1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

İşte Türk erkeğinin penis boyu

Konusu 'Cinsellik +18' forumundadır ve yaren_76 tarafından 19 Mart 2007 başlatılmıştır.

  19 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  Türk erkeğinin penis boyu 14 cm çıktı. Erkekler memnun kadınlar az buluyor!


  Ankara Cinsel Tıp Enstitüsü 1460 kişi üzerinde anket yaparak Türklerde penis standardını belirledi. Ankette Türk erkeğinin penis boyu 14 cm çıkarken, dünyada rakam 11-18 cm arasında.

  Türk erkeği penis boyundan memnun

  Ankette kadınlar Türk erkeğinin penis boyunu küçük bulurken erkekler memnun çıktı. Bu ortalama dünya standartlarında normal.

  Ankara Cinsel Tıp Enstitüsü cinsel açıdan kendilerini tanıyamayan, cinsel bilgi eksikliği yaşayanlar arasında anket düzenledi. 1460 kişinin yanıtladığı ankete katılan erkeklerin yüzde 90'ı penis boyundan memnun olduğunu ifade ederken, kadınların yüzde 85'i "Eşinizin ve partnerinizin penis boyundan memnun musunuz" sorusuna "hayır" yanıtını verdi. Anket sonuçlarına göre Türk erkeğinin penisi "normal" çıktı. Türk erkeğinin penisi ortalama 14 cm. çıkarken, dünya standartlarında penis boyu 11- 18 cm. arasında değişiyor. Cinsel Tıp Enstitüsü Başkanı Dr. Cem Keçe, anket sonuçlarını değerlendirirken penisin boyunun sağlıklı bir cinsel yaşam için tek ve yeterli bir kriter olmadığına dikkat çekti. Penis boyuyla cinsel performans arasında doğrudan bir ilişki bulunmadığını vurgulayan Keçe, "Oysa birçok erkek bu yanlış cinsel mit nedeniyle karşı cins ile ilişki kurmaktan kaçınma dahil çok büyük sıkıntı yaşıyor" dedi.

  BÜYÜTMEYE İLGİ

  Dr. Keçe hiçbir sağlık sorunu bulunmayan ve normal ölçülere sahip olan erkeklerin de penis büyütme ameliyatlarına ilgi gösterdiğini belirterek, "Erkeklerin çoğu penislerinin boyutundan hâlâ yoğun kaygı duyuyor. Büyük olmadığından endişe duyan, özgüvenlerini kaybeden ve kendini kahredip ereksiyon güçlüğü, erken boşalma sorunu çeken erkeklerin sayısında büyük artış var" dedi.

  Enis YILDIRIM-SABAH
   
 2. 24 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 3. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.070
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  348
  Penis Boyu Takıntısı


  Özellikle genç erkeklerin en yaygın takıntısı penislerinin boyu ile ilgili. Penis, gevşek haldeyken ortalama 5-9 cm. sertleşmiş haldeyken 10-18 cm. boyunda olan bir organdır. Dolayısıyla tüm kaygılarınızın aksine, 16 cm. boyundaki penisiniz, ortalamaların üst sınırına yakın gözüküyor. Ancak, hem erkeklerin hem de kadınların alabilecekleri cinsel haz açısından da, erkeğin cinsel işlevi açısından da penis boyunun hiçbir önemi olmadığını bir kez daha vurgulamalıyım. Çocukluğunuzda kadınlar arasında duyduğunuz,"pipisi büyüdü mü" konuşması, büyük bir olasılıkla penisinizin boyunu değil, ergenlik dönemine girip ,gece boşalmalarınızın, yani meni gelişinin başlayıp başlamadığını soran bir konuşma olabilir, hatta siz tamamen yanlış duymuş ya da yanlış yorumlamış da olabilirsiniz. Ayrıca bu konuşmadaki kadınların, penisler ve boyları konusunda çok deneyimli veya yetkin olduklarını düşünmek için hiçbir nedenimiz yok. Kız arkadaşınızın önceki deneyimleri için endişelenmenize de gerek yok, çünkü bütün erkekler diğerlerinin penisinin kendisininkinden daha büyük ya da daha iyi olduğuna inanır. Kadınların ise büyük penis gibi bir takıntısı yoktur, erkek arkadaşlarından beklentileri çok başkadır
   
