Kanamam oluyor lütfen yardim edin

Merakliiiiiiiiii

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
649
Merhabalar 7 haftalık hamileyim. Dün gece tuvalete gittiğimde idrarimda renk değişikliği gördüm. Peçeteyle silindigimde pencerede lekelenme tarzı kanama olduğunu gördüm. Hastaneye gittik apar topar. Alttan muayene ettiler. Daha önce kalp atışlarını falan da görmemiştik. Bunun vesilesiyle bebegimin kalp atisini da gorduk. Doktor bir sorun görünmüyo ama yine de böyle şeyler düşük tehdidi olarak algilaniyo dedi ve progestan yazdı. Ve ev işi bile yapmayacksin yatacaksın dedi. Bende dünden beri hapı almaya başladım. Sizce bisey olur mu? Bu tarz lekelenmeler normal mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-06-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 145 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, bebeğinizin kaşları oluşturmaya başlar. 20. Haftadan itibaren bebeğinizin saçları ve kaşları görülebilir. Cenine ait kalp atışları etoskop ile duyulabilir. Eğer birşeyi kaldırırken bacaklarınızdan kuvvet alarak kaldırma alışkanlığınız varsa, sırt ve bel incinmesine karşı kendinizi korumalısınız. Bu durumdan hamile olmasanız bile kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Baharumut18

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
598
1.288
Merhabalar 7 haftalık hamileyim. Dün gece tuvalete gittiğimde idrarimda renk değişikliği gördüm. Peçeteyle silindigimde pencerede lekelenme tarzı kanama olduğunu gördüm. Hastaneye gittik apar topar. Alttan muayene ettiler. Daha önce kalp atışlarını falan da görmemiştik. Bunun vesilesiyle bebegimin kalp atisini da gorduk. Doktor bir sorun görünmüyo ama yine de böyle şeyler düşük tehdidi olarak algilaniyo dedi ve progestan yazdı. Ve ev işi bile yapmayacksin yatacaksın dedi. Bende dünden beri hapı almaya başladım. Sizce bisey olur mu? Bu tarz lekelenmeler normal mi?
Tatlım takma kafana bi cok insanda oluyor bu dinlen ve progestani duzenli kullan hicbir seyin kalmaz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-04-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 75 gün kaldı.

Bebeğiniz bu ay yaklaşık 450 gr daha ağırlık kazancak. Bu hafta sonunda bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 28 cm. civarında olacak. Bu ay boyunca bebeğiniz sizin sağladığınız besinleri aktif olarak özümser ve saklar. İskeletini geliştirmek için kalsiyum, kırmızı kan hücreleri için demir, ve büyümesi için protein sizin sağladığınız besinlerdir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Ming Shu

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
243
345
Çok şiddetli bir kanama olmadığı sürece sorun değil. Bebek yerleştikçe ara ara kanama olur.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Merakliiiiiiiiii

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
649
Tatlım takma kafana bi cok insanda oluyor bu dinlen ve progestani duzenli kullan hicbir seyin kalmaz
Ilk gebeliğim bu benim. Etrafimdaki coğu insan ilk gebeliklerin çoğu düşük olabiliyor deyip duruyor cok korkuyorum. Hele dün bi de kalp atışlarını gördükten sonra onu kaybetmekten cok korkuyorm😥

Önümüzdeki iki gün içinde, bebeğinizin kaşları oluşturmaya başlar. 20. Haftadan itibaren bebeğinizin saçları ve kaşları görülebilir. Cenine ait kalp atışları etoskop ile duyulabilir. Eğer birşeyi kaldırırken bacaklarınızdan kuvvet alarak kaldırma alışkanlığınız varsa, sırt ve bel incinmesine karşı kendinizi korumalısınız. Bu durumdan hamile olmasanız bile kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Merakliiiiiiiiii

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
649
Çok şiddetli bir kanama olmadığı sürece sorun değil. Bebek yerleştikçe ara ara kanama olur.
Lekelenme tarzı kanamalar normal mi yani? Kanama nasıl olursa korkmalıyım peki

Tansu tanyeli

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2019
212
207
Ilk olarak hayırlı olsun cankm, Ara kanamalar gayet normal.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 108 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak tırnakları yavaş yavaş uzuyor. Bebeğinizin başı ile poposu arasındaki mesafe 20 cm'den daha uzun. Bu noktada doğan bebeklerin yarıdan fazlasının yaşama şansı var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

BBlair

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2013
2.049
7.222
Doktorun dedigi gibi bol bol uzanin gerekmedikce ayaga pek kalmayin ilacinizida için Allahin izniyle birseycik olmaz icini ferah tut

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-05-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 124 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 4 hafta içinde önemli ağırlık kazanacaktır. Önümüzdeki hafta ve aylarda, bazı anne babalar bebeğini işitsel uyarı göndermek için (annenin karnına kulaklık dayamak, rahme doğru megafon ile konuşmak gibi) yoğun bir çaba içine gireceklerdir. Bu bebeğinize zarar vermez ama bir faydasıda olmaz. Sadece siz ara ara bebeğinizle konuşabilirsiniz. Bebeğiniz antikorları üretmeye başladı. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık olarak 20 cm civarında. Ağırlığı yarım kiloya yaklaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Ming Shu

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
243
345
Lekelenme tarzı kanamalar normal mi yani? Kanama nasıl olursa korkmalıyım peki
Adet kanaması gibi olursa. Ara kanamada kan pedin çeyreğini kaplar 1-3 gün sürer. Yoğun kanamada 1 pedi doldurur, sık değişir.

Düşme belirtisi sadece kanama değil. Buna ateş, aniden kesilen bulantı, şiddetli karın ve kasık ağrısı vs eşlik eder.

Bolca dinlenip su iç.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Baharumut18

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
598
1.288
Ilk gebeliğim bu benim. Etrafimdaki coğu insan ilk gebeliklerin çoğu düşük olabiliyor deyip duruyor cok korkuyorum. Hele dün bi de kalp atışlarını gördükten sonra onu kaybetmekten cok korkuyorm😥
Korkma canim stres yapma bendede oldu 3 gunde gecti sen dinlenmene bak bi cok kadinin gebeligi bole geciyor ilk gebelik son gebelik diye bisi yok 2. De 4. De bile olabiliyor bu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-04-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 75 gün kaldı.

Bebeğiniz bu ay yaklaşık 450 gr daha ağırlık kazancak. Bu hafta sonunda bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 28 cm. civarında olacak. Bu ay boyunca bebeğiniz sizin sağladığınız besinleri aktif olarak özümser ve saklar. İskeletini geliştirmek için kalsiyum, kırmızı kan hücreleri için demir, ve büyümesi için protein sizin sağladığınız besinlerdir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Merakliiiiiiiiii

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
649
Adet kanaması gibi olursa. Ara kanamada kan pedin çeyreğini kaplar 1-3 gün sürer. Yoğun kanamada 1 pedi doldurur, sık değişir.

Düşme belirtisi sadece kanama değil. Buna ateş, aniden kesilen bulantı, şiddetli karın ve kasık ağrısı vs eşlik eder.

Bolca dinlenip su iç.
Hmm anladım cok teşekkürler 🙏

Yukarı Alt