Popüler Konu İsveç Diyeti Deneyimlerimiz

scarlettsebnem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2009
158
3
35
isveç diyeti yapan varmı aranızda arkadaşlar bu başlık daha önceden vardı ama ben başlamayaı düşünüyorumda 13günlük tavsiye edermisiniz?

lapa

bitanecik kızımmmm
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2007
827
11
evet annem yapmıştı canımm
baya oldu ve iyi bir sonuç almıştı....
ama tabi bünyeden bünyeye değişir tatlımm senin adına kesin konuşmiimmm

Tiptoniq

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2009
254
16
Canım ben bu dyeti yaptım ama 10 gün 6 kilo vermştm sonra aldım haberin olsun bnce sen bu dyeti kışa doğru yap (yaparsan)

scarlettsebnem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2009
158
3
35
Canım ben bu dyeti yaptım ama 10 gün 6 kilo vermştm sonra aldım haberin olsun bnce sen bu dyeti kışa doğru yap (yaparsan)
evet canım bende aslında eylülde falan düşünüyorum bide aynı zamanda sporda yapmayı düşünüyorum ama bitince nası bi diyet programı uygulayacağımı bilmiyorum ben 4 5 kilo versem yeter ama işte bi türlü karar veremedim=)

akli_karisik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
851
3
İsveç diyetini görmemiştim ama sanırım ağır bir diyet okuduklarıma göre..
Bence bu diyeti yapmak için 1 gün boyunca 1 tabak yemekle durabilecek bünyeye sahip olmalısınız.yoksa hastalığa yakalanmanız ve benzeri durumlar büyük ihtimal.13 günde 12 kilo..çok fazla bence..güçlü bünyeler yapabilir bunu..spor yok,yemek yok..insanı zayıflatan yememek değil,spor yapmaktır bence.ben kendime diyet hazılardım.çok sağlıklı besinlerden oluşan.bence sizde kendi listenizi hazırlayın.böylece hem daha sağlıklı kilo verirsiniz,verdiklerinizi geri almazsınız,zorlanmazsınız.her insanın bünyesi farklıdır...bana hak vermek zorunda değilsiniz.bir diyetisyenle görüşüp ondan sonra yapsanız en doğrusu...bu benim fikrim..yerimseniben

akli_karisik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
851
3
ben 19 yaşında iken yapmıştım 13 gün
liste dışına hiç çıkmadım ve günde 6 lt su içtim.
ve 13 günün sonunda tam 12 kilo vermiştim. hemde hiç spor yapmadan.
zaten isveç diyetini yapıpta insanın spor yapacak halimi kalır.... :KK70:
peki diyet sonrasında verdiğin kiloları aldınmı yada hastalık falan oldumu?fiziğindede değişimler oldumu?yoksa sadece tartıdamı zayıflamıştın?

Kumdeniz

Oğluşum geliyor
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
1.113
1
40
Merhaba 8 - 9 sene evvel İsveç diyeti uygulayarak 2 haftada 6 kilo vermiştim. Kahve içmediğimden diyetteki kahveyi çay olarak içmiştim. Öğlenki yumurtayı sabah yemiştim gibi ufak değişiklikler yapmıştım. 13 günde 6 kilo vermiştim o zamanlar.

5 Haziran 2009 tarihinden şimdiye kadar 7 kilo verdim. 95 kilodan 88 kiloya indim.Yediklerime dikkat ediyorum. şeker tuz un yemiyorum esmer ekmek yiyorum akşam az yiyorum öğün aralarında meyve yiyorum. Öğünlerden yarım saat önce Beşi bir yerde çay içiyorum. Limonlu maden suyu içiyorum ama hazırlardan değil limonu maden suyuna sıkıyorum. 1 - 2 Saat spor yapıyorum. Bu şekilde kilo veriyorum.
Belki yine İsveç diyeti yaparım.

Kısa sürede çok kilo vermek sağlıksız.

