Ka├žarak evlenenler yardiimm­čśö

Genckading

T├╝m bu garip duygular bir t├╝r i├ž kanama
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 Ocak 2017
3.236
4.533
Neden istemiyorlar ke┼čke onu da yazsayd─▒n. Bence ne olursa olsun ka├žarak evlenmeyi akl─▒na bile getirme. Biraz zaman tan─▒ devaml─▒ bahset en az─▒ndan bir tan─▒maya ├žal─▒┼čs─▒nlar belki sevgilini severler. Sevgilinin ailesini tan─▒yan ortak birileri varsa onlar ailenle konu┼čsun. G├╝zellikle halletmeye ├žal─▒┼č─▒p acele etmeyin. E─čer ger├žekten ge├žerli ve ├Ânemli bir sebepten dolay─▒ istemiyorlar da evlenmeyi tekrar g├Âzden ge├žir. Ayr─▒ca ka├žarak evlenirsen e┼činin ailesi en ufak bir s─▒k─▒nt─▒da "zaten ka├žarak geldin" imas─▒nda bulunur hatta daha ileri gibi y├╝z├╝ne de vururlar. Seni daima ezip seni y├Ânlendirmeye ├žal─▒┼č─▒rlar. Ayr─▒lmak istedi─činde ├žocu─čunda varsa arkanda duran bir ailen olmad─▒─č─▒ i├žin kendi d├╝zenini kurman zor olur. K─▒saca ka├žarak evlenmek ├ž├Âz├╝m de─čil

ema1

Hayat, sen plan yaparken ba┼č─▒na gelenlerdlr
Pro ├ťye
10 A─čustos 2009
24.422
15.406
Mutlu┼č g├╝nler en fazla 1 bilemedin 2 ay. O da pa┼čam─▒n sefas─▒n─▒n hatr─▒na.
Bizim ev sahibi ya┼čl─▒ kad─▒n bu ilk g├╝nler ile alakal─▒ sohbet ederken dedi─či ilk g├╝nler cicim aylar yani 1-2 sonra bok aylar─▒ ­čśů­čĄú­čĄúba┼člar dedi

Her sey gelip gecici

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 Haziran 2020
334
185
28
sevdi─čim biri var her┼čeyiyle ├žok g├╝zel anla┼čiyoruz. Ama ne yaptiysam ne ettiysem ailemi hi├ž bir ┼čekilde ikna edemedim. Hatta intihara bile kalki┼čtim genede vermediler. Neyse kisaca biliyorum bunun k├Ât├╝ bi┼čey oldu─čunu ama ba┼čka ├ža─čremizde yok. Sadece ka├žarak evlenenlerin tecr├╝belerini ├Â─črenmek istiyorumm.
4 tane arkada┼č─▒m kacarak evlendi 3 ├╝ baba evine geri geldi cocukla beraber anne baba bedduas─▒ ald─▒lar bir ├Âm├╝r degerin olmuyor hem ailenin hem de kocan─▒n g├Âz├╝nde hep y├╝z├╝ne vuracaklar yapma

cameliee

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
7 May─▒s 2014
1.311
1.379
Biliyorum yapti─čim k├Ât├╝ bi┼čey. Kokuyorum iyide de─čilimm. Ama bugun gidiyorum. Iyisiyle k├Ât├╝s├╝yle gidiyorum. Herkeze iyi k├Ât├╝ yorumlari i├žin te┼čekk├╝r ederim. In┼čallah buraya tekrar geldi─čimde g├╝zel ┼čeyler s├Âylerim.

kim demi┼č Allah'─▒n sopasi yok diye..o sopayi ba┼č─▒na ba┼č─▒na ye de g├Âr..
sana hiiiic mutluluklar dilemeyecek, babani boynu b├╝k├╝k biraktigin i├žin belani bul d├Ân istiyorum..
yazik..
bi adam─▒n alt─▒na yatmak i├žin bu kadar d├╝┼č├╝lmez aileye y├╝z ├ževrilmez ki..

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 22-11-2020

Hamileli─čimin 37. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 23 g├╝n kald─▒.