 4. 2 Nisan 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 5. bilginkiz

  bilginkiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  31 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  631
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  108
  -PENİS BOYU TABUSU
  -BÜYÜK YADA KÜÇÜK
  -GÜÇ ve OTORİTENİN GÖSTERGESİ
  -BOYU DEĞİL İŞLEVİ ÖNEMLİ
  -PENİS BÜYÜTME AMELİYATLARINA YOĞUN TALEP VAR
  -NORMAL PENİS BOYU KAÇ SANTİM?
  -YANLIŞ CİNSEL MİTLER ÇOK
  -EN AZ 10 SANTİM GEREKİYOR
  -PENİS BİLGEDİR, TEHDİTKARDIR

  Cinsel açıdan kendilerini yeterince tanıyamayan, cinsel bilgi eksikliği yaşayan ve cinsel anlamda bilgisiz olduğunun farkında bile olmayan insanların çok fazla olduğu ülkemizde, "Bir Rüya Gerçek Oldu..." sloganıyla, kamu yararına hizmet veren ve açıklamalarıyla Türkiye’de gündem yaratan CİNSEL TIP ENSTİTÜSÜ; penis boyu tabusu konusunda bir basın açıklaması yaptı.

  BÜYÜK YADA KÜÇÜK
  Erkek egemen toplumun en aşılmaz tabularından birinin penis boyu tabusu olduğunu söyeleyen CİNSEL TIP ENSTİTÜSÜ Başkanı Dr.A.Cem KEÇE; "Toplumsal-ahlaki değerler ve kuralların yerleşmesinde önemli yer tutan penis boyu tabusu, erkek, erkeklik ve güçlü adam kavramlarıyla özdeşleşmiştir. Yine insanlık bu tabunun ve fetişe dönüşen organın penceresinden olaylara bakma aptallığına kapılmıştır. Çünkü erkek soyunduğunda sahnede olan kendisi değil penistir. Erkek bedenine ister önden ister profilden baksın gözü sadece bir noktada odaklanır ve başrol oyuncusunun kaprisi de çoktur. İşte bu noktada hayat durur ve sadece iki kriter ön plana çıkar: Büyük ya da küçük. İşte bütün meselemiz budur" dedi.

  GÜÇ ve OTORİTENİN GÖSTERGESİ
  "Penisim normalden küçük mü?" sorusunun dünyada olduğu gibi ülkemizde de erkeklerin içini kemiren en can alıcı ve kahredici sorulardan biri olduğunu ifade eden CİNSEL TIP ENSTİTÜSÜ Başkanı Dr.A.Cem KEÇE; "Bir çok anne ve baba erkek çocukları için benzer bir kuşkuya sahiptirler. Çünkü penis boyutu günümüzde iyi eğitim almış kişiler arasında bile güç ve otoritenin göstergesi olarak kabul edilebilmektedir. Çünkü penis boyu erkek cinselliğiyle özdeşleşmiştir ve cinsel hazzın garantisi olarak algılanmıştır ve erkeklik gücü daha doğrusu bir güç sembolü haline gelmiştir. Aslında bu işin bir standardı yoktur. Çünkü çeşitli ırklara ve farklı iklimlerde yaşayan insanlara göre penis boyu farklılık gösterir" dedi.

