Istanbul///34

realist

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
113
Ben de İstanbulluyum.Üstelik İstanbulun İstanbul olduğu zamanları yaşadım.Ama şimdi yaşarmısın deseler,ASLA derim.İstanbulu elbirliği ile mahvettiler.Yüksek binalardan nefret ediyorum.Gökyüzüne bakmaya hasret kaldık.İnsanlar yolda yürürken omuzunuza çarpmadan geçemiyor.Yine de Boğazın güzelliğini bozamadılar. Siz gençler benim yaşadığım İstanbulda yaşamalıydınız beni anlamak için.Yarın siz de aynı şeyleri düşüneceksiniz.Hiç iyiye gitmiyor.Mesela trafik sorunu yoktu benim yaşadığım zamanlarda.Piknik alanı diye bir yer aramıyorduk. Evlerimizin bahçeleri yetiyordu.Ben Kartalda doğp büyüdüm.Ama artık oraya bile gitmek istemiyorum.Çünkü benimle olan herkes orayı çoktan terketti.Keşke herkes memleketinde yaşasa.Doğup büyüdüğü yerlerin kıymetini bilse.Çünkü bu vatan en ücra köşesine kadar bizim.İstanbul büyük şehir diye kimse gelmesin artık. Gördüğüm kadarı ile İstanbul bu yükü taşıyamaz olmuş.

Aysecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
Istabul'da butun ailem yetismis ama tam bir Istanbul'lu gibi ben cogu insanin yasamak icin can attigi Paris'te yasiyorum ama Istanbul'u his bir sehre asla degismem fransizlar bile Istanbul'un ustune sehir yok derken bizim turk halkinin Istanbul'u koy bulmasina sasirdim, ben asla sehir ayirmam, Istanbul ulkemizin gozbebegi, nerde var baska bir Bogazici, Istanbul'da dogdum buyudum, yasadim, ama gurbete dustum birgun gozumu yumdugum zamanda Istanbul'umda topraga verilmeyi vasiyet ettim,

S

SeCrEtFaCe

Ziyaretçi
bende istanbulluyum gerce ben orda dogumadm ama ailem orali.....ben almanyada yasioyrum ve bazen istanbulu cok özlüyom:a015:

arSA72

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
bende istanbulda dogdum ve 34 yıldırda burdayım..istanbul belkı kalabalık belki trafık yerı geldıgınde adama öff tedırttırıyo ama genede ben istanbuldan başka bır yerde yaşayamam..büyülü bu şehirr...insanı kendıne baglıyoo...

D

DENİZZyıldızı

Ziyaretçi
kızlar ben ,eşim ve kızımda istanbul doğumluyuz
buarada ben yeniyim umarım benide aranıza alırsınız

D

DENİZZyıldızı

Ziyaretçi
arkadaşlar ben bu siteye kayıt olalı 1 ay kadar oldu fakat hiç katılmadım ve eğer benide aranıza alırsanız çok sevinirim .bu forum bana biraz farklı geldi umarım burada güzel bir arkadaş ortamı buluurum :teselli:

A

aylacım

Ziyaretçi
selamlar.. evet bende istanbulluyum..
tabiki kökenimiz göçmen ama annem babam burada dogmuş...
bizlerde burda dogduk benim çocuklarımda burda dogdu..

iyivakit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
istanbul güzel güzel olmasına da.bu şehirde yaşanmaz arkadaşlar bu şehirde cocuk yetiştirilmez.ben metropollei sevmiyorum.benim evledım sokakta bi yanlış yapsa herkes 'aaa ne kadar yanlış der devam eder''ama trabzonumda öylemi tutup kolundan anasına babasına teslim ederler.yada anasına babasına haber verirler.ben sevmiyorum istanbulu hemde hiç ama maalesef iş imkanı burda var.imkanın olsa burda yaşamazdım.

Yukarı Alt