Ka├žarak evlenenler yardiimm­čśö

Belindas

Kargalar s├╝r├╝yle kartallar yaln─▒z u├žar ­čÖĆ
Kay─▒tl─▒ ├ťye
15 A─čustos 2020
758
1.057
Sev k─▒z─▒m sev ka┼č─▒ g├Âz├╝ ekme─če s├╝rersin sizin konuda ├žok eksik nokta var Bi kere anne baba k─▒z─▒n─▒n o─člunun k├Ât├╝l├╝─č├╝n├╝ istemez buraya kim ne yazarsa ka├ž dese mesela ka├žacak m─▒s─▒n.... Kimse kendi k─▒z─▒ ka├žs─▒n demez.... Sana e─člencesine ka├ž dedik hadi... Mesela... Neyse ├ž─▒k─▒yorum konudan sa├žma mahfolacak Bi ya┼čam daha... Niye ├ženemi yoruyorsam...Bir sene sonra yazarsan burday─▒m ­čÖĆ Herkes illa o hatalar─▒ kendi yapacak ­čÖĆ

bahar09876

Az insan, ├žok huzur
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 Haziran 2020
920
1.645
Konu sahibi ne yapt─▒n.haftaya gidiyorum yazm─▒┼čt─▒n. Umar─▒m ka├žmam─▒┼čs─▒nd─▒r­čśĽ

kediseverkadin

SessizZuzu
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 A─čustos 2020
813
1.143
sevdi─čim biri var her┼čeyiyle ├žok g├╝zel anla┼čiyoruz. Ama ne yaptiysam ne ettiysem ailemi hi├ž bir ┼čekilde ikna edemedim. Hatta intihara bile kalki┼čtim genede vermediler. Neyse kisaca biliyorum bunun k├Ât├╝ bi┼čey oldu─čunu ama ba┼čka ├ža─čremizde yok. Sadece ka├žarak evlenenlerin tecr├╝belerini ├Â─črenmek istiyorumm.
Karadenizde ka├žarak evlenen ├žoktur. Bizim s├╝lalede de say─▒s─▒ ├žok fazla. Ama sana ┼ču kadar─▒n─▒ s├Âyleyeyim ben bir tanesinin bile mutlu bir an─▒n─▒ g├Ârmedim. Hepsi mutsuz hepsi bo┼čanma ile ├žocuklar aras─▒nda kalm─▒┼č s─▒k─▒┼čm─▒┼č. Tek tarafl─▒ da de─čil erkeklerde mutsuz. En son benden ├žok k├╝├ž├╝k bir akrabam ka├žm─▒┼čt─▒ 18 ya┼č─▒nda. Adam i├žin okulu b─▒rakt─▒. 5 sene sonra k─▒z─▒ ilk defa bu sene g├Ârd├╝m ve inanamad─▒m. O gencecik g├╝zel k─▒z gitmi┼č yerine 3 ├žocuklu bak─▒ms─▒z ya┼članm─▒┼č daha do─črusu ├ž├Âkm├╝┼č bir kad─▒n gelmi┼č. Bence ne yap et anneni ikna et. Kararl─▒ oldu─čunu bilsin. Ama evinden gizlice ├ž─▒kma. ├ç─▒kacaksan ba┼č─▒n dimdik ├ž─▒k. Ne olursa olsun evlenece─čin adam─▒n ailesi ├žok iyi de olsa ├Âz ailen gibi olmaz ve bunun laf─▒n─▒ illaki bir g├╝n yaparlar. Att─▒─č─▒n her ad─▒m ya┼čad─▒─č─▒n her mutluluk bo─čaz─▒na yumru olduktan sonra insan evlense ne olur ki

kediseverkadin

SessizZuzu
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 A─čustos 2020
813
1.143
Allaahhimm yaz─▒lanlara gellll. Ben ├žok iyi bi┼či yapiyorum ha ha ha ho ho ho demedim milletin tavira laflara bak. Hepiniz prof olmu┼čsunuz afferim in┼čallah bir g├╝n sizde b├Âyle darda kaldi mi neyin ne oldu─čunu anlarsiniz. Ben iyi bi┼či olmadigini ├žok iyi biliyorum olsa zaten sormam. Sadece ka├žan arkada┼člarin deneyimlerini sonra neler oldu─čunu merak ettigin i├žin KA├çARAK EVLENENLER YARDIM yazmi┼čim. Kaciyim mi ka├žmayim mi dememi┼čim. Benim ya┼čantimi hayatimi kimse bilemez. Ben kararimi zaten verdim haftaya gidiyorum. Siz evinizde kalin ├žok bilmi┼č olanlar. Sanki ka├žmanin iyi bi┼či oldugunu ├Âvd├╝k de dir dir ediyor bazilari. Fikir almak istedim sadece.
Az ├Ânceki yorumumu geri al─▒yorum sen ka├ž ailen senden kurtulsun

Yenidelhi

Zamanla de─čil duayla gelir beklenen­čśŹ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
26 Ekim 2019
680
3.371
Beyaz tvyi a├ž orda ┼ču an anlat─▒yorlar ­čÖä

Sevoo0638

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Nisan 2020
68
-77
25
Biliyorum yapti─čim k├Ât├╝ bi┼čey. Kokuyorum iyide de─čilimm. Ama bugun gidiyorum. Iyisiyle k├Ât├╝s├╝yle gidiyorum. Herkeze iyi k├Ât├╝ yorumlari i├žin te┼čekk├╝r ederim. In┼čallah buraya tekrar geldi─čimde g├╝zel ┼čeyler s├Âylerim.

