Kalp hastası olan var mı?

KxixymA

(¯`·Kocesinin Meleee•´¯)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Bende MVP var, beraber mutlu mesut yaşıyoruz :1closedeyes:

KxixymA

(¯`·Kocesinin Meleee•´¯)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
MVP: Daha çok kadınlarda görülen mitral kapak rahatsızlığı...

Çoğunlukla doğuştan olan bu rahatsızlığa sahip hastaların şikayetleri genelde 20 li yaşlarında (iş yaşamına giriş ve bedensel aktivitelerin çoğalmasıyla) üst düzeye ulaşır...

Bazı hastalar ise 50'li yaşlarına kadar hiç bir şikayetleri olmadan yaşar...

Şikayetler; derin nefes alamama, efor gerektiren durumlarda çabuk yorulma, çarpıntı, genel halsizlik ve yorgunluk gibi olabilir...

İlerleyen aşamalar mitral yetersizliğe ve buna bağlı kapakçık değişimine kadar gidebilir. (alıntı)

E

EU1

Ziyaretçi
MVP: Daha çok kadınlarda görülen mitral kapak rahatsızlığı...

Çoğunlukla doğuştan olan bu rahatsızlığa sahip hastaların şikayetleri genelde 20 li yaşlarında (iş yaşamına giriş ve bedensel aktivitelerin çoğalmasıyla) üst düzeye ulaşır...

Bazı hastalar ise 50'li yaşlarına kadar hiç bir şikayetleri olmadan yaşar...

Şikayetler; derin nefes alamama, efor gerektiren durumlarda çabuk yorulma, çarpıntı, genel halsizlik ve yorgunluk gibi olabilir...

İlerleyen aşamalar mitral yetersizliğe ve buna bağlı kapakçık değişimine kadar gidebilir. (alıntı)
bende Mitral kapak yetmezliği,ritm bozukluğu ve yüksek tansiyon var daha 30lu yaşlarıma gelmeden:çok üzgünüm:

BADISABA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
pilli hatun
Gerçekten adın ile hastalığın adı arasındaki ilşkiye bayıldım..Ben de mitral darlık var.Şu anda 1.3 gibi.Aort yetersizliği,mitral yetersizlik,mitral darlık,sol atriumda genişlik mevcut.İki kapakta bozuk anlayacağın.Şimdiik sadece düzenli penadur iğne yaptırıyorum.İlaç kullanmıyorum artık.Gelecekte ameliyat var mutlaka ama hoca geciktirebildiğiimiz kadar geciktirelim diyor..Haklıda...
Sizede geçmiş olsun....

Yukarı Alt