Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kamış şekerine dikkat!!!!

Konusu 'Bunları biliyor muydunuz ?' forumundadır ve sedakanmaz tarafından 4 Eylül 2008 başlatılmıştır.

  4 Eylül 2008
  Konu Sahibi : sedakanmaz
 1. sedakanmaz

  sedakanmaz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  74
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  arkadaşlar geçenlerde birşey öğrendim. bir televizyon kanalında kamış şekerinin zararlarında bahsediliyordu ve profesör kamış şekeri yüzünden ileride herkesin patır patır bağırsak kanseri olacağından bahsetti.
  ucuz diye aldığımız toz şekerlerin ve kesme şekerlerin neyden üretildiğine lütfen dikkat edelim. %100 pancar şekeri değilse almayalım ve herkesi bilinçlendirelim.
  kadınlar kulubune üye olmayan ama etrafımızdaki herkese bunu iletelim.
   
 2. 13 Eylül 2008
  Konu Sahibi : sedakanmaz
 3. kezban73

  kezban73 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Eylül 2008
  Mesajlar:
  102
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Kesinlikle yazdıklarınıza katılıyorum...
  Babam şeker fab. emekli ve beni her zaman uyarır.
  Sağlıklı olmadığını kendiside söyler....
   
 4. 17 Eylül 2008
  Konu Sahibi : sedakanmaz
 5. efsun12

  efsun12 Hayalim*1*Yumuşak*Yastık Üye

  Katılım:
  25 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  207
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  merhaba arkadaşlar öncelikle bu yazıyla bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim. ben normal marketlerde satılan şekerlerden alıyorum. şeker pancarından yapılıp yapılmadığını nereden anlayacağız? yardımcı olabilirseniz sevinirim.
   
 6. 17 Eylül 2008
  Konu Sahibi : sedakanmaz
 7. kezban73

  kezban73 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Eylül 2008
  Mesajlar:
  102
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  İnternetten okuduğum bir bilgi

  '' Piyasadaki kesme şekerin dörtte üçü kaçak çıktı. Şeker kaçakçılarının piyasaya daha rahat ürün sürebilmek ve karını artırabilmek için kamış şekerini ''kesme şeker'' olarak işlediği belirlendi.
  Şeker Kurumu ' na iletilen şekerlerin yüzde 72' si kamış şekeri- kaçak şeker çıktı.Emniyet Kurumları ve Savcılıklar tarafından Şeker Kurumu'na gönderilen çok sayıda şeker örneğinden yüzde 72' sinin, yapılan analizi sonucunda Türkiye ' de üretimi olmayan kamış şekeri olduğu belirlendi.Kurum, sonuçları hem ilgili güvenlik güçlerine hem de Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bildirirken böylece şeker kaçakçılığıyla ilgili çok sayıda davanın açılmasını da sağladı.
  Fiyatının ucuzluğu nedeniyle kaçak yollardan sokulan kamış şekerinin önlenmesi, haksız rekabet, haksız kazanç, vergi geliri kaybı, yerli üretim ve istihdam kaybı,stok maliyeti artışı gibi olumsuzlukların ortadan kaldırılması yanında insan sağlığı açısından da önem taşıyor.''