Bebe─činiz kilo ald─▒k├ža ve derisinin alt─▒nda ya─č birikimi art─▒rk├ža, bebe─činizin v├╝cudu daha yuvarlak hatl─▒ ve daha dolgun bir g├Âr├╝n├╝m alacakt─▒r. Bebe─činizdeki bu tombulluk normal ve sa─čl─▒kl─▒d─▒r. Bunun ilerideki bir obezite ile alakas─▒ yoktur. Braxton-Hicks kas─▒lmalar─▒n─▒n - Yalanc─▒ do─čum a─čr─▒lar─▒n─▒n - plasenta yard─▒m─▒yla kan dola┼č─▒m─▒na yard─▒mc─▒ oldu─čuna inan─▒lmaktad─▒r.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 2850 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 48.6 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

cameliee

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
7 May─▒s 2014
1.311
1.379
Biliyorum yapti─čim k├Ât├╝ bi┼čey. Kokuyorum iyide de─čilimm. Ama bugun gidiyorum. Iyisiyle k├Ât├╝s├╝yle gidiyorum. Herkeze iyi k├Ât├╝ yorumlari i├žin te┼čekk├╝r ederim. In┼čallah buraya tekrar geldi─čimde g├╝zel ┼čeyler s├Âylerim.

kim demi┼č Allah'─▒n sopasi yok diye..o sopayi ba┼č─▒na ba┼č─▒na ye de g├Âr..
sana hiiiic mutluluklar dilemeyecek, babani boynu b├╝k├╝k biraktigin i├žin belani bul d├Ân istiyorum..
yazik..
bi adam─▒n alt─▒na yatmak i├žin bu kadar d├╝┼č├╝lmez aileye y├╝z ├ževrilmez ki..

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 22-11-2020

Hamileli─čimin 37. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 23 g├╝n kald─▒.

Bebe─činiz kilo ald─▒k├ža ve derisinin alt─▒nda ya─č birikimi art─▒rk├ža, bebe─činizin v├╝cudu daha yuvarlak hatl─▒ ve daha dolgun bir g├Âr├╝n├╝m alacakt─▒r. Bebe─činizdeki bu tombulluk normal ve sa─čl─▒kl─▒d─▒r. Bunun ilerideki bir obezite ile alakas─▒ yoktur. Braxton-Hicks kas─▒lmalar─▒n─▒n - Yalanc─▒ do─čum a─čr─▒lar─▒n─▒n - plasenta yard─▒m─▒yla kan dola┼č─▒m─▒na yard─▒mc─▒ oldu─čuna inan─▒lmaktad─▒r.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 2850 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 48.6 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

ZeyNOS

NeydiyaDurdiliminucunagelsindes├Âylim
├ťZG├ťN
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 Ocak 2020
1.195
12.459
sevdi─čim biri var her┼čeyiyle ├žok g├╝zel anla┼čiyoruz. Ama ne yaptiysam ne ettiysem ailemi hi├ž bir ┼čekilde ikna edemedim. Hatta intihara bile kalki┼čtim genede vermediler. Neyse kisaca biliyorum bunun k├Ât├╝ bi┼čey oldu─čunu ama ba┼čka ├ža─čremizde yok. Sadece ka├žarak evlenenlerin tecr├╝belerini ├Â─črenmek istiyorumm.
Ka├žmad─▒n de─čilmi. ─░n┼čallah ├Âyle bi hata yapmam─▒┼čs─▒nd─▒r. Bukadar insan yazm─▒┼č sana do─čru yolu g├Âstermi┼č
┼×uan evlilik sana tatl─▒ geliyor birde ailen onaylamad─▒g─▒ i├žin daha cazip geliyordur
Ama gidersen ├çok pi┼čman olursun
Sabret bekle
Allahtan iste

WunJo

Guru
Pro ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
18 Aral─▒k 2009
5.629
4.005
Sen besle b├╝y├╝t elin herifini se├žsin k─▒z─▒n.

Allah hay─▒rl─▒ evlat versin size de yaz─▒klar olsun amma ├Ânemliymi┼č bir erkek aileden bile. Yaz─▒k size.

Sevoo0638

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Nisan 2020
68
-77
25
Arkada┼člar gittik ka├žtik. 1 hafta kaldik. Babam gilin elini ├Âpmeye geldik evet ├╝z├╝ld├╝ler hemde ├žok ├╝z├╝ld├╝ler babamla sarildik a─čladik. Ve bugun ni┼čanim oluyor. Hemde babam gilde destek. ├çok ┼č├╝k├╝r zor oldu ama ├žok guzel oldu. ┼×u zamana kadar iyi dilekde bulunanlara te┼čekk├╝r ederim ­čĄŚ­čĄŚ

