İşine gelince eşit olan kadınlar

Hyperborea17

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
732
Harika bir topik tam benlik.
Kadının ponçikçe evde yatıp ona çocuk vereceğim kıyafetlerini yıkayacağım diye erkeği sömürmesini aklım almıyor ya.
Bütün gün binbir çeşit insanın kahrını çeken adamın -iki kuruş ekmek parası için- eve gelince Müge Anlı izledi diye siniri bozulan eşine şaklabanlık yapmasına dayanamıyorum ve erkeklere çok üzülüyorum.
Günümüz toplumunda kadın okumuyor, öğrenmiyor, araştırmıyor.
Dizi izliyor, temizlik yapmaktan beli ağrıyor, çocuklarla uğraşıyor. Veeee inanılmaz yorgun.
Evleneceği zaman nedense hep maddi imkanı iyi olan adamlara aşık olup bilmem kaç gram altın, eltimgile alındı bana da alınacak muhabbeti yapıyor.
Üstüne üstlük adamı çevresinden ailesinden uzaklaştırıyor, hafta sonları bunaldığı için kendini AVM ye götürtüyor, hediye bekliyor, ilgi bekliyor.
Araba kullanmayı öğrenmiyor neden çünkü eşi onu zaten her istediği yere götürür.
Kaynıgilleri sevmiyor çünkü kıskanıyor eşinin beynini yiyor.
Maddi imkanları iyi olmayan bir adamla evliyse bunu her fırsatta yüzüne vuruyor ama daha kaliteli bir yaşam için kendisi işe girmeyi nedense(!) hiç akıl edemiyor.
Çünkü kadınlarımızın hepsi piremses.
Gelelim bana, Birçoğunuz bekar olduğumu düşündü tabi ki seni de göreceğiz dedi.
Üç yıllık evliyim. Evli olmak hayatımdaki pek çok şeyi hiç değiştirmedi.
Araba kullanabiliyorum, istediğim her yere istediğim her zaman gidebiliyorum çok şükür. Arabam olmasaydı da istediğim her saatte yine çıkar giderdim çünkü ponçik kızlar akşam dışarı çıkamaz diye bir kural yok. Eşimi her yere afedersiniz süs eşyası gibi sürüklemiyorum. Çünkü istemediği bir yere gitmeyi hiç kimse istemez.
Daha sevgiliyken düğüne dair her eşyayı buna gelinlik falan da dahil birlikte aldık. taksitleri bölüşerek.
8 yıldır çalışıyorum bekarken de çalıştım evliyken de çalışıyorum çünkü eşim çalışıyorsa ben de çalışmak zorundayım adam afedersiniz benim bi tarafımı sildiğim tuvalet kadığının parası için milletin üç kuruşluk kahrını çekmek zorunda değil.
Evi birlikte temizliyoruz, birlikte yemek yapıp yiyoruz, birlikte çamaşır asıyoruz çünkü eşit durumdayız (bu arada ben yazın bir ay yıllık izin kullandığımda ona yaptırmamaya çalışıyorum bu da benim vicdanım çünkü eşimin yıllık izni benden çok çok daha az)
Eşim istediği an istediği yere gidebilir, gece istediği zaman eve gelebilir sadece haber verir ve izin almak zorunda değil. aynı şekilde ben de gece yarısına kadar arkadaşlarımla takılıp o uyuduktan sonra da eve gelebilirim.
Birbirimizin telefonunu karıştırmayız, izinsiz birbirimizin eşyalarına da el sürmeyiz.
Sonuç itibariyle ikimiz de boğulmadık bu evlilikten. İkimiz de kendi hobilerimizi yapıyor, gönlümüzün istediği gibi yaşıyor olduğumuz için huzurluyuz. Hiç kimsenin evliliğiyle kendi evliliğimizi kıyaslamıyoruz sadece kendi ilişkimize, dertlerimize ve hayallerimize bakıyoruz.
Diyeceksiniz ki hiç mi tartışmıyorsunuz? Tabi ki tartışıyoruz ama hiçbiri yukarıdaki nedenlerden değil...
Sizi tebrik ederim. Ben eşitlik diyip hesap ödemeye ve çalışmaya gelince geri çekilen ve tek marifeti doğurmak olduğunu sanan hemcinslerim için üzgünüm. Bir kadın eve oturup toplumdan üretimden çekilmemeli,kendisini geliştirmeli. Ben isterim ki kadınlarımız matematik ve mühendislik alanlarında başarılı olsun,bağımsız olsun,kendisini geliştiren ve bilgiye aç insanlar olsun. Ben bir kanalda kadının konuşmasını dinledim. Programda bir okulu bitirdiğini ve kpssye hazırlandığını söyledi. Eşinden boşanmış sunucuya "istesem nafaka alırdım ama kendi ayaklarımın üzerinde durmaktan mutlu oluyorum" dedi. Bir erkek(engelli olsa bile) kısa sürede biten evlilikleri için eski eşine süresiz nafaka ödüyor. İş kazalarının çoğu erkek,intihardan ve savaşta ölenlerin çoğu erkek. Ataerkil düzen iki uçlu bıçak gibidir. İki tarafa da zarar verir. Erkeğe de kadına da ağır yükler bindirir. Erkekler cüzdan değildir,kadınlar da mutfak robotu kuluçka makinesi değildir. Herkes birbirine destek olmalı ki haksızlıklar azalsın