  BOYU DEĞİL İŞLEVİ ÖNEMLİ
  Penisin boyunun önemli olduğunun ama sağlıklı bir cinsel yaşam için tek ve yeter kriter olmadığının altını çizen CİNSEL TIP ENSTİTÜSÜ Başkanı Dr.A.Cem KEÇE; "Çünkü sanıldığının aksine, penis boyuyla cinsel performans arasında doğrudan bir ilişki bulunmuyor. Oysa birçok erkek bu yanlış cinsel mit nedeniyle karşı cins ile ilişki kurmaktan kaçınma dahil çok büyük sıkıntı yaşıyor. Fizyolojik açıdan ve cinselliğin verdiği hazzın doruklarına kısa sürede ulaşmak için penis boyunun verdiği psikolojik tatmin önemlidir ve kalın bir penis bu hazzı arttırıcıdır. Ama cinsellikte penis boyundan çok işlevi ağırlıklıdır. Yani duygusal birleşmenin olmadığı ve tam ereksiyon sağlayamayan bir erkek penis boyu normal olsa da partnerini mutlu edemez. Kalın bir penis uzun bir penisten daha işlevseldir. Çünkü 18 cm üstü penisler genelde ilişki sırasında zevk yerine acı vermektedir. Yani penis işlevsel olarak normalse boyunu kafaya takmaya değmez" dedi.

  PENİS BÜYÜTME AMELİYATLARINA YOĞUN TALEP VAR
  Son yıllarda penis büyütme ameliyatlarına oldukça yoğun talep olduğuna dikkat çeken CİNSEL TIP ENSTİTÜSÜ Başkanı Dr.A.Cem KEÇE; "Biz her fırsatta -önemli olan boyu değil, işlevi- desek de, erkeklerin çoğu penislerinin boyutundan hâlâ yoğun kaygı duyuyorlar. Çünkü büyük bir penis yüzyıllardır otoritenin, gücün ve erkekliğin simgesi olarak görülüyor. Penisinin büyük olmadığından endişe duyan, özgüvenlerini kaybeden ve kendini kahreden erkekler ereksiyon güçlüğü, erken boşalma, cinsel ilişkiden zevk alamama ve cinsel isteksizlik gibi pek çok sorunla karşı karşıya kalabiliyorlar. Hiçbir sağlık sorunu olmayan, normal ölçülere sahip oldukları halde penislerini büyütmek isteyen erkeklerin sayısında her geçen gün büyük bir artış var. Ancak penis büyütme ameliyatlarını yapan doktorlarımızın çoğu sadece estetik amaçlı isteklere cevap verebiliyor. Penis büyütme ameliyatlarına cinsel terapist, estetik cerrah ve üroloğ birlikte girmesi gerkiyor. Çünkü psikolojik alt yapısı da olan çok hassas bir ameliyat. Ameliyattan sonra yaklaşık 3 ay cinsel ilişki yasağı konuluyor ve çeşitli egzersizler veriliyor. Penis boyu deri ve deri altı dokuların uzatıldığı veya kalınlaştırıldığı cerrahi yöntemlerle en fazla 3-5 cm'lik büyütülebiliyor. Ancak bu tip ameliyatların sertleşme sorunu, cinsel isteksizlik, enfeksiyon, anestezi komplikasyonları, kanama, yara iyileşme problemleri, sinir hasarlarına bağlı his kaybı vb. riskleri çoktur. Ama iyi yapılmış ve herhangi bir komplikasyon görülmeyen bir ameliyattan sonra erkeklerde özgüven artışı, cinsel fonksiyonlarda ve libidoda düzelme gözlenir. Bu amaçla penisi legen kemiğine bağlayan asıcı bağların kesilerek penisin sertleşmesini sağlayan süngersi cisimciklerin dışarı çekilmesi şeklinde yapılan çok özel cerrahi teknikler, penis büyütücü vakum-ereksiyon pompaları, penis protezleri vb. kullanılmaktadır. Penisinin ince olduğundan şikayet edenlere uygulanan kalınlaştırma ameliyatları ise çok daha basit ve risksizdir. Penis içinde kanı hapsederek ereksiyon oluşturan ve bu penisi büyüttüğü ileri sürülen vakum pompaları ise penis sertleştiğinde içindeki kanı tutan kapakçıklarda ters basınç nedeniyle tahribata neden olmakta ve zarar verebilmektedir. Bu yüzden kullanılmasını tavsiye etmiyoruz" dedi.

