Ka├žarak evlenenler yardiimm­čśö

Sevoo0638

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Nisan 2020
68
-77
25
sevdi─čim biri var her┼čeyiyle ├žok g├╝zel anla┼čiyoruz. Ama ne yaptiysam ne ettiysem ailemi hi├ž bir ┼čekilde ikna edemedim. Hatta intihara bile kalki┼čtim genede vermediler. Neyse kisaca biliyorum bunun k├Ât├╝ bi┼čey oldu─čunu ama ba┼čka ├ža─čremizde yok. Sadece ka├žarak evlenenlerin tecr├╝belerini ├Â─črenmek istiyorumm.

hayatyasamayadeger

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
2 Nisan 2020
415
689
33
sevdi─čim biri var her┼čeyiyle ├žok g├╝zel anla┼čiyoruz. Ama ne yaptiysam ne ettiysem ailemi hi├ž bir ┼čekilde ikna edemedim. Hatta intihara bile kalki┼čtim genede vermediler. Neyse kisaca biliyorum bunun k├Ât├╝ bi┼čey oldu─čunu ama ba┼čka ├ža─čremizde yok. Sadece ka├žarak evlenenlerin tecr├╝belerini ├Â─črenmek istiyorumm.
Halam kacarak evlendi.Babannem son nefesine kadar affetmedi.Allah evlat yuzu gostermesin dedi ve cocugu yok.Insan evlenince o anne babanin kuru b...nu ariyo inan ki.Ah su bekarlara evlilerin gozunden bi baktirabilsek.Niye istemiyolar orayi da soyle bari.

Turkandrnb

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
9 May─▒s 2019
1.555
2.144
Ka├žarak evlenme. Ailenin istememesinin elbet gecerli bir nedeni vardir. Bu nedenleri ├Âl├ž tart. Bilmiyorum kac yasindasin ama evlilik su anki kurdugun hayallerden cok farkli bir d├╝nya. Insallah en g├╝zel hayati sen yasarsin lakin olaylara hep ├žift y├Ânl├╝ bak. Gitmek gercekten kolay. Bi de yahu biriyle evlenmek icin intihara mi kalk─▒┼č─▒l─▒r mantigim kald─▒rm─▒yor ben de 3 5 sene ailemle mucadele verdim de intihar cok baska bir boyut ha simdi 1 sene oldu esim gercekten mukemmel biri ama az durup ailemi dinleseydim diyorum. Cok iyi d├╝┼č├╝n ve sak─▒n kacma

ema1

Hayat, sen plan yaparken ba┼č─▒na gelenlerdlr
Pro ├ťye
10 A─čustos 2009
24.427
15.459
Bir d├╝─č├╝ne gitmi┼čtik art─▒k ya┼članm─▒┼č uzak akrabas─▒ g├Âsterirken d├╝─č├╝n salonunda dahi annem kocaya ka├žan diye bana tan─▒tm─▒┼čt─▒

Sevoo0638

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Nisan 2020
68
-77
25
Halam kacarak evlendi.Babannem son nefesine kadar affetmedi.Allah evlat yuzu gostermesin dedi ve cocugu yok.Insan evlenince o anne babanin kuru b...nu ariyo inan ki.Ah su bekarlara evlilerin gozunden bi baktirabilsek.Niye istemiyolar orayi da soyle bari.
Babamin g├Ânl├╝ vardi ama malesef annemle hi├ž bi zaman anne kiz olamadik. Annem etrafa hava aticam diye asker polisden ba┼čkasina vermem dedi. Kizi birini mi sevmi┼č sevmemi┼č mi hi├ž umrunda bile degil. Ayni evin i├žinde birbirine 2 yabanci insaniz. Babam ilimliydi ├žocu─čuda taniyolar zaten. Ama annemde bitti i┼č.

Sevoo0638

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Nisan 2020
68
-77
25
Ka├žarak evlenme. Ailenin istememesinin elbet gecerli bir nedeni vardir. Bu nedenleri ├Âl├ž tart. Bilmiyorum kac yasindasin ama evlilik su anki kurdugun hayallerden cok farkli bir d├╝nya. Insallah en g├╝zel hayati sen yasarsin lakin olaylara hep ├žift y├Ânl├╝ bak. Gitmek gercekten kolay. Bi de yahu biriyle evlenmek icin intihara mi kalk─▒┼č─▒l─▒r mantigim kald─▒rm─▒yor ben de 3 5 sene ailemle mucadele verdim de intihar cok baska bir boyut ha simdi 1 sene oldu esim gercekten mukemmel biri ama az durup ailemi dinleseydim diyorum. Cok iyi d├╝┼č├╝n ve sak─▒n kacma
25 ya┼čindayim. Ve hayatim aileme yaranmakla ge├žti. Hatta 2 g├╝n ├Ânce y├╝zlerine s├Âyledim kimse bir ┼čey diyemedi bile. Ama annemle anne kiz olamadik malesef onun g├Âz├╝nde evde hizmet├židen ba┼čka birsey degilim kendi agziyla dedi zaten. Biliyorum zorluklar olcak hemde baya olcak farkindayim her┼čeyin ­čśĽ

