Kantaron yağının deneyimlediğim faydaları

b_e_y_z_a

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2012
24
2
Merhaba kızlar bundan 2 hafta kadar önce elimi fena kestim ve dikiş atıldı. Doktor bana 1 hafta sargıda dursun 1 hafta sonra dikişlerini aldır dedi. 2 gün sonra açıp pansuman yaptım ve tekrar kapadım. 6 gün dolduğunda sağlık ocağına dikişlerimi aldırmaya gittim, kadın yaramı bir açtı kendiside bende yarama baka kaldık :18: yaram kremi emmemiş her taraftan iltihap fışkırıyordu :KK43: bende nette kırmızı kantaron yağını araştırıp almıştım. Eve geldiğimde yaramı temizledim ve pamuğun üzerine kantaron yağını döküp pansuman yaptım. İlk yaptığımda yaram hafif kapandı 2 gün sonra tekrar denediğimde 1 haftadır kaybolmayan morluklar 1 günde gitti. Ama yaram hala açık ve iltihaplıydı :KK43: Bu defa kantaron yağını yaramın üzerine döktüm ve beklemeye başladım. 24 saat içinde tam kapanmayan yaramı kapatıp iltihabını aldı kızlar :KK76: Benim yaralarım geç iyileşir ama şu anda çok iyiyim ve pansumanıma hala devam ediyorum. kapanmış yaralarınıza bile pansuman yaptığınız zaman yaranızınn kısa sürede küçüldüğüne şahit oluyorsunuz. Mutlaka evinizde bulundurun
 

DonukPudra

asparagas!
Pro Üye
8 Mart 2011
26.009
28.167
kantron yağı gercekten her derda deva . mutlaka herkesin evinde bulundurması gerek.

sarı cicekli bir bitki. onu toplayıp kurutup daha sonra bir miktar zeytin yağı dökülerek bir kavanozda bekletiliyor. cicek hem kendi yagını salıyor hemde kırmızı rengini vermiş oluyor.(annem yapıyor yanlıs hatırlamıyorsam böyle )

benimde bacagımda ısı yanması olmustu. doktor bir merhem verdi bunu sür ama 2-3 seneye anca gecer dedi. cok üzülmüstüm sonucta yazın sort giyiliyor ya da denize giriliyor. annemin ısrarı üzerine dr verdiği merhemi bırakıp sabah aksam kantron yagını sürdüm. sonuc 2 ayda izler gecti :KK76: herseye iyi gelen bir bitki gercekten. kremlere vs tonlarca para vermenin alemi yok. yara yanık sivilce vb. seylere faydası cok fazla.

ne varsa doğal seylerde var. :KK16:
 

kapciasli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2014
2.005
288
çok sevindim iyi gelmesine geçmiş olsun. Sarı kırmızı farkı ne acaba? ikisi de aynı işi görüyor mudur?