  NORMAL PENİS BOYU KAÇ SANTİM?
  Doğumda ortalama 2.5 cm kadar olan gerilmiş penis boyunun ergenlik öncesi dönemde 5-6 cm'ye kadar ulaşabileceğinin altını çizen CİNSEL TIP ENSTİTÜSÜ Başkanı Dr.A.Cem KEÇE; "Ergenlikle beraber hemen hemen her erkek organının boyutu hakkında ciddi kuşkular, bunalımlar yaşar. Ergenlikte penis boyu yaklaşık iki kat artar ve ortalama 8-10 cm ye kadar ulaşır. Ereksiyonda bu değer yaklaşık iki katına çıkar ve ortalama 16 cm boyunda olur. Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Erekte penis boyu ortalama 14 cm olmakla beraber 11-18 cm arası penisler normal boyutlarda kabul edilebilir. Enstitümüzün cinsel danışma ve rehberlik hatlarını arayan Türk erkeklerinin en çok sordukları soruların başında penis boyu geliyor. Normal ölçülerini bilmeden bu konuyu kompleks yapan erkeklerimizin sayısı her geçen gün artıyor. Normal ölçülere sahip olan ve enstitümüze başvuran erkeklerin çoğunu ikna edip ameliyat olma düşüncesinden vaz geçirtmeye çalışıyoruz. CİNSEL Tıp Enstitüsü olarak yaptığımız anket çalışmalarına göre Türk erkeklerinin penis boyu ortalama 14 cm’dir. Ayrıca erkeklerin büyük bir çoğunluğu penis boyunu büyütebileceklerini ve kalınlaştırabileceklerini hayal ederler ve gerçekte sahip olabileceklerinden daha küçük bir penisle hayatlarını sürdürdüklerine inanırlar" dedi.

  YANLIŞ CİNSEL MİTLER ÇOK
  Penis boyu ile ilgili ülkemizde yanlış cinsel mitlerin sıklığına da dikkat çeken CİNSEL TIP ENSTİTÜSÜ Başkanı Dr.A.Cem KEÇE; "Penis boyu ile ayaklar, eller, burun ve parmaklar başta olmak üzere erkeğin vücudunun başka bölümlerinin uzunlukları arasında hiçbir bilimsel ilişki olmasa da, bir çok asılsız rivayet vardır. Yaygın olarak bilinenlerin tersine penisin büyüklüğü deri rengi ile ilgili değildir. Yani kısa boylu birinin penisi uzun boylu birininkinden daha büyük veya bir zencinin penisi bir beyazın penisinden daha küçük olabilir" dedi.

  EN AZ 10 SANTİM GEREKİYOR
  Kadında döllenmenin olabilmesi için erkeğin spermlerinin kadın vajinasının arkasına ulaşabilmesi gerektiğinin altını çizen CİNSEL TIP ENSTİTÜSÜ Başkanı Dr.A.Cem KEÇE; "Bunun için 10 cm ve üzerinde bir penis boyu gerekmektedir. Penis Latince’de kuyruk anlamına gelmektedir. Penis kemiksiz erkeklik organıdır. Renk ve biçimi değişik olabilir. Sağa veya sola hafif eğrilikler gösterebilir" dedi.