Katipyarisi

P├Âffffff ­čÖä
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 May─▒s 2020
5.501
17.491
31
Arkada┼člar gittik ka├žtik. 1 hafta kaldik. Babam gilin elini ├Âpmeye geldik evet ├╝z├╝ld├╝ler hemde ├žok ├╝z├╝ld├╝ler babamla sarildik a─čladik. Ve bugun ni┼čanim oluyor. Hemde babam gilde destek. ├çok ┼č├╝k├╝r zor oldu ama ├žok guzel oldu. ┼×u zamana kadar iyi dilekde bulunanlara te┼čekk├╝r ederim ­čĄŚ­čĄŚ
Umar─▒m yan─▒l─▒r─▒z. ─░nanmayacaks─▒n ama yan─▒lmay─▒ en ├žok ben istiyorum. ­čÖĆ­čĆ╗

TeAmoIG

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
27 Ocak 2020
4.324
8.551
Afarim ablac─▒m. Tebrik ederim. Umar─▒m pi┼čman olup konu a├žmazsn. Ben demi┼čtim derim ┼čmdiden s├Âyleyeyim..

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 47 Kg. ile 64 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 160 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :83 Kg. ┼×imdiki Kilom :78 Kg.

Sevoo0638

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Nisan 2020
68
-77
25

Sevoo0638

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
25 Nisan 2020
68
-77
25
Afarim ablac─▒m. Tebrik ederim. Umar─▒m pi┼čman olup konu a├žmazsn. Ben demi┼čtim derim ┼čmdiden s├Âyleyeyim..
Sizin gibiler k├Â┼čede bekliyo zaten biliyorum laf sokmaya k├Ât├╝ konu┼čmaya hazirs─▒niz. C├╝nki sen ve senin gibilerin hayatlari ba┼čkalarini nasi ele┼čtirsek laf soksak diye ge├žiyor. S─▒k─▒nt─▒ yok. Rabbim buraya k├Ât├╝ ┼čeyler yazmak nasip etmesin insallah ­čĄź­čĄŚ

Katipyarisi

P├Âffffff ­čÖä
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 May─▒s 2020
5.501
17.491
31
Daha ├žok yeni her┼čey. Mutluluktan sarho┼č olup salma kendini. O sarho┼člukla ├Âyle kaz─▒klar atarlar ki, anlayamazs─▒n bile, hehe diye g├╝ler ge├žersin. Kafas─▒ sonra gelir, yanars─▒n. G├Âz├╝n├╝ a├ž.

TeAmoIG

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
27 Ocak 2020
4.324
8.551
Sizin gibiler k├Â┼čede bekliyo zaten biliyorum laf sokmaya k├Ât├╝ konu┼čmaya hazirs─▒niz. C├╝nki sen ve senin gibilerin hayatlari ba┼čkalarini nasi ele┼čtirsek laf soksak diye ge├žiyor. S─▒k─▒nt─▒ yok. Rabbim buraya k├Ât├╝ ┼čeyler yazmak nasip etmesin insallah ­čĄź­čĄŚ
1) Beni tan─▒madan ki┼čili─čim hakk─▒nda yorum yapma hakk─▒n─▒ sana kimse vermez bu konuda haddini bil.
2) yapt─▒─č─▒n ┼čeyin yanl─▒┼č oldu─čunu s├Âylememizin nedeni ka├žt─▒─č─▒n ortam─▒n ve ka├žt─▒─č─▒n insan─▒n ailesinin yan─▒ ve bak─▒ma muhta├ž insanlar i├žin ├Âmr├╝n├╝ ├ž├╝r├╝tecek olu┼čun.
3) ┼čartlar─▒ olgunla┼čt─▒r─▒p ka├žman─▒ ye─člerdim
4)Anlamayana davul-zurna az..
5)Umar─▒m mutlu olursun. Ama evli bir insan olarak s├Âyl├╝yorum e┼činizin ailesiyle alakal─▒ drumlardan sonradan ├žok pi┼čman olacaks─▒n─▒z.. kendi annenize tahamm├╝l edemeyi┼činizden yola ├ž─▒k─▒yorum.
6) ─░nsanlar bir┼čey s├Âylerken ya┼čanm─▒┼čl─▒klar─▒n─▒ g├Âz├Ân├╝ne al─▒pta s├Âyl├╝yor.. Hemen kar┼č─▒ ata─ča ge├žmene l├╝zum yok.
7) ┼čurada yapt─▒─č─▒m yorumlardan hi├žbirisinde ┼ču laflar─▒n─▒n zerresini bulamazs─▒n
┼×─░MD─░ MUTLULUKLAR.. Ôťő

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 47 Kg. ile 64 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 160 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :83 Kg. ┼×imdiki Kilom :78 Kg.