ema1

Hayat, sen plan yaparken ba┼č─▒na gelenlerdlr
Pro ├ťye
10 A─čustos 2009
24.423
15.406
Biliyorum yapti─čim k├Ât├╝ bi┼čey. Kokuyorum iyide de─čilimm. Ama bugun gidiyorum. Iyisiyle k├Ât├╝s├╝yle gidiyorum. Herkeze iyi k├Ât├╝ yorumlari i├žin te┼čekk├╝r ederim. In┼čallah buraya tekrar geldi─čimde g├╝zel ┼čeyler s├Âylerim.
Herkesin ya┼čayaca─č─▒ bir kaderi iyi veya k├Ât├╝ var
Yapt─▒─č─▒ se├žimler do─črultusunda tabi

Son d├╝zenleme:

Bihterin Masali Saci

Aktif ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Haziran 2018
2.064
3.791
olmad─▒ bu.
neyse hayat senin hayat─▒n.

bahar09876

Az insan, ├žok huzur
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 Haziran 2020
920
1.645
Gitme.iyi d├╝┼č├╝n­čśĽ

TeAmoIG

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
27 Ocak 2020
4.325
8.555
Git yavrum git. Gitte g├Âr ebenin terrakesini..

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 47 Kg. ile 64 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 160 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :83 Kg. ┼×imdiki Kilom :78 Kg.

Katipyarisi

P├Âffffff ­čÖä
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 May─▒s 2020
5.501
17.494
31
Sana gram ├╝z├╝lmeyece─čim ┼čayet umdu─čunu bulamay─▒p pi┼čman olursan. Se├žimler ve sonu├žlar─▒ deyip ge├žece─čim. Sonra da gidip biraz youtubeda video izleyece─čim.

TeAmoIG

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
27 Ocak 2020
4.325
8.555
Sana gram ├╝z├╝lmeyece─čim ┼čayet umdu─čunu bulamay─▒p pi┼čman olursan. Se├žimler ve sonu├žlar─▒ deyip ge├žece─čim. Sonra da gidip biraz youtubeda video izleyece─čim.
beni gene ba─člad─▒n bu konuya bak bi sinir geldi okuyunca­čśé

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 47 Kg. ile 64 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 160 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :83 Kg. ┼×imdiki Kilom :78 Kg.

Yabanelma

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 ┼×ubat 2018
9.953
53.739
2 g├╝n olmu┼č. Ay netti acaba?
Konuyu biraz ┼čakaya vurdum ama mutlu olur in┼čallah.
Ben konu sahibinden ├žok ailesini, ├Âzellikle babas─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝r├╝m b├Âyle bir durumda.
Annesinden hadi dertliydi babas─▒ i├žin olumlu ┼čeyler yaz─▒yordu..
Onlar i├žin b├╝y├╝k hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ yapt─▒─č─▒ ┼čey.

Katipyarisi

P├Âffffff ­čÖä
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 May─▒s 2020
5.501
17.494
31
Konuyu biraz ┼čakaya vurdum ama mutlu olur in┼čallah.
Ben konu sahibinden ├žok ailesini, ├Âzellikle babas─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝r├╝m b├Âyle bir durumdan.
Annesinden hadi dertliydi babas─▒ i├žin olumlu ┼čeyler yaz─▒yordu..
Onlar i├žin b├╝y├╝k hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ yapt─▒─č─▒ ┼čey.
Hay─▒r yani, anne ile anla┼čamazken kaynana melek mi olacak? En ufak s├╝rt├╝┼čmede ├╝stte bir ├╝yenin anlatt─▒─č─▒ olaydaki kaynana gibi '' Ate┼či ba┼č─▒na vurdu, ko┼ča ko┼ča geldi. '' diyecek kaynana.

Yabanelma

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 ┼×ubat 2018
9.953
53.739
Hay─▒r yani, anne ile anla┼čamazken kaynana melek mi olacak? En ufak s├╝rt├╝┼čmede ├╝stte bir ├╝yenin anlatt─▒─č─▒ olaydaki kaynana gibi '' Ate┼či ba┼č─▒na vurdu, ko┼ča ko┼ča geldi. '' diyecek kaynana.
─░┼čin o k─▒sm─▒ var birde tabi.

Kendi annemi babam─▒ b─▒rakaca─č─▒m gidece─čim s─▒rf evlenmis olmak i├žin e┼čimin anne babas─▒ ve 2 karde┼čiyle beraber ya┼čayaca─č─▒m. Buna da evlilik diyece─čim bu devirde. Hemde bu muhte┼čem ortama ka├žacagim ┼čey varm─▒┼č gibi t├Âvbe t├Âvbe.

Yazarken gerildim, art─▒k konu sahibi ya┼čarken ne yapar bilinmez.

denizaslim

Fenomen
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 A─čustos 2009
2.523
9.180
Hi├ž ├╝midim yok g├╝zel ┼čeyler s├Âyleyece─čim konusunda hayat─▒n─▒n en g├╝zel g├╝n├╝n├╝n tad─▒n─▒ ├ž─▒kar.. yar─▒n bu bu g├╝nden ├žok farkl─▒ olacak