• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

İstanbulda Palyatif bakım bölümü olan yaşlı Bakım merkezi

KartalMasal

Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2019
32
25
Yine zor zamanlarimda internette doğru ve net öneri bulamama sonucunda belki birilerinin işini kolaylaştırabilirin diye açtığın bir konu umarım birilerine yardımcı olabilirim.

PALYATİF BAKIM
Son evre hastalık çeşitlerinin basta kanser olmak üzere,hastalari artık hastane ortamında veya evde bakiminin mumkun olmadiği fakat yoğun bakımda gerektirmeyen henüz nefes ve kalp normal sınirlardayken sadece acılarinı dindirip temizlik ve bakimlarinin yapıldığı bölüm.
Bircok devlet hastahanesinde var fakat hasta yaninda refakatci kalma zorunluluğu var.Bu tür hastaliklarda muhtemelen Palyatif bolumune ihtiyac duyulana kadar zaten cok fazla hastanede kalmis veya evde bakimini yapmis ve artık hasta yakini olarak sizde bitik ve umutsuz durumdasinizdır.
Böyle bir zamanda İstanbul da Çamlıcada ASUDE YAŞLİ BAKİM EVİ ile tanıştık anneannemi mecburen oraya yatirdık tüm gün yanındaydık ama en azindan geceleri eve gidip uyumaya ve dinlenmeye vakit oluyordu onuda tum gece kameradan izliyorduk.Gerçekten müdüründen hemşiresine hasta bakicisindan temizlik elemanina hepsi inanılmaz vicdanlı ve iyi insanlar. Çok ağır son dönem kanser hastası olan anneannem 4 ay cektigi acilardan sonra oraya yattı ve 14 gün en güzel ve iyi dönemini yaşadı onu iyi görmek bi umut verdi ama olmadı akciğerleri su topladı ve acile ordan devlet hastanesi ve en son yoğun bakim okarak bi 15 gün daha yasam mücadelesi verdi fakat kaybettik.
Ama bugün ASUDE YAŞLİ BAKİM MERKEZI PALYATİF BÖLÜMÜ calışanlarına son gunlerinde yasattıkları mutluluk ve huzur için teşekkür ediyor ve kesinlikle öneriyorum.Alzheimer demans gibi bircok hastada var ve bakımlari aynı özveri ile yapiliyor.Fiyatlarinin da bircok yere göre cok uygun olmasi da cok onemli ve bu zor dönemde yardımcı oluyor.
 
Yukarı Alt