(Başka bir konuyada aynı şekilde açıkladım)

NevhayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
7
0
bende başladım bu diyete bugün 5. günüm ve 78 kilodan 74 kiloya indim
daha çok kilo vermem lazımdı diye düşünüyorum ama büyeden bünyeye değişiyor tabii ki.
13 gün sonunda hiç değilse 10 kilo vermiş olurum umarım
:Saruboceq:

hamis

Sağlıcakla gel mucizem..
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2009
2.790
1.781
kızlar ben bi ara bu diyeti yapmaya çok niyetliydim ama her yerde çok sağlıksız diye yazılar var ve gerçekten de günlük 500 kalorilik bi diyet sağlıksız :eek:lmaz: yani çok ciddi problemlere sebep oluyormuş uzmanlar kesinlikle çok sakıncalı diye açıklamalar yapıyor hem yani eğri oturalım doğru konuşalım kendimizi kandırmaya gerek yok 2 yıl da alınan kilolar 2 haftada verilebilirmi :uhm: bu ne kadar sağlıklı lütfen arkadaşlar zayıflama uğruna sağlığınızı tehlikeye atmayın benden sadece ufak bi taavsiyeydi gerisini siz bilirsiniz a.s.

Kumdeniz

Oğluşum geliyor
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
1.113
1
40
bu diyette bazı öğünlerde birşey yenmiyor. ama bence yenmeyen öğünlerde isteğinize bağlı olarak sebze meyve et yenmeli ve sabahleyin kahvaltı edilmesi lazım.

E

EU3

Ziyaretçi
herkese merhabalar a.s.
bundan 3 yıl önce bu dieti yapmıştım ..
13 günde 5.5 kilo verebilmiştim ama benim için iyi bir başlangıç olmuştu ve devamında uyguladığım dietle 20 kiloyu tamamlamıştım .. demek istedğim metobolizmamı canlandırmıştı ..
aradan geçen yıllar sonunda malasef 15 kilosunu hemen aldım ve son 6 aydırda kalan 5 kiloyu aldım .. :kızgın:
bugün itibariyle isveç dietine yeniden başladım umarım başarırım yapan arkadaşlar varsa gelin birbirimize destek olalım kaydirigubbakcemile5

Kumdeniz

Oğluşum geliyor
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
1.113
1
40
herkese merhabalar a.s.
bundan 3 yıl önce bu dieti yapmıştım ..
13 günde 5.5 kilo verebilmiştim ama benim için iyi bir başlangıç olmuştu ve devamında uyguladığım dietle 20 kiloyu tamamlamıştım .. demek istedğim metobolizmamı canlandırmıştı ..
aradan geçen yıllar sonunda malasef 15 kilosunu hemen aldım ve son 6 aydırda kalan 5 kiloyu aldım .. :kızgın:
bugün itibariyle isveç dietine yeniden başladım umarım başarırım yapan arkadaşlar varsa gelin birbirimize destek olalım kaydirigubbakcemile5
Merhaba bende bu diyetle 14 günde 6 kilo vermiştim. 10 sene evvel yapmıştım. O zamanki kilomu hatırlamıyorum. Bu kadar şişman değildim :bbo:
kendime dikkat ederek spor yaparak 5 Haziran dan bu yana 8 kilo verdim. 95 kilodan 88 kiloya indim.Siz kaç kilosunuz? Ben yine bu diyete başlamayı düşünüyorum ıspanak yerine yaz sebzelerinde de yiyebilirz sanırım. ayrıca kahvaltıda yumurtayı yeriz. kahve yerine çay içebilirz.menülerde değiş dokuş yada alternatifler kullanabilirz diye düşünüyorum.

