Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Zorttoric

Pandora'nın Kutusu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2018
161
139
Merhaba bugunku kontrolde tup tedavisi ile olan tek yum ikizi 9 haftalik bebeklerimin kalplerinin durdugunu ogrendik.cok uzulduk ilk gebeligimdi.ptezi kurtaj olucam.direk genetige mi gidiliyor yoksa kadin dogumun yonlendirmesimi gerekiyor? Kalbi durdu diycem dr mu yapiyor hangi testler lazim diye?hic bilgim yok.
başınız sağ olsun doktorunuz yönlendiriyor sanırım genetik bölümüne onlar ilgileniyorlar.

neseli84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2016
336
222
Merhaba bugunku kontrolde tup tedavisi ile olan tek yum ikizi 9 haftalik bebeklerimin kalplerinin durdugunu ogrendik.cok uzulduk ilk gebeligimdi.ptezi kurtaj olucam.direk genetige mi gidiliyor yoksa kadin dogumun yonlendirmesimi gerekiyor? Kalbi durdu diycem dr mu yapiyor hangi testler lazim diye?hic bilgim yok.
Çok üzüldüm.

kadersmile

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2017
286
133
Merhaba arkadaşlar. Benim 4 kaybım var bu 5. Hamileliğim şükür 13. Haftadaym inşallah sağlıklı devam eder. Ben metioninden fakir diyete dikkat ediyorum biraz. Balık hiç yemiyorum ama bebek küçük kalır mı diye de korkuyorum. Ama zarar verir falan diye yemedim bu kez hiç. Var mı bu diyeti yapan

Zorttoric

Pandora'nın Kutusu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2018
161
139
Merhaba arkadaşlar. Benim 4 kaybım var bu 5. Hamileliğim şükür 13. Haftadaym inşallah sağlıklı devam eder. Ben metioninden fakir diyete dikkat ediyorum biraz. Balık hiç yemiyorum ama bebek küçük kalır mı diye de korkuyorum. Ama zarar verir falan diye yemedim bu kez hiç. Var mı bu diyeti yapan
Doktorunuzun tavsiyesi mi bu ? Bebeğin her türlü vitamine ihtiyacı var tabii ki de.

Ozgur06

Ve ancak Rabbinden ümit et,hep O'na doğrul...
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
1.871
6.106
kayıpların için çok çok geçmiş olsun,nedeni araştırıldı mı bu düşüklerin,
bu diyet için homosistein değerinin yüksek olması gerekiyor bildiğim kadarıyla,hatta bir hacettepe üniversitesi profunun yöntemi bu,eğer böyle bir durum yoksa bence bu şekilde beslenmeyin,
bu arada bebek küçük kalmaz Allahın izniyle,baka besinlerden alırsın gerekenleri,hiç balık yiyemeyen de var

LadyyB

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2016
267
247
Arkadaşlar meraba..ben ilk hamile kaldığimda 8haftalik kalbi durdu ve kürtaj oldum sonrasında kan pıhtılaşması olduğunu öğrendim. Mthfr677 homozigot.. ikinci hamileliğimde iğnelerle ilaçlarla çok şükür bebeğime kavuştum şimdi 1bucuk yaşında. Benim merak ettiğim şey acaba bir daha hamile kalırsam aynı şeyleri mı yaşayacağım sürekli kanama olması iğneler haplar falan uğraşmak gerçekten çok zor çok kötü bir süreç ALLAH hepinizin yardımcısı olsun. ... Hiç 2.hamileliğinde sıkıntı yaşamayan var mı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-01-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 55 gün kaldı.

Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bebeğinizin boyu yaklaşık 29-31 cm oldu. Kısaca klasik bir cetvel kadar oldu :) Bebeğinizin ağırlığı ise yaklaşık 1700-1900 gr arasında. Bu hafta bittiğinde bebeğiniz yaklaşık 1 cm. daha uzamış olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Maalayya

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2019
207
170
Arkadaşlar meraba..ben ilk hamile kaldığimda 8haftalik kalbi durdu ve kürtaj oldum sonrasında kan pıhtılaşması olduğunu öğrendim. Mthfr677 homozigot.. ikinci hamileliğimde iğnelerle ilaçlarla çok şükür bebeğime kavuştum şimdi 1bucuk yaşında. Benim merak ettiğim şey acaba bir daha hamile kalırsam aynı şeyleri mı yaşayacağım sürekli kanama olması iğneler haplar falan uğraşmak gerçekten çok zor çok kötü bir süreç ALLAH hepinizin yardımcısı olsun. ... Hiç 2.hamileliğinde sıkıntı yaşamayan var mı
Nasıl öğrendiniz kan pıhtılaşması olduğunuzu. Devlette isteğe bağlı yapılıyor mu bu test

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-03-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 135 gün kaldı.

Bebeğinizin kalp atışları stetoskopla dinlenebilir. Eğer doktorunuz size bebeğinizin kalp atışlarını dinlemeniz için teklifte bulunmadıysa bir sonraki randevunuzda bunu doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Bebeğinizin göbek kordonu o kadar iyi tasarlanmıştır ki kan dolaşımı saate 6-7 km hızla kordon ve bebeğiniz arasında tamamlanır. Ve bu sadece 30 sn içinde tamamlanır. Baba hamilelikle daha ilgili bir döneme girebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yukarı Alt