  PENİS BİLGEDİR, TEHDİTKARDIR
  Penisin erkeklerin cinsel hayatlarında en önemli rehberlerinden biri olduğunu söyleyen CİNSEL TIP ENSTİTÜSÜ Başkanı Dr.A.Cem KEÇE; "Çünkü karşısındaki kadını istemeyen bir penisin sertleşememe veya erken boşalma gibi sorunlar ile bu isteksizliği göstermesi doğaldır. İşte bu noktada penis bilinçaltı da olsa erkeğe bir mesaj yollamaktadır. Eğer erkek bu mesajı doğru algılarsa sorun yoktur ama eğer yanlış yorumlarsa cinsel hayatında ciddi sorunlar yaşayarak kusuru başka yerlerde aramaya başlayacaktır. Elbette cinsel arzu duymadığı bir kadınla birlikte olan tüm erkekler iktidarsız olmazlar veya erken boşalmazlar. Ama bu bağlamda penis erkeğe yol gösteren bir bilgedir ve rehberdir. Ayrıca penis yapı olarak tehditkardır. Bir kadın vajinasını açar ama bir erkek penisini çıkartır. Açmak ve çıkartmak çok farklı kavramlardır. Çünkü çıkartılan penis başka bir yere genellikle de vajinaya girme potansiyelini içinde barındırır ve bu nedenle de tehditkardır" dedi.

  CİNSEL TIP ENSTİTÜSÜ’NÜN ADRES ve TELEFONLARI
  Basın mensuplarına enstitünün telefon, e-posta, web site ve adresinin haberlerinde kullanmaları çağrısında bulunan CİNSEL TIP ENSTİTÜSÜ Başkanı Dr.A.Cem KEÇE; “Değerli basın mensubu dostlarımız; yaptığımız, yapmaya devam ettiğimiz anketlere katılımın artması ülkemizde yaşanan cinsel sorunların fotoğrafını en doğru şekilde çekmemize yarıyor. Ancak haberlerinizde enstitümüzün e-posta, web site, adres ve 24 saat hizmet veren telefonlarımızın kullanılması anketlere olan katılımları arttıracaktır. Böylece ülkemizdeki cinsel sorunların oransal olarak tespitine katkıda bulunmuş olacaksınız. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada derneğimize verdiğiniz desteğin devam edeceğini umuyorum” dedi.


  PENİS BOYU BİLGİ ANKETİ SONUÇLARI

  Toplam Kişi Sayısı: 1460

  Penis Boyunuzdan Memnun musunuz?
  %10 Evet
  %90 Hayır

  Sizce Eşinizin veya Partnerinizin Penis Boyunuzdan Memnun mu?
  %15 Evet
  %85 Hayır

  Eşinizin veya Partnerinizin Penis Boyunuzdan Memnun Olmadığını Sizinle Paylaştı mı?
  %10 Evet
  %90 Hayır

  Penis Boyunuzu Büyütebileceğinizi veya Kalınlaştırabileceğinizi Hayal Ediyor musunuz?
  %95 Evet
  %05 Hayır

  Gerçekte Sahip Olabileceğinizden Daha Küçük Bir Penisle Hayatınızı Sürdürdüğünüze İnanır mısınız?
  %95 Evet
  %05 Hayır

  Sizce Normal Penis Boyu Kaç Santimdir?
  %05 - 07 - 10 cm
  %10 - 11 - 14 cm
  %35 - 15 - 18 cm
  %30 - 19 - 21 cm
  %20 - 21 cm ve Üzeri

  Penis Boyunuz Kaç Santimdir?
  %15 - 07 - 10 cm
  %55 - 11 - 14 cm
  %15 - 15 - 18 cm
  %10 - 19 - 21 cm
  %05 - 21 cm ve üzeri

  Sizce Penis Boyu İle Ayaklar, Eller, Burun veya Parmakların Uzunluğu Arasında Bir İlişki Var mı?
  %35 Evet
  %65 Hayır

  Sizce Penis Boyu İle Deri Rengi Arasında Bir İlişki Var mı?
  %45 Evet
  %55 Hayır

  Sizce Penis Boyu İle İnsanın Boyu Arasında Bir İlişki Var mı?
  %85 Evet
  %15 Hayır