kahverengi akıntı, ama tam kahverengi degil

redvelvetcake

Ne mutlu Türk'üm diyene!
Pro Üye
3 Temmuz 2010
8.711
7.023
Kızlar merhaba bir sorum olacaktı benim daha önce yasayan var mı cok arastırdım bu forumda da okudum ama yine de sormak istedim salı gunu doktora randevu da aldım ama icim rahat degil ne biliyim :/

Simdi ben 20 eylülde regl oldum 25i gibi bitti, o haftasonu da spaya gidicektik ben de regl olursam simdi agrımasın diye minoset icip durdum bir gunde 3 tane falan ictim 18i 19u. neyse normalde 20si olmam lazımdı yine 20sinde oldum bir sorun yok. 25i gibi bitti sonrasında da böyle kahverengi, yapıskan gibi bir akıntı diil de ,tuvalete gittigimde uc seferden birinde hafif bir leke gibi bir seyler oluyordu sanki deri soyulmus gibi diyim, dedim reglden sonra kalanlar herhalde, onceki birkac ayda da olmustu, ama simdi yumurtlama dönemindeyim tam ve normalde yumurtlama zamanı yumurta akı gibi sıvı gelir ya onun icinde de hala biraz kahverengilik geldi, böyle ip gibi ama daha kalın yani o dedigim deri soyulmus gibi ama yapıskan sekilde ve kahverengi. normalde yumurtlama zamanı beyaz olur mesela camasır, o akıntı da seffaf olur simdi camasırım bile acık kahverengi gibi oluyor her seferinde olmasa da tuvalete gittigimde goruyorum kahverengilik, bu ay reglim bittikten sonra birkac gun devam etti, sonra kesildi, simdi tekrar yumurtlama dönemi basladı bu kahverengilik.

aklımda birkac sey var birincisi bende 3 cm bir subseroz myom vardı onunla alakalı olabilir mi acaba, doktor zararsız türden bu sana bir sıkıntı cıkarmaz dogum yaptıgında alabiliriz demisti, ikincisi bu yaz yazlıkta uzun sure kaldım ve ev buzzzz gibiydi hep aşırı üşüdüm ayaklarım çok üşüdü çorap giysem de regl harici normal zamanda bile karnımın agrıdıgını hatırlıyorum, ücüncüsü acaba gecen hafta spaya gidince enfeksiyon kapmıs olabilir miyim orada yani sıcak ya bir de ortam bakteriler daha cabuk uruyor olabilir mi, dördüncusu cok agrı kesici aldım diye tamamen sökülmedi de ondan dolayı mı böyle oldu anlamadım.

internetten bakınca tedirgin oldum rahim agzı kanseri falan diyor kahverengi akıntı icin ama oyle yogun regl gibi gelen bir akıntı degil yani ama yine de korktum oyle görunce, smear testi de yaptırmamıstım hic, hpv aşısı da olmadım. koku falan da yok bu arada.

not: hamilelik ihtimali su an yok cunku 19unda iliski oldu 20sinde ben regl oldum bir haftadır da bir iliski yasamadık.
 
Son düzenleme: