Kan Tahlili Sonucuna Gore Beta-Hcg degerleri

Kahvevekaktus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2019
97
76
Arkadaşlar merhabalar ben bu konu başlığına ilk kez yazıyorum :) Gebeliğimi dün öğrendim. Bugün adet tarihim aslında ben dün erken gebelik testi yaptım silik çıktı. Ardından hastanede kan testi yaptırdım 62,3 çıktı.

Dün gece kasıklarıma çok şiddetli girip çıkan ağrılarım, kramplarım oldu. Bu normal mi sizce, böyle bir şey yaşayan var mı ?

Glcn_sanli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2015
17
4
Merhaba bende 28.08.2019 da adet olmam gerekiyordu adetin uzerinden 10 gun gecince kan testi yaptirdim 187.1 cikti 1 gun sonra 281.9 ve bugun 501.9 dr gayet guzel ilerledigini.soyledi ama gebelik haftasi hesaplamama.gore 6 jaftalik bebek.olmasi gerekirken suan 3/4 haaftalik.dedi haftaya gel.keseyi gorelim.dedi sizce.normal mi?
Bana aynısını dediler adet durumuna göre hesaplayınca 6 haftalık ama doktorum 4 haftalık kese dedi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2020

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 223 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Glcn_sanli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2015
17
4
Arkadaşlar merhabalar ben bu konu başlığına ilk kez yazıyorum :) Gebeliğimi dün öğrendim. Bugün adet tarihim aslında ben dün erken gebelik testi yaptım silik çıktı. Ardından hastanede kan testi yaptırdım 62,3 çıktı.

Dün gece kasıklarıma çok şiddetli girip çıkan ağrılarım, kramplarım oldu. Bu normal mi sizce, böyle bir şey yaşayan var mı ?
Bebek yerleşmesinde olabiliyor o Kesenin oluşması için kimilerinde hafif kan da olabiliyormuş

Önümüzdeki iki gün sonunda bebeğinizin diz ve ayak bileklerin yerleşeceği noktalar şekillenmiş olacak. Önümüzdeki hafta civarında bebeğinizin gonadları (eşey bezleri) leğen kemiği içinde oluşcak ve bebeğinizin cinsiyetine göre testis veya yumurtalık olacaktır. Bebeğinizin göz kapakları şekillenmeye başladı.

markopari

Hayvansever,Seyehateder,Okur- Yazar biraz da Yatar
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
383
331
Kızlar hepinize merhaba biraz uzun olacak ama son zamanlar yaşdıklarımı sizede anlatmak istiyorum, 2 eylülde adet kanaması gibi kanamam geldi bu ayda olmadı diye baya üzüldüm herneyse 6 eylüle kadar kanama devam etti hatta son gün pıhtı gibi bile geldi biraz, bu arada adetin 2. Günü yani 3 eylülde kadın dogum doktoruna hormon kontrolu için ve hsg olayını konusmak için gittim, gecen ayki hormon degerlerım gayet iyi dıye bu sefer tahlil istemedi hsg olayınıda Aralık gibi tekrar görüşelim o zamana kadar tutabilir dedi. Gel gelelim adet bittikten sonra cumartesi pazar pzrtesı salı yani bugune kadar hafıf kahverengi lekeler geldı ara ara bu arada pzrtesıden ıtıbaren ovulasyon tarıhımı kaçırmayayım dıye ovu testi yaptım evde ve t cızgısı c den aşırı koyu cıktı hep alla alla erken yumurtluyorum herhalde dedım ertesı gun yıne yaptım yıne t cızgısı koyu suphelendım ve hamilelik testi yaptım baya koyu pozıtıf çıktı, adetım yenı gectı dıye dusundugum ıcın ımkansız dıyerek test boxuk dıyerek yıne yaptım dun akşam yıne pozıtıf, sok oldum tabi bugun kadın doguma gıttım tekrar bhcg bakıldı ve sonuc 211 cıktı cuma yenıden olcturucem ıkı katı artarsa saglıklı gebelık dıye bılırız dedı hala şok içerisindeyim nasıl oldu hıc anlamadım unarım saglıklı ilerler boyle bısey yasayan oldumu arkadaslar 🙄🙄

Damlatila91

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2017
53
49
Bana aynısını dediler adet durumuna göre hesaplayınca 6 haftalık ama doktorum 4 haftalık kese dedi
Ayni demekki benim.keseyi de haftaya gel dedi bu arada 2 yasinda kizim var hic istemedigim.halde fsh hormonum.cok yuksekken hamile.kaldim

Yukarı Alt