İyi ki sezeryan yapmışım diyen var mı aranızda?

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.056
8
ooooooooooohhhhhhhhhh iyiki sezeryan yapmışım diyen var mı aranızda.acımadı ki acmadı ki gibilerinden.bende korkudan sezeryan yaparım herhalde o yüzden soruyorum:jeyyar:

deryadeniz8380

Oğlum EGE abi oluyor
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
464
2
betül bende aynı şeyi merak ediyorum ya bütün sağlıkçılar en azından benim etrafımdakiler hep sezaryen olmuş ama birde bakıyorum ünlüler falan normal doğuruyor bu işin doğrusu hangisi?acaba hangisini yapabilirim?diye düşünüyorum

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.056
8
betül bende aynı şeyi merak ediyorum ya bütün sağlıkçılar en azından benim etrafımdakiler hep sezaryen olmuş ama birde bakıyorum ünlüler falan normal doğuruyor bu işin doğrusu hangisi?acaba hangisini yapabilirim?diye düşünüyorum
benim teyzem iki normal bir sezeryan oldu ve normali tavsiye etmem.saatlerce acı çekiyorsun korkuyorsun üstüne bir de üstten dikiş yerine alttan dikiş oluyor dedi.ama bir solukta doğuranlarda bir anda çıkıverdi dedi.
ben kandan bayılırım o kadar uzun saat strese gelemem gibi geliyo.bebeğime bişey olcak diye çok korkarım.ayrıca eşim ve annem de bana normal doğum yapabileceğim konusunda güvenmiyorlar.ve doktorumda normal doğum saatler süren bişey ben gelemem diyor.yani ebelere ve beni tanımayan nöbetçi doktora kalcam üstelik .sizce bu bir risk mi
bir de sezeryan olan arkadaşlaaaardan çok zayıflar var göbek kalıyo bir yalan yalnızca biraz daha şiş dolaşıyorsun diyolar
üfffff ne yapsak kki!!!laelaelaelaelae

deryadeniz8380

Oğlum EGE abi oluyor
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
464
2
valla bilemiyorum aslında herkesin hikayesi kendine ablamın ilk bebeği sezaryen ikincisi normaldi.normal tabiki daha iyi ama sezaryende öyle felaket bişey değil diyor.Normal yapan arkadaşımla konuşuyorum kesinlikle normal diyor eltilerim kesinlikle sezaryen diyor.sendedemii kan tutma olayı var

Schirin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
1.013
5
39
ben normali bilmiyorum ama sezeryanda cok kolay degil yani epidural olursa farklı olur diye düşünüyorum.. ama şu an tekrar sezeryan olmaya korkardım ne yalan söyleyim ama normal dogumdanda korkardım ama epidural olursanız tavsiye ederim ama genel anestezi hoş degil

birgxuxl38

biricigim benim
Kayıtlı Üye
7 Mart 2008
1.426
7
33
slm arkadaslar bende bir ay önce dogum yaptim normal olarak bende normali tavsiye ederim ben dogumdan 20 dak sonra ayaktaydim bide kandan bahsetmissiniz tamam kan gelior ama ben hic görmedim yinede secim sizin seciminiz hakkinizda hayirlisi ne ise o olsun

maytap80

varmı aşktan öte?
Pro Üye
15 Eylül 2007
8.746
39
39
ooooooooooohhhhhhhhhh iyiki sezeryan yapmışım diyen var mı aranızda.acımadı ki acmadı ki gibilerinden.bende korkudan sezeryan yaparım herhalde o yüzden soruyorum:jeyyar:
ben varım ben benhihoyyytohhhhhhhhhhhhhh iyiki sezeryan olmuşumm :lepi:
dr çok önemlikızlar bu konuda sağolsun en ufak bir sancım olmadı :nazar:

ELXIXFNAZ

Meleklerim
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2007
3.357
14
ben sezeryan oldum tabiki normali tavsiye ediyorum sadece sezeryanda diyorlarya yok yarım insan oluyorsun falan o doğru değil ama tabiki bi ameliyat ve normal doğumda arkadaşın dediği gibi daha çabuk toparlanıyorsun ama sezeryanda biraz daha geç toparlanıyorsun allah hayırlı doğumlar versin

fxuxsfxuxs

yanılsamalar ülkesi
Pro Üye
3 Temmuz 2008
2.533
8
41
bebeğimin 4300 doğduğunu öğrenince dedim iyi ki sezryan olmuşum diye
ağrım da pek olmadı ama normal doğum çok içimdekaldı, doğum anını görememek, bebeğimi kucağıma hemen alamamak falan
apar topar sezeryan olmayıp araştırmış olsaydım kesinlikle epidural sezeyan olurdum

