Kanamam oluyor lütfen yardim edin

Merakliiiiiiiiii

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
471
596
Merhabalar 7 haftalık hamileyim. Dün gece tuvalete gittiğimde idrarimda renk değişikliği gördüm. Peçeteyle silindigimde pencerede lekelenme tarzı kanama olduğunu gördüm. Hastaneye gittik apar topar. Alttan muayene ettiler. Daha önce kalp atışlarını falan da görmemiştik. Bunun vesilesiyle bebegimin kalp atisini da gorduk. Doktor bir sorun görünmüyo ama yine de böyle şeyler düşük tehdidi olarak algilaniyo dedi ve progestan yazdı. Ve ev işi bile yapmayacksin yatacaksın dedi. Bende dünden beri hapı almaya başladım. Sizce bisey olur mu? Bu tarz lekelenmeler normal mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-06-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 202 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 hafta içinde , bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılacaktır. İdrar sterildir ve amniyotik sıvının düzenli değişimi sırasında o da taşınır. Hamileliğin ilerleyen zamanlarında günlük yaklaşık yarım litre idrar atılır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 3-5 cm oldu. Artık mm yerine cm kullanmaya başladık. Bebeğinizin ağırlığı 8 gr civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Baharumut18

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
253
509
Merhabalar 7 haftalık hamileyim. Dün gece tuvalete gittiğimde idrarimda renk değişikliği gördüm. Peçeteyle silindigimde pencerede lekelenme tarzı kanama olduğunu gördüm. Hastaneye gittik apar topar. Alttan muayene ettiler. Daha önce kalp atışlarını falan da görmemiştik. Bunun vesilesiyle bebegimin kalp atisini da gorduk. Doktor bir sorun görünmüyo ama yine de böyle şeyler düşük tehdidi olarak algilaniyo dedi ve progestan yazdı. Ve ev işi bile yapmayacksin yatacaksın dedi. Bende dünden beri hapı almaya başladım. Sizce bisey olur mu? Bu tarz lekelenmeler normal mi?
Tatlım takma kafana bi cok insanda oluyor bu dinlen ve progestani duzenli kullan hicbir seyin kalmaz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-04-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 132 gün kaldı.

Bu hafta bebeğinizin beyni hızla büyümeye başlayacak ve bu büyüme bebeğiniz 5 yaşına gelene kadar devam edecek. Bebeğiniz dış seslerden veya hareketlerden dolayı canlılık gösterebilir. Ani yüksek sesler, yüksek sesli müzik, araba ya da çamaşır makinesi titreşimleri bebeğinizin harekete geçmesine sebep olabilir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 17-19 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 350-400 gr civarındadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Ming Shu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
243
335
Çok şiddetli bir kanama olmadığı sürece sorun değil. Bebek yerleştikçe ara ara kanama olur.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2020

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 209 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el tırnakları, ayak tırnakları ve saç kökleri görülecektir. Bütün bunlar derinin üst tabakasının özel bölümleridir. Bu süre zarfında bebeğiniz artık daha dik bir duruş sergileyecektir. Artık bebeğinizin embriyo olarak gelişimi sona erdi. Bundan sonra bebeğiniz doğana kadar bebeğiniz teknik olarak fetüs veya cenin olarak adlandırılacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Merakliiiiiiiiii

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
471
596
Tatlım takma kafana bi cok insanda oluyor bu dinlen ve progestani duzenli kullan hicbir seyin kalmaz
Ilk gebeliğim bu benim. Etrafimdaki coğu insan ilk gebeliklerin çoğu düşük olabiliyor deyip duruyor cok korkuyorum. Hele dün bi de kalp atışlarını gördükten sonra onu kaybetmekten cok korkuyorm😥

Önümüzdeki 3 hafta içinde , bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılacaktır. İdrar sterildir ve amniyotik sıvının düzenli değişimi sırasında o da taşınır. Hamileliğin ilerleyen zamanlarında günlük yaklaşık yarım litre idrar atılır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 3-5 cm oldu. Artık mm yerine cm kullanmaya başladık. Bebeğinizin ağırlığı 8 gr civarında.

