• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

İrlandalı Anne (Esra Şimşek) Şikayet

ankr_25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
293
188
Yardimci olabildiysem ne mutlu 😉😃 oncelikle muhallebiyi pisirin formul sut/kendi sutunuz/inek sutu/keci sutu/su yada hazir paketlilerden..ben hep inek sutuyle hazirladim her ne kadar 1 yasindan once sut vermeyin deselerde ben muhallebi olarak verdim iki cocugumada bisey olmadi tabi tercih sizin.. sutun icine tam bugday unu/pirinc unu/ misir unu/irmik/misir nisastasi ile esmer seker/pekmez/keciboynuzu tozu elimde hangisi varsa kattim.. koyu geldiyse su veya sut ekledim..civik geldiyse hemen ayri bi kapta un veya nisastayi sulandirip pismekte olan civik muhallebiye katip kivami buldurdum
Mesela kizim formul sutten yaptigim.ne muhallebiyi yedi nede yogurdu.. kendi sutum yoktu zaten..keci sutunude sevmedi.. bunun yerine kati meyve sikacagindan armut,tatli elma,uzum,mandalin vs meyve sularini kullanarak muhallebi yapiyordum,a radada inek sutuyle muhallebi yapiyordum.. Allah kolayliklar versin size.
Çokk teşekkür ediyorum 🙏 😊

gbasakoglu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2017
215
156
Merhaba konuyu gördüm bende sizlere danışmak istedim kızım 22 aylık emerek uyuyo ve sürekli uyaniyodu istahida hiç yoktu bu yüzden.bide ise basliyacagim iicn emmeyi bıraktık doktor onayıyla. 10gundue emmiyo.ilk 3gun baya ağlamalı geçti. Ama hikayeler anlatarak uyumaya alıştı. Bir saaat dil döküp hikaye anlatiyorum uyuyodu. Ama gunudz bazen uyuyo ama o da çok zor. bazen de hiç uyumuyo.uyku saatleri berbat durumda.yattiginda da beni yanında istiyo çünkü 12de yatınca artık benimde uykum geliyodu bende yanında yatıyorum.bu işlemi annemlerde yapmıştık bu arada. Şimdide bu süreçten yoruldu ve grip oldu eski aglamalara geri geldi. Hem o sıkıntıda hem ben hiç dinlenme fırsatımız yok. Bide iki yaş send denk geldi.uyku eğitimi aldiriyim dedim hem emin olamıyorum hemde çok uçuk fiyatlar.cikmazdiyim .sizce nasıl bir yol izlemeliyim kendi kendine düzene girer mi .ya da farklı bı yokmu izlemeliyim bilgisi olan varsa ne olur cevap versin çok zordayim

benibekleyin

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
2.101
3.023
o kadar çok evladım için ve anne olarak demişsiniz ki bana daral geldi okurken çocuğunuzu düşünemiyorum bile.

ankr_25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
293
188
o kadar çok evladım için ve anne olarak demişsiniz ki bana daral geldi okurken çocuğunuzu düşünemiyorum bile.
Okumayınız hanımefendi zorlamadım ki 😊 ayrıca hiç tanımadığınız birinin anneliğini okuduğunuz birkaç paragrafta 2-3 kere tekrar ettiği bir ifade üzerinden nasıl yargılayabiliyorsunuz anlamadım. Umarım siz çocuğunuza sizin kadar önyargılı davranmamayı öğretebilirsiniz saygılar 😊

ankr_25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2016
293
188
Merhaba konuyu gördüm bende sizlere danışmak istedim kızım 22 aylık emerek uyuyo ve sürekli uyaniyodu istahida hiç yoktu bu yüzden.bide ise basliyacagim iicn emmeyi bıraktık doktor onayıyla. 10gundue emmiyo.ilk 3gun baya ağlamalı geçti. Ama hikayeler anlatarak uyumaya alıştı. Bir saaat dil döküp hikaye anlatiyorum uyuyodu. Ama gunudz bazen uyuyo ama o da çok zor. bazen de hiç uyumuyo.uyku saatleri berbat durumda.yattiginda da beni yanında istiyo çünkü 12de yatınca artık benimde uykum geliyodu bende yanında yatıyorum.bu işlemi annemlerde yapmıştık bu arada. Şimdide bu süreçten yoruldu ve grip oldu eski aglamalara geri geldi. Hem o sıkıntıda hem ben hiç dinlenme fırsatımız yok. Bide iki yaş send denk geldi.uyku eğitimi aldiriyim dedim hem emin olamıyorum hemde çok uçuk fiyatlar.cikmazdiyim .sizce nasıl bir yol izlemeliyim kendi kendine düzene girer mi .ya da farklı bı yokmu izlemeliyim bilgisi olan varsa ne olur cevap versin çok zordayim
Maalesef ben bir yorum yapamayacağım çünkü hala düzene oturtamadım gece 3-4 kere kalkması devam ediyor ama çalışmaya başladığım için eğitim işiyle çok ilgilenmiyorum hem gündüz emziremediğim için gece ne kadar istiyorsa emziriyorum. Sadece şunu tavsiye edebilirim vaktiniz varsa birkaç yöntem okuyup deneyin başarılı olamazsanız danışmanlık alın. İstediğiniz ilgiyi bulamıyorsunuz çünkü en azından bende öyle oldu 🤷‍♀️

Dimplesbaby

Başlangıç:80.3 güncel :76.3 hedef:68
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
1.245
1.723
Uykunun eğitimi olur mu ya siz kendinizden pay biçin eğitim alarak mı uyumayı öğrendiniz bence bunlar para tuzağı

SaDoRa

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
425
718
Merhabalar. Siz Seride Hanım’la mı çalıştınız?
Çalıştım, kendisini sevdim ilgili alakalı kibar bi kadın fakat ben uyku eğitimini sevmedim. Tüm zorlukları göze alarak eğitime son verdim, hiç de pişman değilim. Hatta keşke en baştan itibaren çocuğum nasıl istiyorsa öyle uyutsaydım .. Etrafta lüzumsuz insanlar olunca kafa karışıyor, böyle eğitim meğitim işleriyle geriliyor insan..

zepnep

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2013
95
32
esra hanimla tam anlasmak uzereyken bu konuyu gordum ama ya napicam hic bilmiyorum artik 😭🤷🏼‍♀️

Yukarı Alt