Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kaplicalar

Konusu 'Alternatif Tıp' forumundadır ve Elif tarafından 29 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  29 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.924
  Beğeni:
  18.569
  Ödül Puanları:
  488
  ADANA HARUNİYE KAPLICALARI Bikarbonat, kalsiyum, sülfür, magnezyum ve karbondioksit ihtiva eden sulardır. Romatizma, mide-bağırsak, karaciğer, metabolizma bozuklukları ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Düziçi ilçesinde, şehir merkezine 17 kilometre mesafededir. Dolmuş seferleri yapılmaktadır.

  AFYON ÖMER VE GAZLIGÖL KAPLICALARI Alkalik, tuzlu, bikarbonat, florür ve karbondioksit ihtiva eden sulardır. çocuk hastalıklarına, romatizma, böbrek ve deri hastalıklarına iyi gelmektedir. ömer kaplıcasının şehir merkezine uzaklığı 17 kilometre, Gazlıgöl’ün ise 22 kilometredir. Afyon’dan her iki kaplıcaya da otobüs seferleri düzenlenmektedir. metre, Hıdır Bey kasabasına ise 2 kilometre mesafededir. Vasıta problemi yoktur.

  AFYON SANDIKLI HUZAİ KAPLICALARI Kükürt, karbondioksit, bikarbonat ve alkalik maddeler ihtiva eden sulardır. Mide-bağırsak, böbrek, romatizma, kadın ve deri hastalıkları, solunum yolları rahatsızlıkları için iyi gelmektedir. Kaplıcalar Sandıklı’ya 9 kilometre, Afyon’a ise 70 kilometre mesafededir. Sandıklı Belediyesi otobüs seferleri düzenlemektedir.

  ANKARA HAYMANA KAPLICALARI Bikarbonatlı, kalsiyumlu, sodyumlu, mağnezyumlu, karbondioksitli sulardır. Mide, böbrek, solunum yolları, kan dolaşımı ve beslenme bozukluğu rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Haymana’ya Ankara’dan otobüs seferleri yapılmaktadır.

  ANKARA AYAŞ KAPLICALARI Kalsiyumlu, klörürlü, sodyumlu ve karbondioksitli sulardır. Romatizma, solunum yolları, kan dolaşımı, mide ve beslenme bozukluğu hastalıklarına iyi gelmektedir. Ankara’dan Ayaş’a otobüs seferleri yapılmaktadır.

  ANKARA KIZILCAHAMAM KAPLICALARI Karbondioksit, klorür, bikarbonat, arsenik ve sodyum ihtiva eden sulardır. Romatizma, mide, solunum yolları, deri, çocuk hastalıkları ve kan dolaşımı rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Ankara’dan Kızılcahamam’a otobüs seferleri yapılmaktadır.

  ANTALYA DEMRE İÇMELERİ Klorür, magnezyum, hidrojen, sodyum ve sülfür ihtiva eden sulardır. özellikle mide ve bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Kaş ilçesine uzaklığı 40 kilometredir. Yozgat’tan otobüs seferleri düzenlenmektedir.

  BİTLİS ILICAKÖY KAPLICASI Sodyum, hidrojen, flüorür, sülfat ve klorür ihtiva eden bir sudur. Romatizma, kadın ve deri hastalıklarına iyi gelmektedir. Bitlis’le Ilıca köy arası 22 kilometredir. Minibüs ve dolmuş seferleri yapılmaktadır.

  BİNGÖL KÖS KAPLICASI Sodyum, kalsiyum, arsenik, bromür, karbondioksit ve bikarbonat ihtiva eden bir sudur. Romatizma, mide-bağırsak, dolaşım, şişmanlık ve gut hastalıklarına iyi gelmektedir. Şehir merkezine 20 kilometre mesafededir. Otobüs ve minibüs seferleri düzenlenmektedir.

  BOLU KAPLICALARI Karbondioksitli, acı bikarbonatlı, radyoaktif, hipertermal sulardır. Böbrek, mide ve kan dolaşımı rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Bolu’ya beş kilometre mesafede olup dolmuş seferleri yapılmaktadır.

  BURDUR İNSUYU İÇMELERİ Bikarbonat, kalsiyum ve bromür ihtiva eden sulardır. Şeker, mide, bağırsak ve metabolizma bozukluklarına iyi gelmektedir. Burdur-Antalya yolu üzerindedir. Burdur’a uzaklığı 14 kilometredir. Dolmuş seferleri yapılmaktadır. “İnsuyu Mağarası” adıyla bilinmektedir.

