İşte Jet Fadıl’ı yakan rapor! Müslümanlara özel ada!

Chess

Nirvana
Pro Üye
14 Ağustos 2009
53.800
58.596
İşte Jet Fadıl’ı yakan rapor!
Müfettişlerin hazırladığı rapora göre Fadıl Akgündüz’ün Caprice Gold Maldivler projesinde akrabası olan şirket yetkilileri dini duyguları istismar etti ve işleyen bir otel varmış gibi reklam vererek tüketicileri bilerek ve isteyerek aldattı.
Sitene Ekle

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre Fadıl Akgündüz ile kız kardeşi Avniye, eniştesi İbrahim ve bir dönem yeğeni Mehmet Salim Obut’un yönettiği Caprice Gold Maldivler projesine yönelik Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı raporlar ortaya çıktı. İstanbulCumhuriyet Başsavcılığı bünyesindeki Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı Nihat Karpınar’a teslim edilen ve bu kişilerin polis tarafından ayrıntılı savunmasının alınmasının istenmesine yol açan raporda, Akgündüz ile akrabalarının görevi kötüye kullanma, dolandırıcılık ve nitelikli dolandırıcılık suçlarını işlediği kanaatine varıldı.İnşa edilemeyecek

Rapora göre Maldivler’deki ortak firmayla yaşanan ihtilaf nedeniyle Caprice Gold Maldivler’in artık inşa edilme şansı kalmadı. Müfettişler Caprice Gold Maldivler’in satış işlem ve sözleşme,Reklam ve diğer uygulamalarının incelenmesi sırasında Caprice Gold Gayrimenkul Yatırım, Turizm ve İnşaat Ltd. Şti. yöneticilerinin tüketicileri bilerek ve isteyerek aldatma kastıyla bir takım usulsüz davranışlarda bulunduğunu ifade etti.

Şantiye bile kurulmadı

Raporda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin tespitleri şöyle yer aldı:

- Şirketle organik bağı olan ancak hukuken bağı bulunmayan Fadıl Akgündüz, projenin reklamlarında oynadı. Kamuoyuna kurucu olarak tanıtıldı. Maldivler’e gidip şirketin asli ortağı ya da yönetim kurulu başkanı gibi toplantılara katıldı. Bunlara ilaveten yazışmalar yaparak adeta hileli davranışlara cevaz verdi.

- Sadece 818 kişiyle sözleşme yapılmışken ‘20 bin aile, 60 bin kişi ve 500 bin yatak’ gibi abartılı ifadeler kullanıldı.

- Tüketicilerden toplanan 25 milyon 431 bin lira hala bu kişilere iade edilmedi.

- Toplanan para otel inşaatı (Şantiye bile kurulmadı) için kullanılmadı.‘Oteli bilerek bitirmediler’

Fadıl Akgündüz ile kız kardeşi Avniye, eniştesi İbrahim ve yeğeni Mehmet Salim Obut hakkında suç duyurusunda bulunan 325 mağdurdan bir kısmının avukatı olan Dr. Acun Papakçı; “Raporda anlatılanlar bütün olarak düşünüldüğünde şirket yöneticilerince kartopu sisteminin benzeri olan ve ‘Ponzi sistemi’ olarak adlandırılan bir yapı kurularak, 3 proje aracılığıyla binlerce yatırımcının mağdur edildiği anlaşılıyor. Müfettişler Caprice Gold Maldivler projesinin bitmesinin mümkün görünmediğini belirtiyor. Raporun en dikkat çekici noktalarından biri şirket yetkililerinin Maldivler’deki otel inşaatını bilerek bitirmemeye yönelik davrandıklarına ilişkin tespittir. Zarar ve mağdur sayısı, şirketten para çıkışları ne kadar çabuk önlenirse o kadar azalacaktır.”

Dini duyguları istismar etti

- Tüketicilerin dini duyguları yapılan reklamlarla istismar edilerek (‘Maldivler’de Müslümanların özel adası oldu. Hayırlı olsun’ şeklinde yayınlanan reklamlar kastediliyor) satışlar arttırılmaya çalışıldı.

- Maldivler’deki otel projesi için daha şantiye bile kurulmamışken işleyen bir otel varmış gibi reklamlar yapıldı.

- Şirket yöneticileri Maldivler’deki otel inşaatına yönelik taahhütlerini bilerek ve isteyerek kendi kusurlu davranışlarıyla yerine getirmedi.

- Caprice Gold Maldivler projesi için 6 milyon 775 bin liralık reklam harcaması yapıldı. Ancak reklam firmalarına paralarının bir kısmı ödenmedi. Firmalar şirkete haciz koydurdu.
http://www.milliyet.com.tr/iste-jet-fadil-i-yakan-rapor--gundem-2166902/
 

themis1990

canım oğlum mertim
Pro Üye
19 Haziran 2012
31.012
38.806
30
Cennetten arsa satmak gibi bir şey yaptığı:KK53:

bu insanlar dini duyguları sömürülüp istismar edilerek daha ne kadar kandırılacak
 
Son düzenleme:

Kakao ve Ben

Guru
Pro Üye
26 Mayıs 2014
13.573
16.470
ayyyy akıllı olun inanmayınn baaa.. akıllı değilseniz kanın gidin ayoll.. pazardan domatesin en iyisini seçmeyi bilen bu kelimelerede kanmasınn.. çocukmusunuz ayoll..:KK62::KK62:
 

olivia

bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
5.091
5.731
Dini neden böyle her olaya katarlar anlamam. Din özel ve kutsaldir, kimsede demezki, yahu dinimizi niye kullaniyorsunuz kötü emellerinize ???
Neden bu gibi insanlar agir ceza almaz ??? Neden dinle ticaret yapanlar elinu kolunu sallayarak toplum icinde yasayabilir ?
Kimsede artik birakin su dinide herkes, kendi icinde yasasin, ibadethanesine gidip yapsin, gösteris olarak kullanmayin, insanlari dinle kandirmayin demez ???
Jet Fadil`a sorsan, ben müslümanim der ama insanlari kandirmak müslümanliga yakisirmi Jet Fadil, bunu sen daha öncede yaptin, demekki agir bir ceza almadinki yine yapiyorsun. Kul hakkiyla gideceksin öbür dünyaya.
 

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
24.499
15.612
Parası bol polanların hikayesi iyi olmuş onlara ben inanmamıştım
umarım hapse atırlarda biraz fakir hayatı yaşarlar birdaha bol keseden atmazlar,bu adam daha öncede mileti dolandırmıştı bu insanlar hiç haber okumaz mı?