İnternetten müzik indirmek için

1BukeT

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Eylül 2006
Mesajlar
1.454
Emoji Skoru
22
Teknolojinin gelişmesi ve bunun sonucunda internetin tüm dünyayı bir ağ gibi sarmasıyla insan hayatı da oldukça kolaylaşmaya başladı. Öyle ki, artık insanlar evinden dışarı çıkıp bir müzik markete giderek, beğendiği sanatçının albümünü parayla almak yerine, bilgisayarını açıp istediği şarkıyı bedava ve kısa yoldan indiriyor.

Müzik indirmek için internette çeşitli sitelerden indirilebilen dosya paylaşım programlarından birini bilgisayara kurduktan sonra bir kullanıcı adı seçmek oluyor. Daha sonra program çalıştırılınca internetteki tüm mp3 ve benzeri müzik dosyalarının yanı sıra her türlü video ve resimler bir tık uzakta oluyor.

Program yüklemekle uğraşmak istemiyorsanız mp3 sitelerinden de müzik indirebilirsiniz. Bu sitelerin bazıları mp3'leri bedava indirmenize izin verirken, bazıları da karşılığında belirli bir ücret alıyor.

Dialer'lara dikkat

Son zamanlarda internet üzerinde inanılmaz vaatlerle insanları bir programı indirtip çalıştırtan sitelerin sayısı oldukça arttı. Bu programlara “dialer” adı verilmekte. Bu programlar sizin mevcut bağlantınızı keserek sizi yurtdışı numaralara aktaran programlardır. Sonuçta sizin aylık telefon faturanız bol sıfırlı bir değere ulaşıyor.

Aslında programları kurarken karşınıza gelen lisans antlaşmasını dikkatli bir şekilde okursanız bu tür tuzaklara düşmezsiniz. Ama ne yazık ki program kurarken lisans anlaşmalarını daima "I Agree" diyerek hızlıca geçtiğimizden bu tür programlar emellerine çok rahat erişiyorlar.

Bolca MP3 içerdiğini iddia eden bir site siz bir mp3 indirmek istediğinizde “sunucunun çok yoğun olduğunu, bu nedenle şu anda bu mp3'ü indiremeyeceğinizi, ama bu tür bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız küçük bir program sayesinde internet üzerinde 10 kat hızlı dolaşabileceğinizi” iddia etmektedir. Hiçbir program sizin internet bağlantınızı o kadar hızlandıramaz. İnternet hızlandırıcı programları çeşitli yöntemler kulanarak bağlantınızı değil sitelere erişiminizi hızlandırırlar. Bu yüzden tuzağa düşmeyin.

Dosya paylaşım programları:

İnternetten müzik indirmenin bir diğer yolu ise dosya paylaşım programlarını kullanmak. İşte en popüler dosya paylaşım programlarından birkaçı...

Kazaa (www.kazaa.com)
Bu program ile internet üzerinden diğer kullanıcılarla müzik, video, resim, yazılım her türlü dosyanızı paylaşabilirsiniz. Diğer kullanıcılarla sohbet imkanı var. Dosya paylaşım programları arasında en iyilerinden birisi. Ancak içerisinde bazı casus programlar var dikkat.

WinMX (www.winmx.com)
WinMX bir dosya paylaşım programı. İnternet üzerinden MP3 müzik dosyaları, video, audio dosyalarını paylaşmak üzerine tasarlanmış güzel bir program. Chat imkanı, dosyayı kaldığı yerden devam ettirme özellliği de mevcut.

Overnet (www.overnet.com)
P2p programlarında aradığınızı bulabileceğiniz süper bir program. Yüksek hızla download yapabilir ve yükset boyutlu dosyaları indirebilirsiniz.

Bearshare (www.gnutella.com)
Bu program Gnutella network´unu kullanarak MP3. MPEG. AVI. ASF. MOV. JPEG. GIF gibi birçok dosyanın aranmasını, download edilmesini yani paylaşılmasını sağlıyor.

Limewire (www.gnutella.com)
Bu program Gnutella network'ünü kullanan bir dosya paylaşma aracı. MP3 dışında ayrıca bilgisayardaki her türlü formattaki dosyayı paylaşabilirsiniz diğer kullanıcılarla. Dosyalar yarıda kalırsa devem etme özelliği var.

Audiogalaxy (www.audiogalaxy.com)
ASatellite programı www.audiogalaxy.com adresinden arattığınız ve bulduğunuz MP3'leri download etmenizi sağlıyor. Bu program ile ayrıca kendi MP3'lerinizi de paylaştırabiliyorsunuz. Download'lar yarım kaldığında devam ettirme özelliği var.

Torrent programı:

BitSprit
Torrent programlarından biri olan BitSpirit ile full albümleri güvenle indirebilirsiniz. Yalnız bu program yardımıyla daha çok yabancı albümleri indirebileceğinizi özellikle vurgulayalım. Öncelikle programı bilgisayara kurmanız gerekiyor. Programı kurduktan sonra Link Silinmiştir. adlı adrese gidip indirmek istediğiniz albümü seçmek daha sonra da onun torrent'ini masa üstünüze indirip işlemi başlatmanız yeterli. İnanılmaz bir arşiv sizi bekliyor.

Bedava Mp3 siteleri:

www.mp3hane.com
www.sanalcafe.net
Link Silinmiştir.
Link Silinmiştir.
Link Silinmiştir.
www.simplemp3s.com
www.mp3search.com
www.mp3shits.com
Link Silinmiştir.
www.supermp3.org

Ücretli Mp3 siteleri:

www.itunes.com
Link Silinmiştir.
www.thedownloadplace.com

Internet Radyoları:

Şarkıları yüklemekle zaman harcamak istemiyorsanız o zaman internet radyoları tam size göre. Ülkemizdeki birçok radyo istasyonunu internetten canlı dinleyebilirsiniz. Ya da Yahoo ve MSN gibi dünyanın bir numaralı portallerinin sağladığı ve istediğiniz müzik türüne göre sınırlayabileceğiniz internet radyolarıyla da müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Dünyanın en çok kullanılan müzik programı olan Winamp'tan da dünyanın birçok bölgesinden canlı yayın yapan internet radyolarına ulaşmak mümkün.

Link Silinmiştir.
Link Silinmiştir.
Link Silinmiştir.
 
E

EU3

Ziyaretçi
Buketin yazdigi gibi bazi Dosya paylasim Programlarinda cok dikkatli olunmasi gerekiyor dosyalarin icinden virüs cikabiliyor, bu maalesef benim bir arkadasimin basina geldi. Bazi arkadaslarim Türk Board´ lardan müzik indiriyor, bu daha güvenceli oluyor.
 
Yukarı Alt