• Be─čen
Reactions: 649

hayatyasamayadeger

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
2 Nisan 2020
415
689
33
Babamin g├Ânl├╝ vardi ama malesef annemle hi├ž bi zaman anne kiz olamadik. Annem etrafa hava aticam diye asker polisden ba┼čkasina vermem dedi. Kizi birini mi sevmi┼č sevmemi┼č mi hi├ž umrunda bile degil. Ayni evin i├žinde birbirine 2 yabanci insaniz. Babam ilimliydi ├žocu─čuda taniyolar zaten. Ama annemde bitti i┼č.
Sabirli ol.Aile buyuklerinden yardim iste.Bi tanisim bi kizi tam 2 sene surekli istettirdi.Kapisina gitti.Adam bikip verdi kizi sonunda.Sabirla coz.

Turkandrnb

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
9 May─▒s 2019
1.555
2.144
25 ya┼čindayim. Ve hayatim aileme yaranmakla ge├žti. Hatta 2 g├╝n ├Ânce y├╝zlerine s├Âyledim kimse bir ┼čey diyemedi bile. Ama annemle anne kiz olamadik malesef onun g├Âz├╝nde evde hizmet├židen ba┼čka birsey degilim kendi agziyla dedi zaten. Biliyorum zorluklar olcak hemde baya olcak farkindayim her┼čeyin ­čśĽ
Aile seklini bilemem cok cok iyi d├╝┼č├╝nmelisin. Iyi bir hayat ya┼čarsin insallah

ema1

Pro ├ťye
10 A─čustos 2009
24.427
15.459
Sevdi─čin her kimse gelsin ailenden istesin

ema1

Pro ├ťye
10 A─čustos 2009
24.427
15.459
Yar─▒n hi├ž de─čilse e┼čin olacak adama geldin elinde ├ži├žek ve ├žikolatayla beni istemeye diyebilirsin ├Âb├╝r t├╝rl├╝ sen kendin bana ka├žt─▒n der
─░lk kavgada bunu deme potansiyeli var

ema1

Pro ├ťye
10 A─čustos 2009
24.427
15.459

ema1

Pro ├ťye
10 A─čustos 2009
24.427
15.459

hayatyasamayadeger

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
2 Nisan 2020
415
689
33
Annem malesef aile buyuklerini takicak biri degil. Ailesiyle geldiler bide ayni yerde oturyoruz
Allah yardimcin olsun.Hayatini bilmeden bisey soylemek zor.Kacarak evlenip mutlu olanlar da var tanidigim.Kacmadan mutsuz olanlarda.Halam enistemi parmaginda oynatir mesela ama sinir hastasi oldu.Dedem barismak istedi babannemin inadini kiramadi.Bigun haber yollamis gelsin burnumda tututo yarin olecem ben pisman olur son kez goreyim diye.(sagligi yerindeydi dedmin)ama babannemin korkusuna gelmedi.Ertesi gun dedem ├Âld├╝.Halamin eve o girisni asla unutmam.Herkes kacti dayanamadi o haline.Demem o ki kactiginda ailen affedermi?Bu da cok onemli.

tugcekb

Aktif ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
21 Aral─▒k 2018
3.741
5.176
29
kacarak evlenip mutlu olan birini bu yasima kadar gormedim zannediyorumki siz de olamazsiniz.

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 03-01-2021

Hamileli─čimin 31. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 63 g├╝n kald─▒.

Hamileli─činizin son 12 haftas─▒nda bebe─činizin kalsiyum ihtiyac─▒ en ├╝st d├╝zeye ├ž─▒kar. Bunun sebebi, bebe─činizin iskeletinin h─▒zl─▒ kemikle┼čmesi, sertle┼čmesi ve kemik geli┼čiminde kalsiyuma olan ihtiya├žt─▒r. S├╝t ve s├╝t ├╝r├╝nlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullan─▒lmas─▒, hap ┼čeklinde olan kalsiyum katk─▒lar─▒na g├Âre daha kolay ve h─▒zl─▒d─▒r.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 1650 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 41.1 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

ema1

Pro ├ťye
10 A─čustos 2009
24.427
15.459