İyi niyetimi mi kullanıyorlar ?

lorilori72

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
50
Merhaba arkadaşlar. Sürekli kafamı kurcalayan bir durum var. Sizinle paylaşmak istedim. 5 yıldır öğretmenim. Su zamana kadar doğru dürüst bir birikimim olmadı. Cünkü sürekli aileme yardım etmek zorunda kaldım. Babam çalışmıyor. Aldığım maaşın bir kısmını onlara göndermek zorunda kalıyorum. Daha önce 17 bin kadar bir birikimim vardı fakat erkek kardeşim evlenince aileme göndermek zorunda kaldım. Suan sadece 8 bin birikimim var. İlerde evlenme durumu olur diye birikim yapmak istiyorum bu arada. Kız kardeşlerime erkek kardeşlerime bile yardım ediyorum yeri geliyor. Bi kız kardeşimin maddi durumu çok kötüydü bi ara birikimimin 2bin kadarını birden göndermistim. Tabi ufak tefek verdiklerimi saymıyorum bile. Aileden birinin paraya ihtiyacı olsa hemen herkes gözünü bana dikiyor. Abimler ev alacaktı bunun için bile bana bize kredi cekersin biz sana öderiz dediler. Yeri geldiğinde de sen bize ne yaptın ki diyorlar üstüne. Babam geçenlerde kredi çekmemi istedi( bu arada ben üniversiteyi bitirene kadar babam bizimle ilgilenmedi, çocukluğumuzda yanımızda değildi, başka kadınla evliydi. Kendi çabamla okudum bu günlere geldim) ben çekmek istemediğim için kalkıp senin ne kadar maaş aldığını bile sormuyorum sana dedi, ve çektirmişti zorla ki o parayı da is ayağına çektirmişti onu da kaybetti gitti. Hep bu şekilde benden biseyler koparma peşindeler. Hayır da diyemiyorum yapmayınca da kendimi çok kötü hissediyorum eninde sonunda yapıyorum mutlaka. Ne yapacağım böyle. Kendi hayatım da var. İlerde evlenme durumu olursa ailem baştan sen kendi masraflarını karşılcaksın dedi. Karsılarım da ellerini üstümden cekmiyorlar bıktım artık. Ne yapacağım böyle ?

ChocolateCookie

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
627
Merhaba arkadaşlar. Sürekli kafamı kurcalayan bir durum var. Sizinle paylaşmak istedim. 5 yıldır öğretmenim. Su zamana kadar doğru dürüst bir birikimim olmadı. Cünkü sürekli aileme yardım etmek zorunda kaldım. Babam çalışmıyor. Aldığım maaşın bir kısmını onlara göndermek zorunda kalıyorum. Daha önce 17 bin kadar bir birikimim vardı fakat erkek kardeşim evlenince aileme göndermek zorunda kaldım. Suan sadece 8 bin birikimim var. İlerde evlenme durumu olur diye birikim yapmak istiyorum bu arada. Kız kardeşlerime erkek kardeşlerime bile yardım ediyorum yeri geliyor. Bi kız kardeşimin maddi durumu çok kötüydü bi ara birikimimin 2bin kadarını birden göndermistim. Tabi ufak tefek verdiklerimi saymıyorum bile. Aileden birinin paraya ihtiyacı olsa hemen herkes gözünü bana dikiyor. Abimler ev alacaktı bunun için bile bana bize kredi cekersin biz sana öderiz dediler. Yeri geldiğinde de sen bize ne yaptın ki diyorlar üstüne. Babam geçenlerde kredi çekmemi istedi( bu arada ben üniversiteyi bitirene kadar babam bizimle ilgilenmedi, çocukluğumuzda yanımızda değildi, başka kadınla evliydi. Kendi çabamla okudum bu günlere geldim) ben çekmek istemediğim için kalkıp senin ne kadar maaş aldığını bile sormuyorum sana dedi, ve çektirmişti zorla ki o parayı da is ayağına çektirmişti onu da kaybetti gitti. Hep bu şekilde benden biseyler koparma peşindeler. Hayır da diyemiyorum yapmayınca da kendimi çok kötü hissediyorum eninde sonunda yapıyorum mutlaka. Ne yapacağım böyle. Kendi hayatım da var. İlerde evlenme durumu olursa ailem baştan sen kendi masraflarını karşılcaksın dedi. Karsılarım da ellerini üstümden cekmiyorlar bıktım artık. Ne yapacağım böyle ?
Kesinlinle suistimal ediliyorsunuz ..
Anlamadigim Sizden her firsatta para istiyorlar ama Evlenme durumunuz olursa masraflari kendin karsilicasin mi diyorlar ?
Inanmiyorum gercekten bu kadarinada pes ...
Insanin ailesi bile olsa bi yere kadar daha fazla kendinizi kullandirtmayin.. ve nankörlükte var isin icinde .. Pes

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-12-2019

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pinki-dream

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
476
Aynı ben aynıı!! Valla ebnde 18mde atandım butun aile akrabalar tepeme bndi zorla kefilmi olmadım borcmu vermedm kendime b araba aldım evlenrken yardım etmedıkleri icin cok zorlandım sattım kardeslerimi okuttum ahh ahh smdiki aklım olsa durmadan brkim yapardım cnku cok zoruma giden seyler oldu benle atanan arkadaslarm ev araba arsa sahibi oldu ben borçç ... o yuzden sakın vcdan felan yapmayın hele hele babanıza sakın bakın kendimi gprdum sizde lıtfen ilerde zaten emin olun kmse deger kıymet blmıyor evet ailemiz ama biz kmseye bakmak zorunda deilizki

minik kalp0753

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.061
sen parasız kalsan dönüp sana bakmayacak bir ailen var malesef ki. senin biraz kendine güvenin eksik. bence bu kadar para biriktirebiliyorken git kendine yaşam kocu gibi şeyller tut ve seni sen yapsınlar.. :KK43:

bubo

💗You're My Heaven On Earth 🌍
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.020
Neden hayir diyemiyorsun? kiyamiyor musun?

Sana pesinen evlendiginde dahi destek olmayacaklarini soylemisler.. Sen onlara kiyamamaya devam et.. Yarin oburgun en ihtiyacin oldugunda onlar sana kiyinca aklin basina gelir..

Yukarı Alt