Kadınlarının meslek sahibi olmasını destekleyen adamlar da var

Yakud-u Anka

🍍🌵🦩
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
2.632
17.237
Geçen gün burda biri lise mezunuyum açıköğretimden devam etmeme kocam izin vermiyor yazmıştı, valla size birşey diyeyim mi bunu örnek olsun diye yazıyorum bizim ordan bi kız ortaokul mezunuydu liseye bile gitmemişti bi polisle evlendirdiler. Ve o adam buna dışardan okuması gereken ne varsa yapmış çabalamış kadın şu an da subay oldu çocuk da doğurdu mesleğe geçtikten sonra. Bazı eşler korkuyor kadının birşeyler yapabilmesinden.

Neyleym

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
1.440
2.116
26
İşte adam gibi adam denilebilen erkek böyle oluyor diğerleri de kadının güçsüz, sessiz olmasını isteyenler adamım ben erkeğim diye ortalıkta geziyor helal olsun valla öyle eşe ne güzel yapmış destek olmuş yarın bir gün ona birşey olsa karısı onun çocugunuda kendini de rahatlıkla bakar sıkışsa maddi olarakda eşine yardımcı olabilir.

tintinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2012
3.488
10.751
kadınlar meslek sahibi olabilmek için herhangi bi erkeğin desteğine ihtiyaç duymamalılar ama.

kısır döngü gibi.
Meslek sahibi olmadan evlenmezlerse duymazlar. Evlenirlerse evlilikte desteklenmesi gerekir kadının. Bu sadece kadın için de geçerli değil, okul içinde. Eşin iş değiştirmesine bile ya destek olursun ya köstek.

petrapuella

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
4.769
21.267
Var tabii ki. Ama hiçbir kadın kendini bir erkeğin merhametine bırakmamalı. Kaçmıyo koca yani önce okul sonra iş en son eş.
Kamu spotu gibi kamu spotu ✌🏻

Yakud-u Anka

🍍🌵🦩
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
2.632
17.237
Var tabii ki. Ama hiçbir kadın kendini bir erkeğin merhametine bırakmamalı. Kaçmıyo koca yani önce okul sonra iş en son eş.
Kamu spotu gibi kamu spotu ✌🏻
Okumaya cesareti yoktu belkide onun bilmiyorum belki de ne yapacağını bilmiyordu çalışıyordu zaten en son sonra evlendiğini duymuştum ondan sonra çabalamışlar demek ki eşine söyledi belki de ya da o demiştir okumak istersen diye

petrapuella

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
4.769
21.267
Okumaya cesareti yoktu belkide onun bilmiyorum belki de ne yapacağını bilmiyordu çalışıyordu zaten en son sonra evlendiğini duymuştum ondan sonra çabalamışlar demek ki eşine söyledi belki de ya da o demiştir okumak istersen diye
Okumak şart olan bir şey yahu bu devirde cesaretle bilmemekle ne alaka? Evlenmeye cesaret eden okumaya hayli hayli cesaret eder ayrıca :halay:

Duygusuz_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2019
3.226
11.972
Kastettiğiniz konunun altına yazaydınız yorumunuzu .
Ve ayrıca okumak isteyen okur zaten , kocadan izin almaz .

Lieblingsmensch

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2017
1.132
1.966
Bazisi da maas yetmiyor baskasinin yaninda da calistirmam oku memur ol diye de okutabiliyor.
Sadece kendi ayaklari ustunde dursun diye degil
Ha yine kadina katkisi olur tabi.
En guzeli imkan varsa baba yaninda okul islerini halledip evliligi sonra dusunmek.

minnakhatun01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
847
3.549
Geçen gün burda biri lise mezunuyum açıköğretimden devam etmeme kocam izin vermiyor yazmıştı, valla size birşey diyeyim mi bunu örnek olsun diye yazıyorum bizim ordan bi kız ortaokul mezunuydu liseye bile gitmemişti bi polisle evlendirdiler. Ve o adam buna dışardan okuması gereken ne varsa yapmış çabalamış kadın şu an da subay oldu çocuk da doğurdu mesleğe geçtikten sonra. Bazı eşler korkuyor kadının birşeyler yapabilmesinden.
Erkek olmadan da evlenmedende kadınlar meslek sahibi olabilir.Yeterki istesin.

Boleyn Kizi

Lütfen Alıntı Yapmayın🤚
Pro Üye
14 Ekim 2016
4.881
25.530
Zaten meslek sahibiyim ama eşim "bence daha çok okumalısın. Sınav başvurusu yapayım sana" diyor.

Seni dil kursuna mı yollasak diyor?

Arabayı satıp az da kredi çekip sana pastane mi açsak diyor...

Otomatik araç aldık. Büyük bir sabırla bana ògretti. Şimdi şehirlerarası geziyorum
Hem de onsuz. Ama yine onun desteğiyle...

Çünkü benim eşim normal. Normal insanlar böyledir zaten.