bebeğiniz tarafından dikkate alınır çünkü yüksek sesler bebeğinizin irkilme refleksini tetikler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Renklihatun

Sevgi anlaşmak değildir nedensizde sevilir 💖
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
1.532
4.958
Hiç biri önemli olmasa şu cafelerde bagira.cagira hatta haykirarak gulen bir grup var ya heh onlarin icindeyseniz bence de rahatsiz olun cidden çok saygisizca geliyor bana kalabalik gidersin illa ses olur ama hunharca bagirmak gülmek çok.tuhaf geri kalan meselelere.hic yorumum yok arkadaslik etmemek en guzeli gibi
 

Temiznevresimkokusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2018
1.160
1.155
Bende bu kafayı anlayamıyorum. Kafede sadece lezzetine ücret ödemiyorsunuz mekana ödüyorsunuz. Kimse kimseyi de kafede zorla oturtmuyor. Madem öyle alsın marketten kahvesini gitsin parkta bahçede içsin.
Ben olsam çok utanırdım. Bağıra bağıra fiyatları hakkında konuşmak çok abes. Takılmayın böyle insanlarla.
 
Yukarı Alt