  BURSA KAPLICALARI Bursa’daki kaplıcalar çekirge semtine serpilmiş vaziyettedir. İrili ufaklı birçok kaplıca vardır. Ancak çoğu turizm şirketlerince işletildiğinden otelleri ve servisleri hayli pahalıdır. Genellikle romatizma, siyatik, cilt hastalıkları, böbrek, idrar yolları hastalıklarına iyi gelen sulardır.

  BALIKESİR GÖNEN KAPLICALARI Sülfat, flüorür, bikarbonat, sodyum, klorür ve magnezyum ihtiva eden sulardır. Romatizma, böbrek, mide, metabolizma bozuklukları ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Balıkesir ve Bursa’dan Gönen’e otobüs bulmak çok kolaydır.

  BURSA İNEGÖL OYLAT KAPLICALARI Radyoaktif elementler ihtiva eden sulardır. Daha ziyade romatizma hastalıklarına iyi gelmektedir. Bursa’ya 80 kilometre, İnegöl ilçesine de 35 kilometre mesafededir. Vasıta problemi yoktur.

  ÇORUM BEKE KAPLICALARI Bikarbonatlı ve sodyumlu sulardır. Böbrek, mide, bağırsak ve beslenme bozukluğu hastalıklarına iyi gelmektedir. Mecitözü’nden ve çorum’dan dolmuş seferleri yapılmaktadır.

  ÇANKIRI-KURŞUNLU ÇAVUNDUR KAPLICALARI Sülfatlı, alkalik ve bikarbonatlı sulardır. Romatizma, kadın hastalıkları, solunum yolları ve kan dolaşımı rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. çankırı - çerkeş otobüsleri yakınından geçmekte; Kurşunlu’dan dolmuş seferleri yapılmaktadır.

  DİYARBAKIR ÇERMİK KAPLICALARI Klorür, sodyum, bikarbonat, bromür, hidrojen ve sülfür ihtiva eden sulardır. Romatizma, kadın ve deri hastalıkları, solunum yolları rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Kaplıcalar çermik’ten 5 kilometre mesafededir. çermik-Diyorbakır arası ise 95 kilometredir. Vasıta problemi yoktur.

  DENİZLİ PAMUKKALE KAPLICALARI
  Kalsiyum, sülfat, bikarbonat ve karbondioksit ihtiva eden sulardır. Romatizma, kan dolaşımı bozuklukları, böbrek, mide ve solunum yolları rahatsızlıkları için iyi gelmektedir. Denizli’ye 20 kilometre mesafededir. Minibüs, otobüs ve dolmuş seferleri düzenlenmektedir.

  GERMENCİK ALANGÜLÜ KAPLICALARI Klorür, sodyum ve bikarbonatlı sulardır. Romatizma, mide-bağırsak, böbrek, kan dolaşımı, çocuk ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Aydın’ın Germencik ilçesine 9 kilometre, Hıdır Bey kasabasına ise 2 kilometre mesafededir. Vasıta problemi yoktur.

  ELBİSTAN CELA İÇMELERİ Bikarbonat, kalsiyum, karbondioksit, bromür ve demir ihtiva eden sulardır. Mide-bağırsak ve metabolizma bozukluklarına iyi gelmektedir. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine 30 kilometre mesafededir. Ekinözü kasabasındadır. Şehir merkezinden otobüs seferleri düzenlenmektedir.

  ERZURUM PASİNLER KAPLICALARI Klorür, sodyum, bromür, bikarbonat ve karbondioksit ihtiva eden sulardır. Romatizma, mide-bağırsak, böbrek, kadın ve çocuk hastalıklarına iyi gelmektedir. Pasinler ilçesinde üç adet kaplıca ve ılıca vardır. 1. Pasinler Kaplıcası 2. Akdağ Ilıcası 3. Köprü köy Deli çermik Kaplıcası. Her üç kaplıcaya gitmek için Pasinler’e ulaşmak yeterlidir. Buradan kaplıcalara minibüs seferleri düzenlenmektedir. Ak dağ Ilıcasına Erzurum’dan da gidilebilir.

