Kanamam oluyor lütfen yardim edin

Merakliiiiiiiiii

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
650
Merhabalar 7 haftalık hamileyim. Dün gece tuvalete gittiğimde idrarimda renk değişikliği gördüm. Peçeteyle silindigimde pencerede lekelenme tarzı kanama olduğunu gördüm. Hastaneye gittik apar topar. Alttan muayene ettiler. Daha önce kalp atışlarını falan da görmemiştik. Bunun vesilesiyle bebegimin kalp atisini da gorduk. Doktor bir sorun görünmüyo ama yine de böyle şeyler düşük tehdidi olarak algilaniyo dedi ve progestan yazdı. Ve ev işi bile yapmayacksin yatacaksın dedi. Bende dünden beri hapı almaya başladım. Sizce bisey olur mu? Bu tarz lekelenmeler normal mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-06-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 139 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

baharumutduru2018

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
614
1.311
Merhabalar 7 haftalık hamileyim. Dün gece tuvalete gittiğimde idrarimda renk değişikliği gördüm. Peçeteyle silindigimde pencerede lekelenme tarzı kanama olduğunu gördüm. Hastaneye gittik apar topar. Alttan muayene ettiler. Daha önce kalp atışlarını falan da görmemiştik. Bunun vesilesiyle bebegimin kalp atisini da gorduk. Doktor bir sorun görünmüyo ama yine de böyle şeyler düşük tehdidi olarak algilaniyo dedi ve progestan yazdı. Ve ev işi bile yapmayacksin yatacaksın dedi. Bende dünden beri hapı almaya başladım. Sizce bisey olur mu? Bu tarz lekelenmeler normal mi?
Tatlım takma kafana bi cok insanda oluyor bu dinlen ve progestani duzenli kullan hicbir seyin kalmaz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-03-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 65 gün kaldı.

Bugünlerde biraz sakar olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, rahminizde olan büyüme, doğuma hazırlık için eklemlerin gevşemesi ve bebeğin pozisyonunda olan değişikliklerdir. Dengenizi kaybetmemeye özen gösterin, fakat unutmayın ki bebeğiniz dünyadaki en etkili ve verimli şok emici sisteme sahip olan, kaslı ve direnci yüksek rahminizdeki amniyotik sıvı içindedir. Kolostrum (ilk süt) sızıntılarına rastlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Ming Shu

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
243
350
Çok şiddetli bir kanama olmadığı sürece sorun değil. Bebek yerleştikçe ara ara kanama olur.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 146 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin boyun dibi bölgesinde, göğüs kemiğine doğru, kasık ve üretra (idrar yolu, vücuttaki idrarın dışarı atıldığı tüp) yakınlarında ısı üreten kahverengi yağlar oluşmaya başlar. Kahverengi yağların koruyucu özelliği vardır. Bebeği soğuk ortamlarda sıcak tutar. Kahverengi yağlar yenidoğan bebeklerde olurlar. Yetişkinlerde sadece izleri kalır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm oldu. Ağırlığı ise yaklaşık 300 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Merakliiiiiiiiii

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
650
Tatlım takma kafana bi cok insanda oluyor bu dinlen ve progestani duzenli kullan hicbir seyin kalmaz
Ilk gebeliğim bu benim. Etrafimdaki coğu insan ilk gebeliklerin çoğu düşük olabiliyor deyip duruyor cok korkuyorum. Hele dün bi de kalp atışlarını gördükten sonra onu kaybetmekten cok korkuyorm😥

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Merakliiiiiiiiii

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
650
Çok şiddetli bir kanama olmadığı sürece sorun değil. Bebek yerleştikçe ara ara kanama olur.
Lekelenme tarzı kanamalar normal mi yani? Kanama nasıl olursa korkmalıyım peki

Tansu tanyeli

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2019
222
214
Ilk olarak hayırlı olsun cankm, Ara kanamalar gayet normal.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2020

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 102 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

BBlair

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2013
2.078
7.534
Doktorun dedigi gibi bol bol uzanin gerekmedikce ayaga pek kalmayin ilacinizida için Allahin izniyle birseycik olmaz icini ferah tut

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-05-2020

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 118 gün kaldı.

Önümüzdeki altı hafta boyunca bebeğiniz erken doğumdan etkilenmemek, hayatta kalmasını sağlaycak şekilde büyümeye devam edecektir. Rahim içinde bebeğin geçirdiği her gün gelişmesi için dolu dolu geçer. Bebeğiniz rahim içinde büyürken bulunduğu ortamı dolduracak ve daha sıkışık bir hale getirecektir. Her geçen gün bebeğinizin hareketlerini daha çok hissetmeye başlayacaksınız. Bebeğinizin darbe ve seslerini açıkca hissetmenize rağmen başkalarının bunu hissetmesi birkaç hafta alabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Ming Shu

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
243
350
Lekelenme tarzı kanamalar normal mi yani? Kanama nasıl olursa korkmalıyım peki
Adet kanaması gibi olursa. Ara kanamada kan pedin çeyreğini kaplar 1-3 gün sürer. Yoğun kanamada 1 pedi doldurur, sık değişir.

Düşme belirtisi sadece kanama değil. Buna ateş, aniden kesilen bulantı, şiddetli karın ve kasık ağrısı vs eşlik eder.

Bolca dinlenip su iç.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 146 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin boyun dibi bölgesinde, göğüs kemiğine doğru, kasık ve üretra (idrar yolu, vücuttaki idrarın dışarı atıldığı tüp) yakınlarında ısı üreten kahverengi yağlar oluşmaya başlar. Kahverengi yağların koruyucu özelliği vardır. Bebeği soğuk ortamlarda sıcak tutar. Kahverengi yağlar yenidoğan bebeklerde olurlar. Yetişkinlerde sadece izleri kalır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm oldu. Ağırlığı ise yaklaşık 300 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

baharumutduru2018

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
614
1.311
Ilk gebeliğim bu benim. Etrafimdaki coğu insan ilk gebeliklerin çoğu düşük olabiliyor deyip duruyor cok korkuyorum. Hele dün bi de kalp atışlarını gördükten sonra onu kaybetmekten cok korkuyorm😥
Korkma canim stres yapma bendede oldu 3 gunde gecti sen dinlenmene bak bi cok kadinin gebeligi bole geciyor ilk gebelik son gebelik diye bisi yok 2. De 4. De bile olabiliyor bu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-03-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 65 gün kaldı.

Bugünlerde biraz sakar olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, rahminizde olan büyüme, doğuma hazırlık için eklemlerin gevşemesi ve bebeğin pozisyonunda olan değişikliklerdir. Dengenizi kaybetmemeye özen gösterin, fakat unutmayın ki bebeğiniz dünyadaki en etkili ve verimli şok emici sisteme sahip olan, kaslı ve direnci yüksek rahminizdeki amniyotik sıvı içindedir. Kolostrum (ilk süt) sızıntılarına rastlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Merakliiiiiiiiii

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
650
Adet kanaması gibi olursa. Ara kanamada kan pedin çeyreğini kaplar 1-3 gün sürer. Yoğun kanamada 1 pedi doldurur, sık değişir.

Düşme belirtisi sadece kanama değil. Buna ateş, aniden kesilen bulantı, şiddetli karın ve kasık ağrısı vs eşlik eder.

Bolca dinlenip su iç.
Hmm anladım cok teşekkürler 🙏

Yukarı Alt