• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Kandilde aramak

notokey

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2018
1.486
994
Kandillerde illa herkesi arıyor musunuz.Şöyle ben 3 yıllık evliyim ve 1 yıldırda nişanlılık dönemim oldu.Bu zamana kadar kayınvalideyi,kayınpederi ve görümceyi aradım.Bekliyorlar öyle alıştırdım diye.Kendi ailemden kimseyi hiç aramam öyle alışkanlığım yok.Şimdi bugün kandil olunca düşündüm arıcam ama içimden gelerek öyle aramıyorum görev gibi aramazsam bir şey derler mi,illa beklerler mi.Elime yapışmaz tabi ki ama görev gibi geldiği için kafamda düşündüm çünkü huyum değil.Sizler de nasıl oluyor ?

TeRaPi oRDusU 03

❤ İki kızım iki gözüm ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2018
1.471
1.972
Alıştırmışsınız bir kere yapacak birşey yok bu böyle gider.bir an da kesmek olmaz.ben hiç kimseyi aramıyorum şahsen.

Morsardunya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2019
2.104
18.652
Böyle şeylerin kuralı yoktur .içinizde. Geliyorsa yapın .bende kalıp mesaj arıyorlar mesala kandilde bayram da onu sevmıyorum.ama hiç öyle kandil kutlamak için kimseyi aramadım.ne bilim böyle günlerde ibadet yapılır kur-an okunur namaz kılınır.

adel8893

ANNEM👵🏻💖BABAM👴🏻💙EŞİM🧔🏻❤ PRENSİM👶🏻💛
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
5.329
41.264
Burda zaten kesin yazıcaklar elinemi yapışacak vs diyede şimdiye kadar hiç alışmamışım şimdi de görev gibi geliyor ondan
Aynn derler bilirim 🙂 siz alismamssiniz ama onlari alıştırmışsınız

Laale

Aşikârdır Zat-ı Hak
Pro Üye
13 Nisan 2007
25.048
61.799
Sadece annemi,kayınvalidemi ve kayınpederimi aradım az önce.
Rahmetli anneanneciğim olaydı onu da arardım.
Ben zaten her iki anneyi de her gün aradığım için kandildir,bayramdır,seyrandır farketmiyor.

Neyleym

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
1.403
2.069
Bende kimseyi aramıyorum, kimseyede gitmiyorum ama kandil mesajı attım sevip saydığım birkaç kişiye yapı olarakta çekingen mesafeli biriyim böyle daha rahat ediyorum bir akrabamız var bayram günü gibi ev, ev gezip tüm akrabaların kandilini kutluyor o öyle alışmış herkes içinden geldiği gibi davransın evlide değilim zaten bekleyen kayınvalide, kayınpeder yok ama siz alıştırmışsınız aramazsanız hayırdır deyip altında bir neden arayabilirler.

Margaret Hale

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2017
2.150
6.541
Bizim ailede bayramlar çok önemsenir ama kandili kutlamak gibi alışkanlık yok çünkü neden olsun? Eşimin ailesinin de kandilini kutlamam haliyle. Siz alıştırmışsınız, şimdi yapmasanız göze batar, yanlış anlaşılabilir.

Yukarı Alt