S

sdcrdb

Ziyaretçi
şimdiye kadar orda burda okuduklarımdan anladığım normal de sezaryen de bünyeye göre değişiyor. normal yapıp günlerce düzelemeyenler de var... sezeryan olanlar da genelde 3 günde normal hayatıma döndüm demişler. eskisi gibi diil sanırım ,sezaryende iyleşme süresi baya kısalmış. dr.un maharetine de bağlı sanırım. normal yapabilen yapsın tabi ama:1rolleyes:benim gibi yapamayanlar da acısız bir sezeyan için dua etsina.s nası yapcam bakalım:a015:

E

EU3

Ziyaretçi
ben ıyıkı sezeeryan yapmısım aynı gun ayağa kalktım..oğlumu kendım baktım.bı daha doğurursam gene sezeryan ıllede sezeryan:KK70::sm_cool:

S

sdcrdb

Ziyaretçi
tebrikler ve yaşasııııınkaydirigubbakcemile5 sezaryen yaptım çok mutluyum diyenlere bayılıyorumkaydirigubbakcemile3 cesaret veriyor bana

ckozkan

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
406
2
Hem doktor hem anestezi bence çok önemli epidural normal doğum yapanlarda memnun sezeryan olanda ben spinal anestezi ile sezeryan oldum evet ağrım oldu ama yinede kalkıp wcye gittim ertesi gün yürüyordum birazda kişinin ağrı eşiğine bağlı doğum sancısıda zor doktorunuzun en doğru kararı vereceğine inanıyorum herşey normalse zaten sorun yok acilse sezeryane alıyorlar...

crescentmoon

¢яєѕ¢єηт
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2008
3.348
3
normalmi sezeryanmi?
tıbben normal doğum tavsiye ediliyor.
normal doğumun kolaylığıda kişiden kişiye değişiyor. özellikle uzun boylu kişiler daha kolay yapıyormuş normal doğumu.
ben korktuğum için sezeryan oldum. birisi genel anestezi birisi epidural anestezi ile. epidurali tavsiye ederim.

eylul166

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
10.698
875
39
iyiki sezeryan yapmışım ..çok memnunum hem dr umdan ,hem maharetinden karnımda belli belirsiz incecik bir çizgi var ,üstelik hiç ağrım sızım olmadı ilk gün hariç..ikinci gün hastanede fır dönüyodum..tavsiye ederim..

ertesigxuxn

doğa'nın annesi
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2007
917
2
acil durum olması haricinde kesinlikle sezeryan isteme derim ne adam akıllı bebeğinle ilgilenebiliyorsun nede kendinle ille birine muhtaçsın doğum sonrası günlerce çektiğin sancıda cabası inşallah herşey yolunda gider ve normal doğum yaparsın neneğini ilk sen görürsün ben hastanede çok ağladım kucağıma alamadığım için normal doğuranlar hep ilgilend bebekleriyle ama ben yapamadım içimde ukde kaldı

mycrazy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
32
0
yaaaaaaaa arkadaşlar bende epidural sezaryen oldum rahat olmasına çok rahat ama,sonrası oluyo,fazla ağır kaldırmıcan,işte ayaklarına çorap giycen gibi bir sürü kurallar geliyo,ağrı bakımından da rahatsızım,fazla iş falan yapınca dikiş yerlerim ağrıyor.gene de herkez kendi kararlarını verir ama yine doktorunuza danışın derim allah kolay doğumlar nasip etsin hepinize hoşçakalın:CüvCüv:

esteda

Batuhan & Bertuğ canlarım
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2007
3.521
13
34
valla bilemiyorum aslında herkesin hikayesi kendine ablamın ilk bebeği sezaryen ikincisi normaldi.normal tabiki daha iyi ama sezaryende öyle felaket bişey değil diyor.Normal yapan arkadaşımla konuşuyorum kesinlikle normal diyor eltilerim kesinlikle sezaryen diyor.sendedemii kan tutma olayı var
ilki sezeryan olup ikinci normal doğum olma ihtimali düşük.bazı doktorlar jesinlikle olmaz diyolar.
doğum sırasında herhangi bişey oldumu yada müdehale falan.
bende sezeryanla doğum yaptım ama ikinci kısmetse normal istiyorum
bilgilendirirsen sevinirim

snookie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2007
1.503
130
Bu ilk etapta gebeliğin süreciyle ilgili gibi görünse de şahsi tercihlerle de gerçekleşebiliyor arkadaşlar...

Mesela benim dr um hep bana normal doğum dedi tutturdu.... Ama bende plesanta öndeydi ve hiç bir değişme olmadı....

Dr um son aya kadar umutla bekledi normal yapacağız doğumu diye ama 36+4 de bende protein yükselmesi ve plesantanın hala aşağıda olması sebebiyle sezeryana alındım....

Bir şikayetim yok 15 gün içinde de tam olarak toparlandım, sonrasında da bir sorun yok...

Hayırlı doğumlar herkese....