İş yerine yemek götürmek

Busonolsunbuson

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2019
636
890
Termosa akşamdan koyamaz, hiç sıcak olmaz o zaman.
Sabah çıkmadan ısıtıp termosa öyle koymak gerekiyor.
Mantıdaki sarımsak çok kokar çünkü çiğden konuyor ama tencere yemeğindeki 1 diş 2 diş sarımsak kokuya sebep olmaz.
Sicak yemek olmuyor bu anlattigim sekilde. Kisin kalorifer ustunde ilinir sadece. Okul hayatimdan soguk cay,kahve,yemege aliskinim. Ben ugrasmadim. Termosla getiren arkadasim da vardi. Evet sabah hazirlamak zorunda sicak olmasi icin. Sarimsak konusu cok tartismali. Hele ki nem kapacak mesai arkadaslari varsa.

Tuannasena

Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2019
131
149
Bazi bolgelerin yemekleri kuyruk yagiyla yapilir. Sirf o bile agir bir koku yayar. Sarimsakli yemekler de. Evden yemek goturmek en sagliklisi en hesaplisi. Aksamdan hazirlarsaniz sabah posete koyup cikarsiniz. Kek,borek,kurabiye de isten cikmadan once atistirmalik olabilir. Meyve,kuru meyve,leblebi uzum. Epey tok tutar.
Ben pilavı bile zeytin yağıyla yapanlardanım😀 Sarımsak, soğan falan zaten yasak gibi hafta içi. Sürekli insanlarla konuşmam gerekiyor.
Kesinlikle en iyisi yemek götürmek. Yıllardır bunu yapabilenlere gıpta etmişimdir. Bu yıl bir deneyeceğim bakalım. Başarılı olabilirsem ne alâ 😊
En basit meyveli kek bile o ne idüğü belirsiz fastfoodlardan iyidir.

Feslegen Kokulu Nane

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2018
5.107
9.436
Isıtma imkanınız yok mu? Misal çay ocagi vardır. Ocakta ısıtabildiniz.
O zaman normal küçük tencerede de götürebilirsiniz. Ben eşime öyle yapıyorum..

BlupBlupBlup

Tokatlı Fıstık Burhan 💩
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
1.767
4.544
Cooker marka yemek termosu gördüm geçen. Bu markanın porselenini falan çok beğeniyorum, belki termosu da iyidir. Fiyatı da uygundu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-04-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 175 gün kaldı.

Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında bacak ve ayaklarında dikkat cekici bir hareketlilik vardır. Tekme atabilir, ayaklarını içe dışa döndürebilir. Önümüzdeki 3-4 hafta içinde alt karın, kalça, uyluk ve göğüslerinizde hızlı gerilme sebebiyle çatlaklar görülebilir. Çatlaklar ilk başlarda kırmızımsı veya mavimsi bir halde iken ilerleyen zamanlarda gümüş-beyaz renge dönüşür.Bazı kadınlar hamilelik sırasında karpal tünel sendromu yaşarlar. Eğer ellerinizde ve bileklerinizde kas ağrıları yaşarsanız doktorunuzla konuşun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Busonolsunbuson

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2019
636
890
Ben pilavı bile zeytin yağıyla yapanlardanım😀 Sarımsak, soğan falan zaten yasak gibi hafta içi. Sürekli insanlarla konuşmam gerekiyor.
Kesinlikle en iyisi yemek götürmek. Yıllardır bunu yapabilenlere gıpta etmişimdir. Bu yıl bir deneyeceğim bakalım. Başarılı olabilirsem ne alâ 😊
En basit meyveli kek bile o ne idüğü belirsiz fastfoodlardan iyidir.
Aksamdan organize olursaniz cok kolay halledebilirsiniz. Aslinda en iyisi haftalik dusunup evdeki malzemeleri de kullanip yemek/atistirmalik hazirlamak. Yemege ne kadar harcadiginizi hesaplayin. O miktar ile gram/ceyrek altin alin derim. Sizi hem evden yemek goturmeye motive eder hem de kara gun dostu birikiminiz olur.

lovestory34

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2019
97
329
Herr gün lahmacun, pide, hamburger gibi şeyler yemekten sıkıldım. Bu yıl iş yerine yemek götürerek daha sağlıklı beslenmek istiyorum. Fakat bunu ne kadar süre yürütebilirim bilemiyorum. Soğuk yenilebilen şeyler sınırlı. Sandviç ve salata geliyor aklıma sadece. Yemek termosu alıp sıcak yrmek götürsem diyorum ama termoslarin hangisi gerçekten kaliteli bilemiyorum. Bazıları çok pahalı, bazıları daha uygun fiyatlı. Uygun fiyatlilar işimi görür mü acaba?

Bu işi uzun zamandır yapabilen birileri var mi aranızda? Önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler ...
Ben de eşim de yıllardır götüyoruz genelde ben kahvaltılık götürüyorum. eşim de evde ne yemek varsa hazırlıyorum hiç sıkıntı çekmedik.

Has nicktir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2015
4.222
8.353
Ben dediğiniz şekilde hergün yemeğimi yanımda getiriyorum aklınıza gelecek herşeyi hemde, zeytin yağlı yemekleri ısıtmaya gerek kalmıyor zaten, tavukda sabah isıtıp koyunca cam kaplara ve sarınca streçe soğumuyor öğlen ılık kalıyor buz gibi olmuyor yani. Köfte getirirsem yada çorba mikro dalga var onda ısıtıyorum. En sağlıklısı bu şekilde beslenmek burda ki yağlı yemekler hiç sağlıklı değil.

Tuannasena

Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2019
131
149
Aksamdan organize olursaniz cok kolay halledebilirsiniz. Aslinda en iyisi haftalik dusunup evdeki malzemeleri de kullanip yemek/atistirmalik hazirlamak. Yemege ne kadar harcadiginizi hesaplayin. O miktar ile gram/ceyrek altin alin derim. Sizi hem evden yemek goturmeye motive eder hem de kara gun dostu birikiminiz olur.
Şahane bir fikir👍

Yukarı Alt