  ERZİNCAN EKŞİSU KAPLICALARI Magnezyum, sodyum, karbondioksit, klorür ve bikarbonat ihtiva eden sulardır. Romatizma, solunum yolları, mide, böbrek kan dolaşımı, metabolizma ve kadın hastalıkları için iyi gelmektedir. Şehir merkezine 10 kilometre mesaşım ve solunum yolları ile kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Van’dan Erciş ilçesine, oradan da Hasan abdal köyüne gitmek gerekmektedir. Erciş’ten kaplıcaya minibüs seferleri düzenlenmektedir.

  EZİNE KESTANBOLU KAPLICALARI Sodyum, demir, klorür ve radyoaktif elementler ihtiva eden sulardır. Romatizma, mide, böbrek, kan dolaşımı ve metabolizma rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Çanakkale’ye uzaklığı 65 kilometre, Ezine ilçesine ise 17 kilometredir. Çanakkale’den otobüsle Ezine’ye, oradan da dolmuşla Kestanbolu kaplıcalarına gitmek mümkündür.

  ELAZIĞ KOLAN KAPLICASI Kalsiyum, bikarbonat, fosfat, sodyum, bromür, magnezyum, arsenik ve karbondioksit ihtiva eden bir sudur. Romatizma, mide-bağırsak, dolaşım ve solunum yolları rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Elazığ’dan Karakoçan ilçesine, oradan da Peri Suyu kenarında bulunan Kolan Kaplıcası’na gitmek gerekmektedir.

  FATSA SARMAŞIK KAPLICALARI Kalsiyum, sülfat, sodyum, bromür ve florür ihtiva eden sulardır. Mide-bağırsak, romatizma, sindirim sistemi ve metabolizma bozukluklarına iyi gelmektedir. Ordu’dan ve Fatsa’dan otobüs seferleri yapılmaktadır. Fatsa’ya 13 kilometre mesafededir.

  GEMLİK ARMUTLU KAPLICALARI
  Sülfat, kalsiyum, klorür, sodyum ve bikarbonat ihtiva eden sulardır. Romatizma, böbrek, mide, metabolizma ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Kaplıcaların ilçeye uzaklığı 20 kilometredir. Sık olarak minibüs seferleri yapılmaktadır.

  HAVZA KAPLICALARI Sodyum, bikarbonat ihtiva eden oligometalik sulardır. Romatizma, kadın hastalıkları ve hazım bozukluklarına iyi gelmektedir. Samsun’dan Havza’ya otobüs seferleri düzenlenmektedir.

  KIRŞEHİR KAPLICALARI Mahmutlu Kaplıcası: Çiçekdağı ilçesine bağlı Mahmutlu köyündedir. Bulamaçlı Kaplıcası: Çiçekdağı’na üç kilometre mesafededir. Terme Kaplıcası: Şehir merkezine iki kilometre mesafededir. Klorür, bikarbonat, kalsiyum, sodyum, arsenik, karbondioksit ve radyoaktif maddeler ihtiva eden sulardır. Kadın hastalıklarına, romatizmaya, mide ve solunum rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

  KONYA ILGIN KAPLICALARI Kalsiyum, sodyum, karbondioksit ve bikarbonat ihtiva eden sulardır. Dolaşım sistemi kadın hastalıkları, solunum yolları ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Konya, Afyon ve Eskişehir’den otobüs seferleri düzenlenmektedir.

  KAYSERİ BAYRAMHACI KAPLICALARI Klorür, sodyum, kalsiyum, karbondioksit ve bikarbonat ihtiva eden sulardır. Kadın hastalıkları, romatizma, mide, solunum yolları ve kan dolaşım sistemi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Kayseri, Nevşehir ve Kırşehir’den her zaman için otobüs bulmak mümkündür.

  MUĞLA KÖYCEĞİZ SULTANİYE KAPLICALARI Tuzlu, hidrojen, bromür, sülfür, florür ve radyoaktif maddeler ihtiva eden sulardır. Romatizma, metabolizma bozuklukları, deri ve kadın hastalıkları için iyi gelmektedir.

  NEVŞEHİR KOZAKLI KAPLICALARI Klorür, sülfat, sodyum, bikarbonat ve kalsiyum ihtiva eden sulardır. Romatizma, böbrek, mide, bağırsak, kadın hastalıkları ve metabolizma bozukluklarına iyi gelmektedir. Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat’tan otobüs seferleri yapılmaktadır.

