Işte Size Bir Formül Daha:anane Çorbasi

ebrugen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Aşurelik Bugday Bir Taşim Kaşnatilir.
1-2 Saat Bekletilir.
Pişene Kadar Tekrar Kaynatilir.
Soguyunca Yağsiz Yogurtla Kariştirilir.
Uzerine Nane Kirmizi Biber Serpilebilir

Zayiflamaya Birebir......
Yalniz Ner Ögün 1 Tabak Yenir,hem Doyurucu Hem Tok Tutuyor.....

Kilolarimizi Bir Çirpida Verebilmemis Dileğiyle.........

E

EU1

Ziyaretçi
adaş beklettikten 2 saat sonra tekrardanmı haslııcaz????anlamadım da orasını tam olarak

ebrugen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
adaşım beklettikten sonra tekrar haşlıyacağız.
bekletmemizin sebebi kolay pişmesi.
ayrıca bol sulu haslayıp suyuyla tüketirsek vucuttaki iltihap ve ödemleride atıor.
emziren anneler içinde harika bi çorba,
çünkü hemen süt oluor..

seaBahAR

ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ
Yönetici
Editor
Emoji Skoru
27.032
Bu bizim prinç lapası diyeti gibi bir şey sanırım..?

oskeeee26

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
bu şey gibi yawww hani düğünlerde yeniyo :uhm:köylerde neydi adııııı tavuk sulu falan offffff gecenin köründe aklıma gelmiyo biraz düşüneyim :uhm:
ama buğday çok zor pişer sanırsam yaww annem aşuree pek uğraşıyo çünküm zor bişey gibi duruyo daha doğrusu uğraşılacak bişeyyfisfisfis

KardelenMasaliM

Musmutlu:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
Rahmetli babaannem her hafta bi kocaman kazan yapardi ve yaz boyu evimizden hic eksik olmazdi.Biz (yani erzincan yöresi) bu corbaya ayranli corba yada ayran asi deriz.Bugday haslanir yaninda kuru fasulye ve nohutta haslanabilir.Yogurt ile karistirili(diyet yogurt olursa diyet corba oluyor:Roflol:) üzerine nane tuz katilip karistiriyiyor.Cok basit ve cok tok tutan bir corba.

azbulutlu

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
64
Rahmetli babaannem her hafta bi kocaman kazan yapardi ve yaz boyu evimizden hic eksik olmazdi.Biz (yani erzincan yöresi) bu corbaya ayranli corba yada ayran asi deriz.Bugday haslanir yaninda kuru fasulye ve nohutta haslanabilir.Yogurt ile karistirili(diyet yogurt olursa diyet corba oluyor:Roflol:) üzerine nane tuz katilip karistiriyiyor.Cok basit ve cok tok tutan bir corba.
selam arkadaşlar annemde yapar bu çorbayı çok severim ben soğuk soğuk yemesini zayıflettığını bilmiyordum hemen yaptırayım eve gidince

tulipbs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
en yakın zamanda ben de deneyeceğim bu çorbayı sonucu sizlerle paylaşırım sağol ebrugen

sultanmutlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
bizzim oralarda bunu buğdayla değilde bulgura benzer öğütülmüş buğdayla yaparlar ve çok kolay pişer ayrıca ben bir keresinde irmikle denemişdim gayet iyiydi ama kalorisi nasıl bilemem:uhm:

AKILLI

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
biz de pişmiş aşurelik buğdaya süt koyarız sütlü çorba yani akdeniz bölgesinde düğünlerde yapılır ama buğdayın kalorisi çok yüksek ah canım çekti şimdi...

Yukarı Alt