Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

kadınlar neden genç erkek sever?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve EU1 tarafından 23 Şubat 2007 başlatılmıştır.

  23 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  Ünlüler dünyasından bir çok kadın kendinden küçük erkeklerle birliktelik yaşıyor. Anadolu'da "Kendinden yaşça büyük kadınla evlenen erkek zengin olur" deyişi bu olayın sadece şimdiye değil geçmişe özgü de olduğunu anlatıyor.Genç erkekler olgun kadınlarda ne buluyor, neden tercih ediyor merak ediyorsanız yazımızı okuyun!


  Ünlüler dünyasından bir çok kadın kendinden küçük erkeklerle birliktelik yaşıyor. Anadolu'da "Kendinden yaşça büyük kadınla evlenen erkek zengin olur" deyişi bu olayın sadece şimdiye değil geçmişe de özgü olduğunu anlatıyor. Şimdilerde toplumda sıkça görülen yaşça büyük erkekle birliktelik, çiftler ünlü olunca daha dikkat çekici oluyor. Kadınların genç erkeklerle ilişkilerinin oldukça düzeyli olmasının nedenleri de merak edilen diğer bir konu... Bu konuda yurt dışında o kadar yaygın ki "kocasını beşikte büyütme" üzerine yapılan şakalar bile yapılıyor. 40-69 yaş aralığındaki her üç kadından biri, kendinden 10 veya daha fazla yaş daha küçük erkeklerle birlikte oluyor. 50 yaşlarındaki her 8 kadından biri, 40'lı yaşlarını yaşayan erkekleri tercih ediyor.

  Neden yaşça küçük erkekler?
  Kadınların kendinden yaşça küçük erkeklerle çıkmasının nedeni sandığınız gibi istediklerinde kapı dışarı edebilecekleri veya daha sabırlı
  olmaları değil... Uzmanlara göre erkekler güven veren, sofistike ve başarılı yaşama sahip kadınlardan hoşlanıyor. Bunun yanı sıra, kadınlar 30'lu yaşlarında cinselliklerinin en uç dönemi yaşıyorlar ve genç erkekler bu dönemde yaşamlarına giriyor.

  Bu trendin arkasındaki diğer nedenler
  Kadınlar estetik cerrahi ve kozmetik ürünleri nedeniyle her geçen gün daha güzelleşiyor, jimnastik salonlarına giderek genç formlarını koruyor.

  Boşanan, sevgilisinden ayrılan veya uzun süre yaşamdan ayrı kalan kadınlar flört etmekten büyük zevk alıyor.

  Kadınların yaşça küçük erkeklerden gelecek garantisi sağlama, ihtiyaçlarını karşılaması gibi istekleri olmuyor. Birliktelikte eğlence, seyahat etme, arkadaşlık ilk önce geliyor.

  Bazı kadınlar ise kariyerinden çok kendisiyle ilgilenen veya çocuklarına özen gösteren bir erkekistiyor. olabilir.

  Yaşça küçük erkeğin kendisinden yaşça büyük bir kadınla birlikte olmasının sebepleri ise, çok daha ilginç, neşeli sohbet, maddiyat ve sekste daha deneyimli olması olarak gösterilebilir.
  Oldukça esnek olan insan ilişkilerinde, bu durumun nedeni biyolojik yaşı önemsememek olabilir. Fiziksel cazibe ilişkinin başlamasını sağlayabilir. Geçmişte yapılan bir araştırmada da, 20 - 40 yaş aralığındaki kadınların erkek fotoğraflarında en çok 'erkeklerin hangi yaşta olduklarını tahmin etmeye çalıştıkları, yaşlarını gösterip göstermedikleriyle' ilgilendikleri görülmüş.
  Toplumun olmazlarına aykırı sayılıyor
  Toplumların güçlü 'olmazsa olmazları' vardır. Örneğin flört dönemi fazla uzatılmamalı, kişi kendisinden yaşça çok büyük birisi ile mutlu olamaz, kişi aynı yaştaki biriyle evlenmeli gibi. Aslında hiç bir şey bu şekilde kesin kurallara bağlanamaz. Uzmanlar, olgun kadın ve genç erkek ilişkilerinde anahtarın kadınların yüksek çekim gücü, enerjisi olabileceğine de dikkat çekiyor. Kadın kendi enerjisine yakın birini seçebilir. İlişkilerde enerjiler farklıysa acı verir ve kişiler arasında soğukluk başlayabilir. Enerjilerin uyuşması tercihi etkileyen te faktör değil. Aynı dili konuşmak ve yaşamların uyuşması da önemli bir neden olarak belirtiyor.

  Kadınlar genç erkeklerle nerelerde karşılaşıyor?
  Genç erkeklerle birlikte olan kadınlar, bu durumun bağımlılık haline gelebildiğini ifade ediyorlar. Kendilerinden yaşça küçük erkeklerle, bar veya gece kulübünde değil bir spor salonunda karşılaştıklarını belirtiyorlar.

  Olgun kadın-genç erkek ilişkisine dair söylentiler
  İlk söylenti kadının genç bir kadın yüzünden terk edilme olasılığı.. Küçük yaşta sevgilisi olan kadınlara söylenen ilk şey "Seni daha genç bir kadın için terk edecek".. Yapılan araştırmalarda bunu yapan tek bir erkek bile olmadığı gözlenmiş. Genellikle erkekler ileri yaşlarda kendilerinden genç kadınlarla olmak için eşlerinden veya sevgililerinden ayrılıyorlar. Ancak bazı birlikteliklerde erkeklerin çocuk istemesi nedeniyle ilişkilerin bitebildiği de görülmüş.

