Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sblsbl06

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2009
99
22
Selam kizlar galiba bende hamileyim adet gunum 28 gunu şaşmaz ama 3 gun gecti memleketteyim şuan doktor hamile oldgnu ogrenince gel igneye baslayacas demisti 1 hfta snra gitsem gec kalmiş olmam demi şuan köydeyim bnde faktor 5 heterozigotum

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
1.173
547
Selam kizlar galiba bende hamileyim adet gunum 28 gunu şaşmaz ama 3 gun gecti memleketteyim şuan doktor hamile oldgnu ogrenince gel igneye baslayacas demisti 1 hfta snra gitsem gec kalmiş olmam demi şuan köydeyim bnde faktor 5 heterozigotum
Bisey olmaz daha belli degil zten

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 108 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak tırnakları yavaş yavaş uzuyor. Bebeğinizin başı ile poposu arasındaki mesafe 20 cm'den daha uzun. Bu noktada doğan bebeklerin yarıdan fazlasının yaşama şansı var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Zorttoric

Pandora'nın Kutusu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2018
149
134
Çok üzüldüm, geçmiş olsun. Size sebep ne söylediler? Daha öncesinde bir sorun var mıydı? Sonuçlara göre pıhtılaşma var görünüyor, Factor 5 pıhtılaşma ile ilgili bir gen. Benim o homozigot. Yalnız ben ilk çocuğumda hiç ilaç kullanmadım, vitaminler dışında.
Kordon dolanmasiydi ama gelisme geriligi vardi zaten sebep buymus sonradan ogrendik.

Zorttoric

Pandora'nın Kutusu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2018
149
134
Hayirlisi olsun 🤗🤗 ulasabilirsen doktoruna danis istersen

Zorttoric

Pandora'nın Kutusu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2018
149
134
Bende yarin ilk kez yapacagim igneyi. Heyecandan sormadim da nasil yapilacagini ilk kez icin saglik ocagina mi gitsem ?

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
1.173
547
Bende yarin ilk kez yapacagim igneyi. Heyecandan sormadim da nasil yapilacagini ilk kez icin saglik ocagina mi gitsem ?
Gobek deliginizin 3 4 parmak yanina yapiyorsunuz.. asagi yukari fark etmiyor yagli olan kisimlara 3 4 parmak yakinlarina.. iki parmaginizla yapicaginiz yeri tutun tumsek gibi olsun igneyi ok saplar gibi saplayin hizlica ilaci enjekte edin enjekte ederken tuttugunuz yeri birakin ama sadece igneyi sokarken tutmaniz yeter. Igneyi cekin bir sure bastirin

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 108 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak tırnakları yavaş yavaş uzuyor. Bebeğinizin başı ile poposu arasındaki mesafe 20 cm'den daha uzun. Bu noktada doğan bebeklerin yarıdan fazlasının yaşama şansı var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.278
1.229
Bence sağlık ocağına ya da devlet hastanesi yakınsa acilde enjeksiyon bölümü var direk oraya gidip yaptırabiliyorsun. Hemşireler öğretiyor da nasıl yapılacağını.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Zorttoric

Pandora'nın Kutusu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2018
149
134
Sen nezmn gttin doktora şuan kacinci gunundesin
ben ctesi öğrenmiştim o gün adet günümdü acilde test yaptırdım, salı günü de doktora gittim bugün başlıcam kullanmaya. ya ben artık şunu öğrendim kayıptan sonra eğer varsa ömrü o bir şekilde hayata tutunuyor zaten. tabii ki önlemlerimizi alıcaz ama ben artık kadere ve şansa bağlıyorum her şeyi.

Yukarı Alt