benibekleyin

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.504
Sizi tebrik ederim. Ben eşitlik diyip hesap ödemeye ve çalışmaya gelince geri çekilen ve tek marifeti doğurmak olduğunu sanan hemcinslerim için üzgünüm. Bir kadın eve oturup toplumdan üretimden çekilmemeli,kendisini geliştirmeli. Ben isterim ki kadınlarımız matematik ve mühendislik alanlarında başarılı olsun,bağımsız olsun,kendisini geliştiren ve bilgiye aç insanlar olsun. Ben bir kanalda kadının konuşmasını dinledim. Programda bir okulu bitirdiğini ve kpssye hazırlandığını söyledi. Eşinden boşanmış sunucuya "istesem nafaka alırdım ama kendi ayaklarımın üzerinde durmaktan mutlu oluyorum" dedi. Bir erkek(engelli olsa bile) kısa sürede biten evlilikleri için eski eşine süresiz nafaka ödüyor. İş kazalarının çoğu erkek,intihardan ve savaşta ölenlerin çoğu erkek. Ataerkil düzen iki uçlu bıçak gibidir. İki tarafa da zarar verir. Erkeğe de kadına da ağır yükler bindirir. Erkekler cüzdan değildir,kadınlar da mutfak robotu kuluçka makinesi değildir. Herkes birbirine destek olmalı ki haksızlıklar azalsın
aynı zamanda dünya daha güzel bir yer olsun.
Ve gözlemledin mi bilmiyorum canım ama bu tarz kadınlar dünyayı ben yarattım gibi yolda, kamu kuruluşlarında, bankalarda sadece kendini düşünerek hareket ediyor ukalaca. geçen gün arabamın arkasına park etmişler çıkamıyorum bekledim bu tiplerden geldi kocasıyla birlikte adama biraz söylendim adam özür diledi acil işi varmış (!) kadın dönüp sanane be nereye istersek park ederiz çekici çağırsaydın dedi ve yan koltuğuna (tahtına) geçti 🤦🏼‍♀️
ne biçim insanlar olduk.

C_Rodoplu

Trust the vibes you get, energy doesn't lie
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
Esit degiliz kizlar, bizler daha ustunuz onlardan. Bizler anac ruhluyuz bir kere barisciyiz. Bakin tarihdeki butun savaslara hepsi bir erkek egosunun digerine olan meydan okumasi. Bugunku dunya siyasetide oyle. Bugun 5 yasinda bir kiz cocugu daha hastanelik oldu, hayvanlar bile erkek siddetinden nasibini aliyor. Icim ofke dolu 😡

Belki Olur

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
81
Hanımlar, sırf kadın olduğunuz için size farklı davranılması işinize geldiğinde nezaket olurken işinize gelmediğinde ayrımcılık oluyor. Bu ikiyüzlülüğü anlamıyorum. Eşit olmayı istemeyen sizlersiniz. Bu ataerkil düzenden ölesiye nefret ediyorum ama görüyorum ki bunu sürdüren sizlersiniz. Öfkem dinmiyor. Yaşlı, hamile veya engelli olmadığım halde sırf kadın olduğum icin bana yer verilmesini istemiyorum. Yiyip içtiğimi erkeklerin ödemesini istemiyorum. Kadın olduğum için korunup kollanmak istemiyorum. İnsan olmak istiyorum sadece. Ayrımcılık sadece düşmanca oldugu zaman sesiniz çıkıyor. Koruma bahanesiyle sizi arkaya ittiklerinde hoşunuza bile gidiyor. Nolur artık kendinize güveniniz tam olsun ya. Yapmayın. Eşitlik neden istemiyorsunuz neden bu ikiyüzlülük? Kendi sorumluluğunuzu dahi almaktan çekinip işinize gelen yerde eşit oluyorsunuz gelmeyen yerde erkek şöyle yapmalı böyle olmalı diye kınıyorsunuz.
Ama şöyle bir durum var ki çalışan kadın hem para kazanıyor hem ev hanımlığı yapıyor,roller karışınca mı sıkıntı oluyor yoksa eşler anlayışlı olunca çözülüyor mu sıkıntılar..

Poyraznisam

Bşlngc. 69.9/gncl :64. 7/hedef. 50 👈 6.Takım
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
904
Kadın erkek eşit olamaz ki zaten neyin eşitliğinden bahsedıyorsunuz
Kadın regl olur evlenir kocasını tatmin eder hamile kalır cocuk dogurur ona sut verir gece o cocugun ihtiyaçlarını karşılar gun lerce saatlerce uykusuz kalır buda yetmez evinn işini yapar kocasının yemegını ütüsünü evinin alışverişini cocuk okula gider dersiyle ilgilenir ogretmenıyle ugrasır velısıyle ugrasır cocuk hasta olur sözde eşit oldugunz adamın kıcında sinekler ucarken kadının gözüne uyku girmez oyle otobüste kadınsınız diye de size kimse yer mer vermiyor defalarca karnım burnumda oldugu halde hic bir erkek kalkıp yer vermedıgı gbı yaslı bir insan dolmusa tramvaya bındıgınde eger oturuyorsam ben kalkıp yer veriyorum nerde eşitlik acaba

Yukarı Alt