Merakliiiiiiiiii

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
471
596
Çok şiddetli bir kanama olmadığı sürece sorun değil. Bebek yerleştikçe ara ara kanama olur.
Lekelenme tarzı kanamalar normal mi yani? Kanama nasıl olursa korkmalıyım peki

Tansu tanyeli

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2019
126
131
Ilk olarak hayırlı olsun cankm, Ara kanamalar gayet normal.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2020

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 165 gün kaldı.

Plasenta ve göbek kordonu sayesinde bebeğinizin sistemi doğduktan sonra olacağı gibi çalışıyor. Bebeğinizin dolaşım sistemi tamamen fonksiyonel oldu. Bebeğinizin gelişmekte olan dolaşım sistemi kalbi vasıtasıyla günde yaklaşık 25-30 litre kan pompalıyor. Plasenta bebeğe koruma, sindirim, solunum, atık temizleme ve hormon üretiminde yardımcı olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

BBlair

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2013
1.846
5.072
Doktorun dedigi gibi bol bol uzanin gerekmedikce ayaga pek kalmayin ilacinizida için Allahin izniyle birseycik olmaz icini ferah tut

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2020

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 173 gün kaldı.

Bebeğinizn başı ve boynu artık daha dik ve düz bir hatta görülüyor. Önümüzdeki 3 ay boyunca daha çok kilo alacaksınız. Bunun sebebi bebeğinizin hızla büyümesi. Kilo artışlarınıza dikkat etmelisiniz. Bugün ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Ming Shu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
243
335
Lekelenme tarzı kanamalar normal mi yani? Kanama nasıl olursa korkmalıyım peki
Adet kanaması gibi olursa. Ara kanamada kan pedin çeyreğini kaplar 1-3 gün sürer. Yoğun kanamada 1 pedi doldurur, sık değişir.

Düşme belirtisi sadece kanama değil. Buna ateş, aniden kesilen bulantı, şiddetli karın ve kasık ağrısı vs eşlik eder.

Bolca dinlenip su iç.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2020

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 209 gün kaldı.

Önümüzdeki 4 gün içinde bebeğinizin el tırnakları, ayak tırnakları ve saç kökleri görülecektir. Bütün bunlar derinin üst tabakasının özel bölümleridir. Bu süre zarfında bebeğiniz artık daha dik bir duruş sergileyecektir. Artık bebeğinizin embriyo olarak gelişimi sona erdi. Bundan sonra bebeğiniz doğana kadar bebeğiniz teknik olarak fetüs veya cenin olarak adlandırılacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Baharumut18

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
253
509
Ilk gebeliğim bu benim. Etrafimdaki coğu insan ilk gebeliklerin çoğu düşük olabiliyor deyip duruyor cok korkuyorum. Hele dün bi de kalp atışlarını gördükten sonra onu kaybetmekten cok korkuyorm😥
Korkma canim stres yapma bendede oldu 3 gunde gecti sen dinlenmene bak bi cok kadinin gebeligi bole geciyor ilk gebelik son gebelik diye bisi yok 2. De 4. De bile olabiliyor bu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-04-2020

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 132 gün kaldı.

Bu hafta bebeğinizin beyni hızla büyümeye başlayacak ve bu büyüme bebeğiniz 5 yaşına gelene kadar devam edecek. Bebeğiniz dış seslerden veya hareketlerden dolayı canlılık gösterebilir. Ani yüksek sesler, yüksek sesli müzik, araba ya da çamaşır makinesi titreşimleri bebeğinizin harekete geçmesine sebep olabilir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 17-19 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 350-400 gr civarındadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Merakliiiiiiiiii

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
471
596
Adet kanaması gibi olursa. Ara kanamada kan pedin çeyreğini kaplar 1-3 gün sürer. Yoğun kanamada 1 pedi doldurur, sık değişir.

Düşme belirtisi sadece kanama değil. Buna ateş, aniden kesilen bulantı, şiddetli karın ve kasık ağrısı vs eşlik eder.

Bolca dinlenip su iç.
Hmm anladım cok teşekkürler 🙏

Yukarı Alt