İş yerine yemek götürmek

Etkisiz Eleman

Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
140
162
ben de iş yerindeki yemekleri yiyemiyordum. kendime termos aldım. akşamdan yemeği fazla yapıp ertesi gün işe de götürüyorum. aldığım termos öyle pahalı bişey değil ama sıcak tutuyor 6 saat falan. benim odamda mini buzdolabı da var. turşu bile var odamda :KK45:yoğurt,meyve, domates, salatalık, zeytin, peynir, reçel de oluyor hep dolabımda. sadece akşam yemeğini evde yiyorum

honey bunch

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
11.760
18.851
Sıcak değil ama sızdırmadıgı icin tupperlarda götürüyordum
Zeytinyaglı soguk mezelerde götürebilirsiniz
Barbunya taze fasulye falan gibi

Tuannasena

Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2019
131
149
ben de iş yerindeki yemekleri yiyemiyordum. kendime termos aldım. akşamdan yemeği fazla yapıp ertesi gün işe de götürüyorum. aldığım termos öyle pahalı bişey değil ama sıcak tutuyor 6 saat falan. benim odamda mini buzdolabı da var. turşu bile var odamda :KK45:yoğurt,meyve, domates, salatalık, zeytin, peynir, reçel de oluyor hep dolabımda. sadece akşam yemeğini evde yiyorum
Markası nedir? Kaça aldınız?

Tuannasena

Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2019
131
149
ben de iş yerindeki yemekleri yiyemiyordum. kendime termos aldım. akşamdan yemeği fazla yapıp ertesi gün işe de götürüyorum. aldığım termos öyle pahalı
elektrikli tek goz ocak da alabilirsiniz.3lu sefer tasinda goturur ocaga koyar isitirsiniz.
Ocak var iş yerinde. Ama ben ısıtmakla uğraşmak istemiyorum. Termos var aklımda. Sıcak olmasına gerek yok. Ilık da tutsa işimi görür.

tuzemencanavar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2013
206
132
Herr gün lahmacun, pide, hamburger gibi şeyler yemekten sıkıldım. Bu yıl iş yerine yemek götürerek daha sağlıklı beslenmek istiyorum. Fakat bunu ne kadar süre yürütebilirim bilemiyorum. Soğuk yenilebilen şeyler sınırlı. Sandviç ve salata geliyor aklıma sadece. Yemek termosu alıp sıcak yrmek götürsem diyorum ama termoslarin hangisi gerçekten kaliteli bilemiyorum. Bazıları çok pahalı, bazıları daha uygun fiyatlı. Uygun fiyatlilar işimi görür mü acaba?

Bu işi uzun zamandır yapabilen birileri var mi aranızda? Önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler ...
Şeker hastası olduğum için küçüklüğümden beri yemeğimi yanımda taşırım. Okulda üniversitede iş hayatında hep yemeğimi taşıdım.
Bizim ofisimizde ev yemeği çıkıyor ama çoğu zaman kızartma,pilav,makarna vs tarzında.
Sabahları üşenmezsem bir haşlanmış yumurta domates salatalık peynir ceviz, veya omlet tarzı bişey. bir kaba sığıyor zaten.
Öğlen de evimizde pişen uygun şeylerden götürüyorum. Salataları artık çok çeşitli yapıyorum kimi zaman mercimek, fasulye ekliyorum kimi zaman ton balığı,peynir. Evde piştiyse zeytinyağlı yemek de götürüyorum. Isıtma derdi olmadığından kolay oluyor.
İş yerinizde mikrodalga fırın falan varsa işiniz kolay zaten.
Başlarda taşımaktan, kap kacak işinden yorulacaksınız belki ama insan zamanla alışıyor.

pomegranate_

nârın da hoş nûrun da..
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2019
35
161
Ben de iş yerine yemek taşıyanlardanım, bir yılı geçkin süredir devam ediyorum ve gerçekten kendimi daha sağlıklı hissettiğim için vazgeçmeyi düşünmüyorum.

İş yerimde mutfak var ocakta ısıtabiliyorum yemeği, kışın daha çok kolay taşındığı için çorba koyuyorum kavanoza, yaz döneminde de balıklı, peynirli, bakliyatlı salatalar yapıyorum. Dolabımda yulaf vardır, canım isterse yulaf-yoğurt-meyve yiyorum.

Isıtmanın zor olduğu vakitte (kalabalık olduğumuz günler oluyor bazen) brokoli, patates vs. haşlayıp üzerine hafif tuzlu, kekikli yoğurt karıştırıp döküyorum.

Peri anne

Kıdemli anne
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2017
1.960
2.118
instagram gurmediyet ve fitmuhendisce de basit saglikli tarifler ve doyurucu salatalar var mutlaka bak
patates salatasi
patates keki
tavuklu makarna salatasi
patlican salatasi
borek
sogansiz kisir aklima gelen soguklar

Astoria

still alive who you love 💕
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
14.559
44.362
Bu konu çok güzel olmuş, ben de iş yerine yemek götüren ve daha sağlıklı alternatifler götürme arayışında birisi olarak bu konudan epey yararlandım. Ben de kendi götürdüklerimden yazayım. Yemek termosu kullanmıyorum ben bu arada. Mutfak var, istersem ocakta ısıtabiliyorum çorba falan.

Sandviçtir, salatadır bunları zaten çeşit çeşit, değiştire değiştire yapıyorum. Izgara sebzeli, ton balıklı, ızgara tavuklu, beyaz peynirli-rokalı sandviçler hazırlıyorum. Salataları kavanoza hazırlıyorum, dolaba koyuyorum. Sabahları sadece küçük bir kaba limonlu zeytinyağlı sosunu hazırlayıp çantama ikisini beraber atıyorum. Makarna salatası da güzel oluyor. Bazen börek yapıyorum eve, işyerime de birkaç dilim götürüyorum. Kek yaparsanız kek de götürebilirsiniz. Kavanozda noodle yapıyorum, o da çok pratik oluyor. Yalancı kumpir yapabilirsiniz, patatesleri tereyağı ve kaşar peyniri ile haşlayıp ezersiniz, üzerine istediğiniz malzemeleri koyarsınız. Yanınıza fast foodçularda da verilen minik ketçap ve mayonezlerden de alıp yiyeceğiniz zaman üzerine sıkarsınız bitti gitti. Mücver götürebilirsiniz, onu da yemesi güzel oluyor. Yanına da naneli yoğurt yaparsınız, onu da minik bir kaba koyarsınız batıra batıra yersiniz. Zeytinyağlı yemekler götürebilirsiniz; taze fasülye, barbunya gibi.

Yukarı Alt