Anne baykal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Kızlaarrr 10 kg vermem gerekitor ramazan sonrası isveç diyeti yapmayı düşünüyorum 63 kg 1.68 boyunda ki birisi isveç diyetiyle kaç kg verir?
Lise dönemimde 75 kiloydum. isveç diyeti o zamanlar çok meşurdu. Bir diyet kitabında karşıma çıktı ve bunu yapmaya karar verdim ve harfiyen uyguladım. Yaklaşık dört ay gibi kısa bir dönemde 55 kiloya kadar düştüm. Çok hızlı kilo verdiren bir diyet sonunda mutlu oluyorsunuz kilo verdiğiniz için. Ama hesaba katmadığım, o dönem düşnemediğim şeyler varmış. Hem hormonlarımı bozdum. Hormon tedavisi olmaya başladım. Hem de yıllar sonra yeniden kilo alarak diyetisyene gittiğim zaman , kas oranın çok düşük dedi. isveç diyetinden bahsedince bilinçsiz bir biçimde yaparak, yağlarını değil kaslarını eritmişsin dedi. Yavaş ama yağlardan götüren dengeli, doktor kontrolünde diyet yapmak gerek. Evet zayıfladım beni görenler tanıyamıyordu. Çok şaşırdılar ama vücudumda ciddi çatlaklar ve sarkmalar oldu. Siz siz olun hızlı kilo verdiren şok diyetlere kanmayın. sağlığınızı bozmayın derim. Yapıyorsanız da mutlaka ama mutlaka yanında spor da yapın.

incimek

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
Ben hafta sonu hamsi yedim et yerine yanında da birkaç tane kalamar akşamına da birkaç fıstık
Pazar günü de tavuklu salata yedim akşam da beyaz peynir kilo almadım ama vermedim de iki günde bugün tam uyuyorum bakalım

gul77

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
Ben hafta sonu hamsi yedim et yerine yanında da birkaç tane kalamar akşamına da birkaç fıstık
Pazar günü de tavuklu salata yedim akşam da beyaz peynir kilo almadım ama vermedim de iki günde bugün tam uyuyorum bakalım
13gun aksatmadan yaptim diyetimi 4.5kilo civari verdim.normalde daha cok.kilo veren var var sma nerdeyse ideal kiloma yakin oldugum icin az verdim.
Bitince kendimce dikkat ettim.aksamlari sadece salata cacik gibi seylerle gecirmeme ragmen 3gundur ayniydim😔bende sasirtma yontemine karar verdim iki gun yiyip tekrar diyet yapim diyorum.Ayni durumu yasayannoldu mu

zeynepar_61

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
BEn bu diyeti sahan önce yaptım 16 günde 7 kilo vermiştim bugün tekrar başlıyorum var mı bana bi motivasyon arkadaşı ☺🌸

Yukarı Alt