kadının yeni silahı ( kalıcı makyaj)

Gxuxlden

delikafa
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
218
Emoji Skoru
2
Yaş
35
Kalıcı Makyaj (Mikropigmentasyon)
Kadının Yeni Silahı
Rahatlığınız için:
Günün her saati, senenin her günü, bir şey gizlemenize gerek olmayacak.
Güvenliğiniz için: Her an kendinizden eminsiniz.
Beğenilmeniz için: Çekici ve doğalsınız.
İmajınız daima net: İş yerinde, sosyal hayatta, eğlencede, havuzda, uyandığınızda.
Kalıcı makyaj ile günün 24 saati, senenin 365 günü, çekici ve net bir imaj...

Mikropigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, aslında semi permanent, yani yarı kalıcıdır. Nedenine gelince; Mikropigmentasyonda kullanılan pigmentler, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Diyebiliriz ki, mikropigmentasyon 2-3 sene de yok olur. Ancak yine de bu durum cilt tipi ile bağımlıdır, bazı ciltlerde pigmentler tamamiyle yok olmaz bazı gölgeler kalabilir. Burada özellikle vurgulamak gerekir ki kullanılan boya maddelerinin kesinlikle, organizmaya zararlı etkisi söz konusu değildir, ancak ne tür pigment kullanılacağı konusunda uzmanınızdan bilgi edinmeyi ihmal etmeyin.

Mikropigmentasyon Hangi Durumlarda Uygulanır ?

Mikropigmentasyon düzgün olmayan çizgileri düzeltmek için çok kullanışlıdır.

Kısa bir kaşı uzatmak.
Belirgin olmayan veya hiç var olmayan kaşlar çizmek.
Dudak çizgilerini düzeltmek.
Göz çizgisini yukarı kaldırmak.
VİTİLİGO lekesini örtmek.
ALOPESİ, saçlı deride kel bölgeleri kamufle etmek.
KEMOTERAPİ izlerini gizlemek.
Yara izlerini gizlemek.
Veya, sadece daimi makyajlı görüntüsü vermek.
Hangi Durumlarda Mikropigmentasyonu Silme İhtiyacı Olur ?

Yanlış yapılmış bir çizgiyi düzeltmek için.
Kaşlar kalıcı makyaj ile çizilmiş ise, estetik ameliyat sonrası çok yukarı çıkacağından, düzeltilmesi gerekecektir.
Yaşlanma ve cilt gevşemesi ile kaşların çok aşağı düşmesi yüzünden düzeltilmesi, aynı şekilde göz çizgilerinin düzeltilmesi.
Dövmelerde; daha önceden yapılmış, ama artık istenmiyen isim veya şekillerin çıkartılması.
Mükemmel bir mikropigmentasyon elde etmek için 2 veya 3 seans gerekmektedir. Her seans arası 3 hafta ile 1 ay olmalıdır. Ayrıca her mikropigmentasyon işleminde, rengin % 30 - % 50 si kaybolur. Bu uygulanacak kişiye mutlaka anlatılmalıdır.
Pigment kaybı :

Cilt tipine
Kabukların erken koparılmasına
Cildin kendini yenileme özelliğine (skatrizasyon)
Pigmentlerin korneum tabakasına düzgün ve yeterince derin girmemesine bağlıdır.
 

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
11 Ağustos 2006
Mesajlar
3.446
Emoji Skoru
9
böyle kalıcı yöntemleri tercih etmiyorum..çünkü yapılan en ufak bir yalnışı
ömür boyu çekme ihtimaliniz var..ne kadar düzeltme imkanı var da dense
ya çok zor ve zahmetlidir yada çok para ister yada tamamen gideremez...

ayrıca kalıcı makyajın belli periyotlarda rötüş istediğini duydum..zamanla ciltten boyalar dökülme renk solması yapıyormuş çünkü
 

KelebekGibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Aralık 2006
Mesajlar
470
Emoji Skoru
2
Insan zamanla bikar yaa bu makyajdan, bazen dogal halini görmek bence cok güzel...Yataktan uyanirkenki hal gibisi var mi:) Sevimli ve daginik:)
Hem makyaji seven erinmeden yapar yani..
 

princess.17

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
20 Mart 2007
Mesajlar
904
Emoji Skoru
1
ya bide kalıcı makyaj sonuçta insan değişiklik istemez mi hiç sıkılır ya aynı yüz hep :S
 

dilara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
7 Kasım 2006
Mesajlar
120
Emoji Skoru
0
Kalıcı Makyaj En Güzeli Akmıyor Bozulmuyor Bulaşmıyor
Kalıcı makyajı kısaca, inorganik kök boyaların iğne yardımıyla epidermis'e (üst deri) zekredilmesi ve renk oluşmasını sağlaması olarak tanımlayabiliriz. Kalıcı makyaj, özellikle dudak, göz çevresi ve kaşlara uygulanıyor ve sizi gün boyu makyaj derdinden kurtarıyor.