E

EU3

Ziyaretçi
Merhaba bende bu diyetle 14 günde 6 kilo vermiştim. 10 sene evvel yapmıştım. O zamanki kilomu hatırlamıyorum. Bu kadar şişman değildim :bbo:
kendime dikkat ederek spor yaparak 5 Haziran dan bu yana 8 kilo verdim. 95 kilodan 88 kiloya indim.Siz kaç kilosunuz? Ben yine bu diyete başlamayı düşünüyorum ıspanak yerine yaz sebzelerinde de yiyebilirz sanırım. ayrıca kahvaltıda yumurtayı yeriz. kahve yerine çay içebilirz.menülerde değiş dokuş yada alternatifler kullanabilirz diye düşünüyorum.
merhaba arkadaşım a.s.
ben şu an itibariyle 68.8 kiloyum :1no2: boyum 1.55 bana yakışan kilo 50 -55 yane ilk etapta vereceğim 10 kilo bile bana yeticek.. :Saruboceq:
dedğin gibi bende mesela bugün ilk günüm ve öğlen mönümde ıspanak vardı ama ben roka yedim bol limonlu ..
çayı zaten sevmedğim için neskafeyi severek içiyorum .zaten sade şekersiz neskafeye o dönemden kalma bir alışkanlığım oldu her sabah içerim kahvaltdan önce ayrıca benm tuvalate çıkmamdada büyük yardımı var kahvenin :kedi:
sen şu an başladınmı yerimseniben

E

EU3

Ziyaretçi
1. gün
Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme şeker
Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haşlanmış ıspanak, 1 domates
Akşam: 1 biftek(200 gram,) zeytinyağlı ve limonlu yeşil salata

2. gün
Öğle: 1 dilim salam, 100 gram yoğurt
Akşam: 1 biftek (200 gram), yeşil salata, 1 meyve

3. gün
Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme şeker, 1 dilim kızarmış ekmek
Öğle: Haşlanmış ıspanak, 1 domates, 1 meyve
Akşam: 2 katı yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata

4. gün
Öğle: 1 katı yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 25 gram yağsız beyaz peynir
Akşam: 2 dilim portakal, 100 gram yoğurt

5. gün
Sabah: 1 büyük rendelenmis havuç (limonlu)
Öğle: Haşlanmış yağsız balık (200 gram, limonlu ve tereyağlı)
Akşam: 1 biftek (200 gram), salata ve brokoli

6. gün
Öğle: 2 katı yumurta, 1 büyük rendelenmiş havuç
Akşam: Derisi alınmiş tavuk (200 gram), salata

7. gün
Sabah: Şekersiz çay
Öğle: Izgara et (200 gram), taze meyve
Akşam: Hiçbir şey

8. gün
Sabah: 1 fincan kahve, 1 kesme seker
Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haslanmış ıspanak, 1 domates
Akşam: 1 biftek(200 gram), zeytinyaglı ve limonlu yeşil salata

9. gün
Öğle: 1 dilim salam, 100 gram yoğurt
Akşam: 1 biftek (200 gram), yeşil salata, 1 meyve

10. gün
Öğle: Haşlanmış ıspanak, 1 domates, 1 meyve
Akşam: 2 katı yumurta, 1 dilim salam, yeşil salata

11. gün
Öğle: 1 katı yumurta, 1 rendelenmiş havuç, 250 gram yağsız beyaz peynir
Aşam: 2 dilim portakalın suyu, 100 gram yoğurt

12. gün
Sabah: 1 büyük rendelenmis havuç (limonlu)
Öğle: Haşlanmış yağsız balık (200 gram, limonlu ve tereyağlı)
Akşam: 1 biftek (200 gram), salata ve brokoli

13. gün
Öğle: 2 katı yumurta, 1 büyük rendelenmiş havuç
Akşam: Derisi alınmiş tavuk (200 gram), salata

diet mönüsünü paylaşmak istedim buyrunnnnnnnnn

Son düzenleyen: Moderatör:
E

EU3

Ziyaretçi
akşam öğünümü yedim kızlar yerimseniben
ilk günüm çok rahat geçti :lepi:
inanın bu diet göründüğü kadar zor değil kahvaltı yok gibi gelsede tek şekerle içilen kahve tok tutuyor öğleye kadar dayanamayanlara tavsiyem sabah öğlen arasında 1 aktivya yoğurt yemeleri ..
bu dieti yaparken ne karbonhidrattan nede proteinden eksik kalmıyorsunuz sadece karıştrmadan ayrı öğünlere bölünüyor ..
sebzemizde var , meyvemizde ee daha ne olsun alkisalkisalkis

okur

elbet bir gün...
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2009
802
3
bende bu dıyetle 10 kılo vermıstım
birde şu tı-ji zayıflama bandı ıle beraber
ama çok oldu ve geri aldım onları vermeye ugraşıyomm

Yukarı Alt