Interneti karısı için buldu

xsxulem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
695
Emoji Skoru
14
Yaş
46
Vinton Cerf, 1970’lerde genc bir matematik muhendisiydi. Kulaklari duymayan karisi dunyayla rahat iletisim kurabilsin diye interneti icat etti.Vinton Cerf, 1970’li yıllarda üniversiteyi yeni bitirmiş, yirmili yaşlarının sonunda bir matematik mühendisiydi. Doğuştan kulakları duymayan Carinne’e aşık oldu. Carinne, kimseyle iletişim kuramıyor, telefonla bile konuşamıyordu. California Üniversitesi Matematik Mühendisliği’nde bilgisayarlar arası bilgi transferiyle uğraşan Cerf’in ise tek isteği karısını mutlu etmekti. İnternet, o zamanlar askeri amaçla kullanılan bir sistemdi. Sivillerin kullanamadığı internet, kısa sürede 200 ayrı sivil kuruma yayıldı. Cerf interneti geliştiren bilim adamları arasındaydı. Ancak o daha önemli bir şey yaptı ve interneti karısının da kullanabileceğ i bugünkü haline getirdi.

En çok karım sevindi

Eğer bunu yapmamış olsaydı internet denilen uçsuz bucaksız dünyada kimse istediği bilgiye ulaşamazdı. Cerf bugün, “Karım artık üniversitede okuyan oğlumuzla bile internet yoluyla konuşabiliyor. Kimbilir belki de interneti karımı mutlu edebilmek için icat etmişimdir” diye konuşuyor.
 
N

nickyokidareet

Ziyaretçi
bence başlık "Interneti karısı için buldu "olmamalıydı.. yazıda da belirtildiği gibi askeri alanlarda kullanılıyormuş zaten..Vinton Cerf ise geliştirmiş ..
öyle yada böyle sonuç iyi olmuş:))
 

garfield

Rab'bim bana yeter...
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
265
Emoji Skoru
23
iyi ki geliştirme olmuş.... hem karısı hemde bir çok kişi için şimdi çok işe yarıyor....
 

mesure

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
756
Emoji Skoru
12
Yaş
38
Eyy aşk sen adama neler yaptırıyorsun?Gelde şimdi kıskanma :çok üzgünüm: Benimkine değil bişey icad ettirmek icad olmuş şeyi bile yaptırmak mucize.
 
Yukarı Alt