  NİĞDE ÇİFTEHAN KAPLICALARI
  Tuz, flüorür ve toprak alkali ihtiva eden sulardır. Romatizma, böbrek, mide bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir. Niğde’den ve Ulukışla’dan otobüs seferleri düzenlenmektedir. Trenle de gitmek mümkündür.
   
 2. 29 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Elif
 3. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.924
  Beğeni:
  18.569
  Ödül Puanları:
  488
  REYHANLI HAMAMAŞ KAPLICALARI Sülfat, sodyum, klorür, bikarbonat, kalsiyum, bromür, hidrojen, sülfür ve florür ihtiva eden sulardır. Karaciğer, mide-bağırsak, romatizma ve metabolizma rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Hatay’ın Reyhanlı ilçesine 25 kilometre mesafededir. Hatay’dan ve Reyhanlı’dan otobüs seferleri düzenlenmektedir.

  RİZE ANDON KAPLICALARI Sodyum, sülfat, bikarbonat, kalsiyum, mağnezyum, karbondioksit ve demir ihtiva eden sulardır. Romatizma ve böbrek hastalıklarına iyi gelmektedir. Kaplıcalar, Rize’ye 20 kilometre mesafededir. Minibüs seferleri düzenlenmektedir.

  SİİRT BİLLURUS KAPLICALARI Klor, sülfat ve kükürt ihtiva eden toprak kalevli sulardır. Romatizma, deri hastalıkları, böbrek, mide-bağırsak ve solunum yolları rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Siirt’e 18 kilometre mesafededir. Otobüs, minibüs ve dolmuş seferleri vardır.

  YOZGAT SARIKAYA KAPLICALARI Toprak alkali, bikarbonat, demir ve radyoaktif elementler ihtiva eden sulardır. Romatizma, mide, bağırsak, kan dolaşımı ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Yozgat, Kayseri ve Ankaradan otobüs seferleri düzenlenmektedir.

  TURGUTLU URGANLI KAPLICALARI Karbondioksit, bikarbonat, florür ve alkalik sulardır. Mide-bağırsak, kan dolaşımı, romatizma ve deri hastalıklarına iyi gelmektedir. Manisa’nın Turgutlu kazasından kaplıcalara otobüs seferleri düzenlenmektedir.

  MUĞLA KÖYCEĞİZ SULTANİYE KAPLICALARI Tuzlu, hidrojen, bromür, sülfür, florür ve radyoaktif maddeler ihtiva eden sulardır. Romatizma, metabolizma bozuklukları, deri ve kadın hastalıkları için iyi gelmektedir.

  TUNCELİ BAĞIN KAPLICASI Kalsiyum, arsenik, bikarbonat ve karbondioksit ihtiva eden bir sudur. Romatizma, mide, solunum yolları, deri ve çocuk hastalıklarına iyi gelmektedir. Tunceli’den Malazgirt ilçesine, oradan da Bağın köyüne gitmek gerekmektedir.

  YALOVA KAPLICALARI Sülfat, sodyum, florür, kalsiyum ve bikarbonat ihtiva eden sulardır. Romatizma, mide-bağırsak ve böbrek hastalıklarına iyi gelmektedir. Yalova’dan kaplıcalar arası mesafe 12 kilometredir. “Termal” adı verilen tesislere sık olarak minibüs seferleri düzenlenmektedir.
   
 4. 3 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : Elif
 5. emcan01

  emcan01 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.661
  Beğeni:
  16
  Ödül Puanları:
  148
  istanbulun tek kaplıcası TUZLA KAPLICALARI
  Tuzla ile Pendik arasında Gebze kazasında bulunan Tuzla Kaplıcaları, 1611 yılında Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde bahsettiği bir kaplıca. Çapa Tıp Fakültesi profesörlerinden Dr. Zeki Karagülle, kaplıcanın iltihaplı romatizmaların tedavisinde olumlu sonuçlar verdiğini söylüyor. Diğer yandan şeker hastalarının, kan yağlarının, bağırsak tembelliğinin, 3 gün, 7 gün ve 21 günlük içme kürü ile şifa bulduklarını söylüyor. Kaplıcada bulunan tedavi şekillerini Prof. Dr. Nurten Özer şöyle anlatıyor:

  İçme kürleri:

  32-34 derece ısıtılmak suretiyle içme olarak kullanıldığında, mide, ince ve kalın bağırsaktaki iltihabı önleyici etki yaratır. Mide, bağırsak salgılarını ve hareketlerini düzenler. Bu nedenle kronik iltihaplarda, karaciğer fonksiyonlarını ve metabolizma faaliyetlerini düzenlemede, gut ve şişmanlıkta etkili olur.