  İkinci söylenti ise, "Kadın, genç erkeği ayartmıştır".. Ancak yapılan araştırmalarda ilişkiyi erkeğin başlattığı belirlenmiş.

  Üçüncü söylenti de, "Bu ilişkinin asla sonu olmaz".. Çiftler hakkındaki verilere göre bu tür birliktelikler 25 veya daha uzun yıllar sürebiliyor. Ortala birliktelik ömrü ise 13 yıl olarak belirlenmiş.

  İlişkide maddi sözler yok
  30 yaşlarındaki kariyer sahibi bir çok erkek son model arabayla bir çok kadına sahip olabilir. Geçmişteki hızlı özel yaşamından sıyrılarak daha sakin bir yaşamı tercih edebilir. Bir çok cinsel hastalıklarla mücadele ederek yaşamına devam ettiren bekar erkekler, kadınlara daha saygılı davranmaya başlarlar. Olgun kadınlarla birlikte olmak isteyen erkekler bu konuda kararlı ve mantıklıdır. Onlar kendilerine anne gibi davranacak veya çocuklarına eşinden daha çok zaman ayıracak bir kadın değil, kadınlığının farkında olan bir kadınla birlikte olmak ister.

  Çocuk istememe de bir neden
  Bunların yanı sıra çocuk sahibi olmak istemeyen erkeklerin de, sıkıntı yaşamamak için olgun kadınlarla birlikte olmak isteyebiliyor. Erkekler doğaları gereği hemen hemen ölünceye kadar üreyebiliyor. Bir erkeğin birlikte olduğu kadın ölünceye kadar onunla birlikte olması ve daha sonra genç bir kadından çocuk sahibi olması mümkün. Şimdi, etrafınızda sizinle birlikte olmak isteyen genç ve yakışıklı bir erkeğin olup olmadığına bakmaya ne dersiniz?..


   
 2. 26 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 3. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  haklısın ama benim yine de hala anlayamadığım bir furya var...özellikle ünlü kadınlarda!!!nedense hoş da karşılayamıyorum bu durumu...nedir bu kadın ve erkeklerin genç partner takıntısı ya?ayrıca da komik bir durum olmuyor mu bu zaten?:1yes2:
   
 4. 26 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 5. selda19

  selda19 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Eylül 2006
  Mesajlar:
  241
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Bunda anlamayacak nevarki bir erkek kendinden yaşça büyük ünlü bir kadınla ya meşhur olmak için yada parasını yemek için evlenir.Çoğu kadındada yaş kompleksi olduğu için (mesela seda sayanda) böyle bir birliktelik kendini genç ve güzel hissetmesi açısından kaçınılmaz oluyo..
   
 6. 26 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 7. keopse

  keopse Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Şubat 2007
  Mesajlar:
  26
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  haklısın valla selde hele seda sayan a gıcık oluyorum her gün aşkını anlatması sinir ediyo beni aşkı da bişeye benzese....
   
 8. 27 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 9. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  30
  Ödül Puanları:
  348
  sadece ünlüler deyil toplumun her kesiminde oluyodur benimde çok merak ettiğim konudur bu,kadın kendinden 10-15 yaş küçük erkekte ne bulur uyumu nasıl yakalar,yanına alıp dışarda nasıl gezer,
  yada genç erkek annesi yaşında bir kadının neyini beyenir fizik desen artık yerinde bile durmaz acaba kadının cinsel tecrübelerimi cazip geliyodur,zenginliğimi,
  böyle bir ilişki yaşayan birinden ilk ağızdan dinlemek isterdim
   
 10. 27 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 11. mesure

  mesure Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  756
  Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  86
  İster ünlü olsun ister ünsüz bence hiç hoş durmuyor birde bu tip kadınlar genç sevgiliye ayak uydurucam diye kılıktan kılığa şekilden şekile giriyor güya genç kız ayaklarına yatıyorlar ortaya komedi filmi çıkıyor ama yinede zevk meselesi tabi kimsenin tercihine karışamayız yaşam biçiimi herkesin kendisini bağlar.
   
 12. 27 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 13. mesure

  mesure Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  756
  Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  86
  İlk ağız olmasa bile ikinci ağız olarak söyliyim kadın genelde maddi durumu iyi oluyor ve parası yeniyor kadınsa erkeğin cinselliğini kullanıyor bunu yaşayan bir arkadaşımın aynen söylediği bu ama herkes bu şekilde yaşıyordur da diyemem.
   
 14. 27 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 15. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  hadi erkekler için alıştık hatta para için deyip geçiyoruz ama kadınların ki çok iğrenç yaaa!!!
   
 16. 27 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 17. yesilim

  yesilim Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2006
  Mesajlar:
  9.032
  Beğeni:
  17
  Ödül Puanları:
  148
  düşünmek bile istemiyorum.
  forumun başında yazdığı gibi her kadın için değil tabiki .bazı kadınlar dense daha anlamlı olurdu.kendinden genci sevmenin bir hastalık gibi olduğunu düşünüyorum.başka bir şey gelmiyor aklıma.geliyorda yazmak istemiyorum fazlasını...
   
 18. 27 Şubat 2007
  Konu Sahibi : EU1
 19. mesure

  mesure Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  756
  Beğeni:
  12
  Ödül Puanları:
  86
  Söylenecek çok söz var minerwa ama malum sanal ortamdayız neme lazım banlanma ve böyle yaşayan kadınların çıkıpta hakaret etti diyip şikayette bulunma ihtimalini göze alarak susuyorum :1rolleyes:
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.