Kansızlık yaşayan arkadaşlar...Soru ve bilgiler

rory

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Bir süredir halsizlik, yorgunluk, uykusuzluk, baş ağrısı ve her ayağa kalktığımda anormal bir baş dönmesi yaşıyorum. Biraz araştırdım kansızlık belirtisiymiş. Gerçi yarın doktora gideceğim ama biraz bilgi sahibi olmak istiyorum. Aranızda bu rahatsızlığı yaşayanlar bana biraz anlatırlarsa sevinirim.

xkimyagerx

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
8
Bunun sebebi sadece kansızlık olmayabilir,başka problemlerde olabilir ancak şimdilik kansızlık olduğunu varsayarsak dr hemoglobin düzeyinize göre demir hapı,solüsyonu ya da iğnesi verecektir. Bir süre kullandıktan sonra yeniden tahlil isteyecektir duruma göre değerlendirme yapacak ya devam etmenizi isteyecekitr ya da aldığınız ilaç miktarını yeterli bulacaktır.

eylul77

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
32
aynı sorunları daha once bende yasadım 3 ay kan hapı vermıstı doktor ve yemekten en az ıkı saat sonra cay ve kahve demıstı yemekten hemen sonra ıcılen cay ve kahve besınlerden aldıgımız butun vıtamınlerı olduruyormus bende cay kahve ve sıgara tıryakısı oldugum ıcın cok kansız kalmıstım cok gecmıs olsun arkadasım

derinn84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
tansiyon probleminde olabilir. tansiyon düşmesinde de aynı problemler görülüyor çünkü. bir arkadaşım demişti. baş parmağınla elinin üzerine 1 2 saniye bastır, eğer bembeyaz olursa bastırdığın yer kansızlık olabilir.
umarım kansızlık ya da tansiyon gibi ufak şeyler çıkar. geçmiş olsun

rory

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Bende çay kahve ve sigara tiryakisiyim. Dikkat etmem yani yemekten önce yemekten sonra diye. Ayrıca tansiyonum da düşüktür hep. Kaç kere hastanelik olup serum yedim bilmiyorum. Bakalım doktor ne diyecek.

E

EU1

Ziyaretçi
bende kansızlık problemi yaşıyordum.ancak kızılaya gittim ve kan verilcek kadar uygundum.kan verdikten sonra,kan artışı yaşadım ve şimdi değerlerimi ölçtürdüğümde ve kendimde de hissetiğim kadar iyiyim

ASSKIM

sadece KIZIM için:)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
24
yazını görunce haplarım geldi aklıma yutmayı unutmusum da yuttum şimdi yazıyorum.....
bendede kansızlık var evlenmeden öncede vardı hap kullnıyordum şimdi hala var .....
demir eksikligi ve vitamin haplarını kullanıyorum....
bendede yorgunluk halsizlik baş dönmesi ve uykusuzluk aşırı var bendede.....
hapı kullanmamı istemişti dr.kullanıyordum eczaneyle sorun yaşadım kullanmayı bırakmıstım...
baska eczaneyede gıtmedım sıkılmıstım 10günde bır hap yazdırmaktan....
ondan sonra baş dönmelerim arttı kafamı kaldıramıyordum nerdeyse......
tekrar basladım kullanmaya baş dönmem gectı sayılır ama halsizlik yorgunluk gecmek bılmıyor yaa...

bernaca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
bendede kansızlık vardı keçi boynuzu pekmezi yedım düzldi..demirim 22di 25 gun sora 67olmuştu=) tavsıye edrım cok faydalı bı pekmez daha bıcok faydası var

Selen_Ay

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.888
bu kansızlıktan bende de mevcut malesef :KK43:

halsizlik, tansiyon düşmesi, gözümün önünün karartıları, sürekli uykusuzluk hali

3 sene önce hastaneye yatmıştım, orda serum vitaminler, çıktıktan sonra kan hapları (şişelerden içiyordum) vitamin hapı filan baya düzelmiştim. Şimdilerde yeniden aynı şikayetlerim var :KK43: doktora gitsem ilaç yazsa iyi olur aslında

Bu arada geçmiş olsun. Kuru üzüm, pekmez ye bol bol

Stella

İyiki yapmışım :)
Pro Üye
Emoji Skoru
7
Bendede kansızlık var.
el parmaklarım hep soğuktur hatta bazen tırnaklarım morarır.
aylarca tedavi gördüm ama kesin bir tedavi olamadım
yediklerine dikkat edeceksin. kafeinli içeceklerden kesinlikle uzak duracaksın
geçmiş olsun

Yukarı Alt