İntermittent fasting yaparak zayiflayanlar

ilaydak95

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2019
4
3
Masallah cok basarili sonuc almissiniz.bu donemde spor yaptiniz mi acaba yoksa sadece beslenme duzeninizi mi degistirdiniz?

Bir de if yapan tum kadinlara soruyorum, regl duzeninizde degisme oldu mu? Bu diyetin kadinlar icin cok uygun olmayabilecegi soylenmekte. Ben de bir ara denemistim ve regl olamamistim o donem. O yuzden korksam da tekrar basladim.
merhabalar sporda yapmıştım bu süreçte ve adet düzenimde değişme olmadı

avukat-hb

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2017
25
35
Masallah cok basarili sonuc almissiniz.bu donemde spor yaptiniz mi acaba yoksa sadece beslenme duzeninizi mi degistirdiniz?

Bir de if yapan tum kadinlara soruyorum, regl duzeninizde degisme oldu mu? Bu diyetin kadinlar icin cok uygun olmayabilecegi soylenmekte. Ben de bir ara denemistim ve regl olamamistim o donem. O yuzden korksam da tekrar basladim.
IF ile 115 kilodan 98 kiloya kadar düştüm ve regl düzenimde hiçbir sıkıntı olmadı. Belki bünyeden bünyeye fark ediyordur, onu bilemiyorum.

Cancagiz52

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2019
39
33
Ben de bir ara 24 kilo vermiştim.73'den 49'düşmüştüm. Birkaç kişilik grubumuz vardı yakın arkadaşlarımla diyet yapıyorduk. 49'a düştükten sonra 52'ye çıkıp sabitlemiştim. Hamile kaldım 58 ile doğuma gidip 53 ile doğumdan çıktım. Emzirme vs. Derken 51'e düştüm. Ama doğumdan sonra troid hormonlarımda sıkıntı olmuş. Metobolizmam durmuş. O yüzden 58'e çıktım gene. 1 haftadır intermittent fasting (adını doğru yazdıysam tabii😂) yapıyorum ve her gün sporumu ihmal etmiyorum. Troid ilaçlarımı da içiyorum.Bir haftalık sonucum şu an 55.5 kiloyum. 2.5 kilo vermişim. Herhalde ödem falan attım. Her akşam 30 dk eliptik bisiklet veya 10.000 adım. Grubumuzdaki arkadaşım da 110 kiloydu. Her gün takip ettik birbirimizi. Şu an 75 kilo. Ve hamilelik doğum vs. O da geçirdi bu arada. Tabii hamileyken diyet yapmadık emzirirken de. Koruduk ve sağlıklı beslendik. Ama bende troid rahatsızlığı olunca azıcık da ıştahım artınca tabii bir anda kilo aldım. Şu an hedefim 49.Arkadaşlar 3 yıldır hep diyet süreci geçiriyorum. Bir ara anoreksiya ve bulimia belirtilerim oldu. Hamileyken bıraktım hiç yememeyi ve kendimi kusturmayı elhamdülillah arkadaşımda öyle. Geri kilo almadık sağlıklı beslendigimiz için. Ama şu 3 ayda oldu ne olduysa. Bide benim sadece zayıflamaya değil tam anlamıyla sıkılaşmaya ihtiyacım var.

Yukarı Alt