Kanamam oluyor lütfen yardim edin

Merakliiiiiiiiii

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
649
Merhabalar 7 haftalık hamileyim. Dün gece tuvalete gittiğimde idrarimda renk değişikliği gördüm. Peçeteyle silindigimde pencerede lekelenme tarzı kanama olduğunu gördüm. Hastaneye gittik apar topar. Alttan muayene ettiler. Daha önce kalp atışlarını falan da görmemiştik. Bunun vesilesiyle bebegimin kalp atisini da gorduk. Doktor bir sorun görünmüyo ama yine de böyle şeyler düşük tehdidi olarak algilaniyo dedi ve progestan yazdı. Ve ev işi bile yapmayacksin yatacaksın dedi. Bende dünden beri hapı almaya başladım. Sizce bisey olur mu? Bu tarz lekelenmeler normal mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-06-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 144 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yenidoğan bir bebek kadar uykuya dalıyor ve uyanıyor. Bebeğiniz uyuduğu zaman, en favori pozisyonuna geçer. Bir çok bebek çeneleri göğüslerine yaslanmış pozisyonda uyurlarken bir kısım bebek başlarını geriye doğru yaslar. Bebeğinizin cildi artık daha az şeffaf.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Baharumut18

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
611
1.304
Merhabalar 7 haftalık hamileyim. Dün gece tuvalete gittiğimde idrarimda renk değişikliği gördüm. Peçeteyle silindigimde pencerede lekelenme tarzı kanama olduğunu gördüm. Hastaneye gittik apar topar. Alttan muayene ettiler. Daha önce kalp atışlarını falan da görmemiştik. Bunun vesilesiyle bebegimin kalp atisini da gorduk. Doktor bir sorun görünmüyo ama yine de böyle şeyler düşük tehdidi olarak algilaniyo dedi ve progestan yazdı. Ve ev işi bile yapmayacksin yatacaksın dedi. Bende dünden beri hapı almaya başladım. Sizce bisey olur mu? Bu tarz lekelenmeler normal mi?
Tatlım takma kafana bi cok insanda oluyor bu dinlen ve progestani duzenli kullan hicbir seyin kalmaz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-04-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 74 gün kaldı.

Bu sırada dalak tarafından kırmızı kan hücrelerinin üretimi biter ve kırmızı kan hücresi üretimini kemik iliği üstlenir. (Kırmızı kan hücreleri geçmişte sırasıyla kan adaları denilen doku grupları, daha sonra karaciğer ve en son kemik iliğinden önce dalak tarafından üretiliyordu.) Bu noktadan sonra doğuma kadar hava yolculuğu hamileler için önerilmez. Bebeğiniz ritmik olarak nefes alma hareketi yapıyor fakat akciğerleri hala tam olgunlaşmış durumda değil.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Ming Shu

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
243
345
Çok şiddetli bir kanama olmadığı sürece sorun değil. Bebek yerleştikçe ara ara kanama olur.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 151 gün kaldı.

Geçtiğimiz ay bebeğiniz 8-9 cm den 14-15 cm e kadar büyüdü. Bu ay bebeğinizin büyümesi biraz yavaşlayacak. Ama büyüme genede çarpıcı olacaktır. Dört kısa hafta içinde bebeğiniz 14 cm. den 20-25 cm. e kadar büyüyecektir. Bebeğinizle konuşmayı deneyin. Bebeğiniz artık sizi duyabiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Merakliiiiiiiiii

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
649
Tatlım takma kafana bi cok insanda oluyor bu dinlen ve progestani duzenli kullan hicbir seyin kalmaz
Ilk gebeliğim bu benim. Etrafimdaki coğu insan ilk gebeliklerin çoğu düşük olabiliyor deyip duruyor cok korkuyorum. Hele dün bi de kalp atışlarını gördükten sonra onu kaybetmekten cok korkuyorm😥

Bebeğiniz artık yenidoğan bir bebek kadar uykuya dalıyor ve uyanıyor. Bebeğiniz uyuduğu zaman, en favori pozisyonuna geçer. Bir çok bebek çeneleri göğüslerine yaslanmış pozisyonda uyurlarken bir kısım bebek başlarını geriye doğru yaslar. Bebeğinizin cildi artık daha az şeffaf.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Merakliiiiiiiiii

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
649
Çok şiddetli bir kanama olmadığı sürece sorun değil. Bebek yerleştikçe ara ara kanama olur.
Lekelenme tarzı kanamalar normal mi yani? Kanama nasıl olursa korkmalıyım peki

Tansu tanyeli

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2019
216
207
Ilk olarak hayırlı olsun cankm, Ara kanamalar gayet normal.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 107 gün kaldı.

önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin akciğerlerinde kan damarları gelişmeye başlayacak. Anneler bugünlerde erken doğum belirtileri konusunda endişelenebilir. Diğer kültürlerde doğum : Kabile halkları arasında en çok doğum yapılan yer evdir. Bugün dünya genelinde yaşayan insanların %98'i evde doğmuştur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

BBlair

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mart 2013
2.053
7.273
Doktorun dedigi gibi bol bol uzanin gerekmedikce ayaga pek kalmayin ilacinizida için Allahin izniyle birseycik olmaz icini ferah tut

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-05-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 123 gün kaldı.

Bebeğinizin elleri ve bacakları tarafından yapılan hareketleri rahatca hissedebilirsiniz. Bu ilk hareketlere çabuklaşma denir. Ultrason görüntülemesi hariç, hamile annelerin bebekleri ile direk iletişim kurdukları ilk etkileşimleri budur. Bu günlerde babalar da bebeğin hareketlerini gözlemleyebilir ve hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Ming Shu

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
243
345
Lekelenme tarzı kanamalar normal mi yani? Kanama nasıl olursa korkmalıyım peki
Adet kanaması gibi olursa. Ara kanamada kan pedin çeyreğini kaplar 1-3 gün sürer. Yoğun kanamada 1 pedi doldurur, sık değişir.

Düşme belirtisi sadece kanama değil. Buna ateş, aniden kesilen bulantı, şiddetli karın ve kasık ağrısı vs eşlik eder.

Bolca dinlenip su iç.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-06-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 151 gün kaldı.

Geçtiğimiz ay bebeğiniz 8-9 cm den 14-15 cm e kadar büyüdü. Bu ay bebeğinizin büyümesi biraz yavaşlayacak. Ama büyüme genede çarpıcı olacaktır. Dört kısa hafta içinde bebeğiniz 14 cm. den 20-25 cm. e kadar büyüyecektir. Bebeğinizle konuşmayı deneyin. Bebeğiniz artık sizi duyabiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Baharumut18

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2019
611
1.304
Ilk gebeliğim bu benim. Etrafimdaki coğu insan ilk gebeliklerin çoğu düşük olabiliyor deyip duruyor cok korkuyorum. Hele dün bi de kalp atışlarını gördükten sonra onu kaybetmekten cok korkuyorm😥
Korkma canim stres yapma bendede oldu 3 gunde gecti sen dinlenmene bak bi cok kadinin gebeligi bole geciyor ilk gebelik son gebelik diye bisi yok 2. De 4. De bile olabiliyor bu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-04-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 74 gün kaldı.

Bu sırada dalak tarafından kırmızı kan hücrelerinin üretimi biter ve kırmızı kan hücresi üretimini kemik iliği üstlenir. (Kırmızı kan hücreleri geçmişte sırasıyla kan adaları denilen doku grupları, daha sonra karaciğer ve en son kemik iliğinden önce dalak tarafından üretiliyordu.) Bu noktadan sonra doğuma kadar hava yolculuğu hamileler için önerilmez. Bebeğiniz ritmik olarak nefes alma hareketi yapıyor fakat akciğerleri hala tam olgunlaşmış durumda değil.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Merakliiiiiiiiii

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
566
649
Adet kanaması gibi olursa. Ara kanamada kan pedin çeyreğini kaplar 1-3 gün sürer. Yoğun kanamada 1 pedi doldurur, sık değişir.

Düşme belirtisi sadece kanama değil. Buna ateş, aniden kesilen bulantı, şiddetli karın ve kasık ağrısı vs eşlik eder.

Bolca dinlenip su iç.
Hmm anladım cok teşekkürler 🙏

Yukarı Alt