Kadınlar erkekleri uyutmuyor

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
2.069
Emoji Skoru
31
Kadınlar erkekleri uyutmuyor
Araştırma sonuçlarına göre, birlikte uyumaktan en çok erkekler etkileniyor. Eşleri yüzünden derin bir uykuya dalmakta zorluk çeken erkekler, ertesi gün beyin ve düşünme güçlerinde bir azalma yaşıyor.

Uyku, insan hayatındaki en bencilce eylemlerin başında geliyor.. Birlikte uyumak ta bu yüzden çiftler için güçlük yaratıyor. Ancak, Avusturya’da yapılan bir araştırma, erkeklerin, bu durumdan kadınlardan daha çok etkilendiğini ortaya koydu.

ERKEKLER EŞLERİYLE UYUMAYA DAHA ZOR ALIŞIYOR
20’li yaşlardaki çiftler üzerinde yapılan araştırmada, çiftler, 10 gün beraber 10 gün de yalnız uyudular. Ertesi gün yapılan testlerde, her iki cinsin de rahatsız bir uyku uyuduğu gözlendi, ancak kadınların daha az etkilendiği tespit edildi.


Bir başkasıyla uyumanın bir sonraki gün erkeklerin beyin ve düşünme gücünü olumsuz etkilediği saptandı.

Araştırmaya göre, yanında bir kişi olduğu için derin bir uykuya dalmakta zorlanan erkeklerin, stres hormonlarında artış oluyor.

ÇİFTLERİN BİRLİKTE UYUMAYA ALIŞMASI ZAMAN ALIYOR
Uzmanlarsa, beraber uyumanın insanları rahatsız etmesinin gayet normal olduğunu belirtiyor. Ancak uzun süre birlikte uyuyan çiftlerin bir süre sonra bu duruma da alıştığını vurguluyor. Ve eğer birlikte uyumaktan memnunlarsa bu alışkanlıklarını terketmemelerini söylüyorlar.
 

dunya

Yanliz
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Aralık 2006
Mesajlar
180
Emoji Skoru
2
Yaş
46
Araştırmaya göre, yanında bir kişi olduğu için derin bir uykuya dalmakta zorlanan erkeklerin, stres hormonlarında artış oluyor.Valla Bu Arastirma Bizim Icin Tam Tersi Ben Uyuyamiyorum Masallah Benim Koca Yastiga Basini Koymaya Gorsun Hemen Uyur Bende Cit Ciksa Uyanirim Onun Yanimda Donmesinde Bile Hemen Uyanirim Ve Sabahta Haliyle Yorgun Uyaniyorum
 
Yukarı Alt