İyileşme terapisi

SparksFly

fearless and flawless
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2014
751
302
İplerinizi birakin
Hayat bu sekilde yasanmaz
Düşe kalka ogrenilir hayat , siz hic dusmemeye calisiyorsunuz olmaz bu
42 yasindayim , defalarca dustum , tekrar kalktim , simdiki ben oldum , hayatta hicbir kuralim olmadi , icimden geldigi gibi yasadim , simdi demir gibiyim iyi ki de boyle yasamisim diyorum
Dik , guclu , saglam bir kadin olmanin yolu defalarca dusulen cukurlardan olusuyor bunu aklinizdan cikarmayin , salin iplerinizi gitsin
Ben düştüm ama bir insan aynı hatayı kaç kere yapabilir ki düş kalk düş kalk aynı hata belki de dediğiniz gibi düşünmemeye çalıştığım için aynı hataları yapıyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için :)

SparksFly

fearless and flawless
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2014
751
302
-Kafandaki planları, beklentileri herkese anlatma. Nedense birilerine anlatınca o şey olmuyor.

-Kendine, bilgine güvendiğin konularda asla alçak gönüllü davranma. Yeri geldiğinde öne çıkmasını bil.

-Sürekli kendi derdini anlatan ama sen bir şey anlattığında dinlemeyen, veya dinliyormuş gibi yapanlardan uzak dur.

-Çok konuşma, az ve öz konuş. Biri iltifat ettiğinde teşekkür et geç.

-Diğer insanların yanında ben şöyleyim ben böyleyim gibi kendini küçültücü şeyler söyleme. Sen kendine bunları dersen diğer insanlar da söylemeye hak görürler.

-Gerektiğinde hayır demeyi bil. İnsanları kaybederim diye korkma. Bunlar bugüne kadar çıkardığım dersler. :KK49:
Çok önemli dersler bunlar hele ki hayır demekten korkmam zaten bir insan sen hayır deyince gidiyorsa o işte büyük bir sıkıntı vardır değil mi ?

Milana22

Guru
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
14.736
58.251
Ben düştüm ama bir insan aynı hatayı kaç kere yapabilir ki düş kalk düş kalk aynı hata belki de dediğiniz gibi düşünmemeye çalıştığım için aynı hataları yapıyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için :)
Rica ederim , bir hatayi iki uc kere tekrarlamak normaldir ama 10 kere tekrarlamak normal degildir
Kimi insan bir kere de alir dersini kimi insan uc kere de
Kendinizi sartlandirmayin bu sekilde , ince dusunmeyin , hayati istediginiz gibi yasayin
Rica ederim

SparksFly

fearless and flawless
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2014
751
302
Rica ederim , bir hatayi iki uc kere tekrarlamak normaldir ama 10 kere tekrarlamak normal degildir
Kimi insan bir kere de alir dersini kimi insan uc kere de
Kendinizi sartlandirmayin bu sekilde , ince dusunmeyin , hayati istediginiz gibi yasayin
Rica ederim
Neden bilmiyorum ama aynı hatayı yaptıktan sonra çok pişman oluyorum geceleri uyku tutmuyor. Kendime kızıyorum sürekli

CiNNET NUR

Güneşli güzel günler göreceğiz “Eylül’üm”🌸
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2019
4.957
23.400
taşa duvara hatta hayvana derdinizi sırrınızı anlatım ama insana anlatmayın. ufak bir ara bozulmasıyla tüm büüyüyü bozan tek ırk insan ırkıdır.

Minel_ask

Previously lilla
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2010
2.783
2.982
Konu sahibi arkadaşım ben açtığın konuyu çok beğendim..takdir etmeye geldim:) sadece teşekkür et geç sakın yok bu konu oylesineydi çokta güzel değildi deme:KK66: anladın sen ne demek istediğimi..sadece sana şunu söylemek istiyorum bu açtığın konu bile iç dunyanda onarım yapman için bir adımdır.

SparksFly

fearless and flawless
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2014
751
302
taşa duvara hatta hayvana derdinizi sırrınızı anlatım ama insana anlatmayın. ufak bir ara bozulmasıyla tüm büüyüyü bozan tek ırk insan ırkıdır.
Haklısınız tecrübe ede ede öğrendim artık. Kim olsa kaç yıllık olsa fark etmediğini anladım.

SparksFly

fearless and flawless
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2014
751
302
Konu sahibi arkadaşım ben açtığın konuyu çok beğendim..takdir etmeye geldim:) sadece teşekkür et geç sakın yok bu konu oylesineydi çokta güzel değildi deme:KK66: anladın sen ne demek istediğimi..sadece sana şunu söylemek istiyorum bu açtığın konu bile iç dunyanda onarım yapman için bir adımdır.
Evet fikir aklıma geldiğinde küçük çaplı bir aydınlanma yaşadım. Umarım hep beraber bir şeyler öğreniriz.

SparksFly

fearless and flawless
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2014
751
302
Önemli bir mesele var paylaşmak istediğim. Sık sık yaşıyorum. Herkesiz farklı değer yargıları var hayatta. Ama birbirimizin hayatına çok karıştığımızı fark ettim. Bunu en iyi şöyle açıklarım sanırım. Tesettürlü insan görünce ya bu havada nasıl kapanıyor şuna bak demek ile Açık birini görüp ya bu ne günah günah demek gibi. Düşünmemizde hiç sorun yok ama sanki biraz fazla müdahale ediliyor gibi iki taraf için de çok zor ve yıpratıcı.. Sizin bu konuda söylemek istediğiniz bir şey var mı ? Mesela biri benim hayatıma mudahale edip yorumunu kattığında en kibar ne demeliyim. Bu bazen tanımadığımız biri bazen akraba içindeki insanlar oluyor.. Hemen savunma moduna geçiyorum ya da kendimi anlatmaya çalışıyorum.. Sonra bakıyorum sadece ben yorulmuşum.

vera2020

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2020
462
741
46
Önemli bir mesele var paylaşmak istediğim. Sık sık yaşıyorum. Herkesiz farklı değer yargıları var hayatta. Ama birbirimizin hayatına çok karıştığımızı fark ettim. Bunu en iyi şöyle açıklarım sanırım. Tesettürlü insan görünce ya bu havada nasıl kapanıyor şuna bak demek ile Açık birini görüp ya bu ne günah günah demek gibi. Düşünmemizde hiç sorun yok ama sanki biraz fazla müdahale ediliyor gibi iki taraf için de çok zor ve yıpratıcı.. Sizin bu konuda söylemek istediğiniz bir şey var mı ? Mesela biri benim hayatıma mudahale edip yorumunu kattığında en kibar ne demeliyim. Bu bazen tanımadığımız biri bazen akraba içindeki insanlar oluyor.. Hemen savunma moduna geçiyorum ya da kendimi anlatmaya çalışıyorum.. Sonra bakıyorum sadece ben yorulmuşum.
Kişisel tercihim budur demelisiniz.

Sözlü dövüş sanatını okuyunuz..