Makyaj yapmak kimileri için bir angarya. kimileri içinse bir eğlence. Ne olursa olsun çoğumuz güne başlarken en azından bir ruj sürmeden sokağa çıkmıyoruz.

İşiniz gereği her gün bakımlı ve şık görünmek istiyorsunuz. Ama her gün makyaj yapmaktan da sıkıldınız. Önerimiz kalıcı makyaj... Dünyada yaklaşık 15 yıldır yapılan bu işlem, Türkiye'de 5 yıldır uygulanıyor. Bu işin Türkiye'deki uzmanlarından biri de Diri Instıtut De Beaute.

Kalıcı makyaja en basit tabiriyle geçici dövme diyebiliriz. Kullanılan materyaller ve boyalar dövmeyle aynıdır. Ancak "mikro pigmentasyon" olarak adlandırılan kalıcı makyaj, dövmeden çok önemli bir farkla ayrılıyor. Dövme esnasında kullanılan kök boyaları kaslara kadar zikrediliyor, fakat mikro pigmentasyonda üst derinin alt tabakasında bu işlem son buluyor.

Kalıcı makyajı kısaca, inorganik kök boyaların iğne yardımıyla epidermis'e (üst deri) zekredilmesi ve renk oluşmasını sağlaması olarak tanımlayabiliriz. Kalıcı makyaj. Özellikle dudak, göz çevresi ve kaşlara uygulanıyor ve sizi gün boyu makyaj derdinden kurtarıyor.

Uygulama
Önce kişinin cilt analizi yapılıyor. Ve hangi renklerle daha uyumlu olabileceği tesbit ediliyor. Bu işlem, kişinin saç, göz ve cilt renklerinin baz alınmasından daha büyük önem taşıyor. Zira ciltte mavi, sarı, kırmızı gibi ana renkler mevcut. Kök boyaları bu renklere göre değişikliğe uğruyor.

Bu aşamadan sonra anestezi ile mikro pigmentasyon yapılacak bölge uyuşturuluyor. Anestezi çoğunlukla kremlerle uygulanıyor. Doğal pigmentlerle, inorganik Maddelerden hazırlanmış pigment boyaları bir kapsülde karıştırılıyor ve istenilen renk elde ediliyor.

Daha sonra iğne yardımıyla, örneğin dudak kontörü yapılacaksa dudağın çevresi küçük vuruşlarla boyanıyor. Boyanın epidermise zekredilmesi yaklaşık 3.5 saat sürüyor. İstenirse, dudak içi de doldurabiliyor. Tabii o zaman bu süre uzuyor.

Birinci seans sonrasında ilk iki gün içinde kontürler kayboluyor. Sonra tekrar geri geliyor. Estetik olmayan tek aşama bu. Zira boyalar tekrar geri geldiğinde kontürün yapıldığı bölgelerde bir kabuklaşma meydana geliyor. Fakat bir hafta içinde bu kabuklaşma kayboluyor. Bir ay kadar bir süre sonra da ikinci kontür yapılıyor ve işlem bitiyor. Yeni yüzünüzün ömrü, eğer cildiniz yağlı değilse, beş yıl. Aşırı yağ salgılayan bir cilde sahipseniz, ömrü 2.5 yıla düşüyor.

Yan etkisi var mı?
Bilinen bir yan etkisi yok. Sadece alerjik bir cilde sahip olanlara ve Kemoterapi tedavisi görenlere uygulanmıyor. Uygulamadan sonraki komplikasyonları en aza indirmek için solaryum ve güneş ışığından bir müddet uzak durmak, uygulama sırasında yapılan bölgeyi su ile temas ettirmemek büyük önem taşıyor.

Gelelim fiyatına. Mikro pigmentasyon için ödeyeceğiniz ücret, beş yıl boyunca makyaj malzemelerine vereceğiniz paradan daha az.

Kalıcı Makyaj En Güzeli Akmıyor Bozulmuyor Bulaşmıyor
 

mariah1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
4 Nisan 2012
Mesajlar
68
Emoji Skoru
1
makyaj tekniklerinde gölge ve aydınlatmalarla harika yüzler yapılıyor bunu bilen yada kapsamlı bilgi bulabilen bi arkadaş varmı lütfen itibata geçsin
 
Yukarı Alt