Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Demirrrrr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
244
230
Kızlar bu iğnenin daha az acımasının bi yolunu bulan var mı ? Bugün ilk kez yaptım da
iğneyi yaparken karnı sıkın iki parmağınızla iğneyi batırırken de ilk sivri kısmını altta doğru batırın.. çok yavaş iğneyi batırınca daha çok acıyor. ben karnımı sıkarken biraz fazla sıkınca oranın acısından iğnenin girişini hissetmiyorum. çözümü böyle buldum :KK66:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-03-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 194 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsakları artık karın bölgesinde. Bebeğinizin cildi artık pembe ve hasas bir durum almıştır. Geçen 2 ayda olduğu gibi kendinizi normalden daha yorgun hissetmeye devam edeceksiniz. Vücudunuzu dinleyerek, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda dinlenebilmek için programınızda ayarlamalar yapın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Demirrrrr

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
244
230
Gobek deliginizin 3 4 parmak yanina yapiyorsunuz.. asagi yukari fark etmiyor yagli olan kisimlara 3 4 parmak yakinlarina.. iki parmaginizla yapicaginiz yeri tutun tumsek gibi olsun igneyi ok saplar gibi saplayin hizlica ilaci enjekte edin enjekte ederken tuttugunuz yeri birakin ama sadece igneyi sokarken tutmaniz yeter. Igneyi cekin bir sure bastirin
ilacı hızlı yapınca çok yanıyor ben yavaş yapıyorum. hemşire de yavaş verirsen ilerde sertleşmez dedi sürekli yapacağımız için.. kesinlikle de ovmayın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-03-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 194 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsakları artık karın bölgesinde. Bebeğinizin cildi artık pembe ve hasas bir durum almıştır. Geçen 2 ayda olduğu gibi kendinizi normalden daha yorgun hissetmeye devam edeceksiniz. Vücudunuzu dinleyerek, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda dinlenebilmek için programınızda ayarlamalar yapın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
1.172
547
ilacı hızlı yapınca çok yanıyor ben yavaş yapıyorum. hemşire de yavaş verirsen ilerde sertleşmez dedi sürekli yapacağımız için.. kesinlikle de ovmayın
Dedigim gibi 1 yildir yapiyorum .. yavaslarin hrpsi bir sure sonra topaklaniyor. Artik karnim gerildigi icin esime yaptiriyorum kendisi doktor 2 saniye suruyor yapmasi ne morarma ne topaklanma cok rahat.. bende hizli yaptigim zamanlar daha rahat. Ayrica benim hemsiremde hizli davran yavas olursa topaklanip morarir kanama yapar demisti. Ayrica uzun sure bastirip gerekirse buz koy dedi. Evet hizli yapinca yaniyor ama olsun o kadar igne sonucta

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 108 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak tırnakları yavaş yavaş uzuyor. Bebeğinizin başı ile poposu arasındaki mesafe 20 cm'den daha uzun. Bu noktada doğan bebeklerin yarıdan fazlasının yaşama şansı var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.275
1.229
Dedigim gibi 1 yildir yapiyorum .. yavaslarin hrpsi bir sure sonra topaklaniyor. Artik karnim gerildigi icin esime yaptiriyorum kendisi doktor 2 saniye suruyor yapmasi ne morarma ne topaklanma cok rahat.. bende hizli yaptigim zamanlar daha rahat. Ayrica benim hemsiremde hizli davran yavas olursa topaklanip morarir kanama yapar demisti. Ayrica uzun sure bastirip gerekirse buz koy dedi. Evet hizli yapinca yaniyor ama olsun o kadar igne sonucta
Hala karından mı yapıyor sunuz? Ben karnım büyüyüp gerginleşince napıcam bilmiyorum ya bebeğe batarsa iğne.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-03-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
1.172
547
Hala karından mı yapıyor sunuz? Ben karnım büyüyüp gerginleşince napıcam bilmiyorum ya bebeğe batarsa iğne.

Yok artik.. o igne minicik bisey bebegin o kadar yuzeyde oldugunu mu dusunuyorsunuz. Igne anca sizin cilt altiniza ulasabiliyor

Bebeğinizin el ve ayak tırnakları yavaş yavaş uzuyor. Bebeğinizin başı ile poposu arasındaki mesafe 20 cm'den daha uzun. Bu noktada doğan bebeklerin yarıdan fazlasının yaşama şansı var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.275
1.229
Yok artik.. o igne minicik bisey bebegin o kadar yuzeyde oldugunu mu dusunuyorsunuz. Igne anca sizin cilt altiniza ulasabiliyor
Öyle değil biliyorum ama son aylarda karın çok büyüyor, ben tedirgin olurum.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

labellevie

İlkbahar çiçekleri
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
2.275
1.229
kimyasal gebelik geçirdiğimi öğrendim bugün
Çok geçmiş olsun canım, inşallah tekrar hamile kalırsın sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın. Çok başıydı daha üzme kendini.

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
1.172
547
Öyle değil biliyorum ama son aylarda karın çok büyüyor, ben tedirgin olurum.
Cok gerildiginde zaten yapilacak biyer bulunmaz ama bebege ulasmasi imkansiz. En rahat yapilabilen yer karin

Zorttoric

Pandora'nın Kutusu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2018
149
134
Kimyasallarin pihtilasmayla ilgilisi var mi ? Sordum ama hic alakasi yok dedi. Hamile kalmadan kullanmana gerek yok dedi kan sulandirici. Baska bi gorus alsam mi.

Yukarı Alt