  İnhalasyon kürleri: Serbest veya apareyle yapılan soluma kürleri veya gargara, sprey gibi uygulamalar, üst solunum yolları; burun, boğaz ve bronşlar üzerinde etkili olur. Kronik ve allerjik iltihaplarda, rinit ve faranjit, bronşit ve sinüzit tedavilerinde kullanılır.

  Banyo kürleri: Mineralli suyun 37-38 dereceye ısıtılmasıyla banyo veya 28-30 dereceye ısıtılarak egzersiz havuzlarında kullanılması halinde, kronik iltihabi eklem romatizmaları, degeneratif romatizmalar, yumuşak doku romatizmalarında etkilidir. Ortopedik ameliyat sonrasında, ayrıca jinekolojik iltihabi hastalıklarda yararlı olur.

  Sprey uygulaması: Nötral yapıdaki suyun uyarıcı etkisiyle sağlıklı bir cilt yapısına katkıda bulunacağı belgelendi.

  Konaklama: Tuzla Kaplıcaları Tesisi'nde iki kişi 40 milyon oda kahvaltı. Sağlık hizmetlerinde fizik tedavisinden ücret alınmıyor.

  Ulaşım: Haydarpaşa-Gebze banliyö treni veya Kadıköy-Tuzla arasında çalışan iki katlı otobüsler ile ulaşım sağlanır. Tel: 0216 395 53 86
   
 6. 30 Haziran 2008
  Konu Sahibi : Elif
 7. Castefella

  Castefella Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.861
  Beğeni:
  91
  Ödül Puanları:
  153
  Arkadaşlar Oylat kaplıcalarına gittim Anneler gününde 3 gün Yeni Çağlayan Otelde kaldık ve çok memnun ayrıldık. doğası, kaplıcası süperdi, sıcaklığı rahatsız etmiyordu. Afyon İkbal otel'de ki kaplıcalara da gitmiştik 3 gün fakat suyu o kadar sıcaktı ki bir daha gidesim gelmedi... Tavsiyem Oylat... Merak ettiğim termal kür merkezlerine gelince İst-Tuzla, Çeşme, Ayaş-Ankara, Kızılcahamam, Didim....
   
 8. 4 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 9. hulya35

  hulya35 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2008
  Mesajlar:
  442
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  Merhaba arkadasim
  Oylat kaplicalarini ben de merak ediyorum.Bizim problem sperm azligi.3 defa tup yaptirdik.Negatif.Bize faydasi olur mu.Su an gidilebilir mi
  Gecelik ucreti nasil.Ortam nasil bilgi verirsen cok sevinirim
   
 10. 4 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 11. Castefella

  Castefella Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.861
  Beğeni:
  91
  Ödül Puanları:
  153
  Merhaba Canım, öncelikle Allah tez zamanda sağlıklı hayırlı bir bebek nasip etsin diyeyim:emir_bebek: Oylatkaplicaları diğerlerine göre daha az sıcak olması açısından çok bunaltmıyor ve doğası süper Oksijeni ciğerlerinde hissediyorsun Dinlendiğini anlıyorsun bütün vücudunun ve hem kaplıca suyu hem bu dinlentinin size faydası olabilir. Kaplıcayı adıyla google'da arattığında direk geliyor sitesi ve tüm detaylarıyla anlatıyor özelliklerini, resimleri de var. Yer bulamadığımız için gidemedik ama arayıp yine de sor. En güzel ve yeni tesis Yeni Çağlayan Otel, onun fiyatı biraz daha pahalı. Kişi başı 75 sanıyorum Biz annem kızım ve eşimle 2 odadan oluşan vadiye bakan süit odada kaldık, harikaydı. Her gece için odaya 200 YTL verdik. Hizmet ve ortamdan çok memnun kaldık.yerimseniben
  Sık sık doğada yürüyüş yaptık. Yeşilvadide çay kahve içtik, öğlen yemek yedik ve hiiiç sıkılmadık. Bu da kesinlikle psikolojiyi olumlu etkileyip, stresimizi atmamızı sağladı.
  Stres değil mi zaten İstanbullarda bizi ezip, yıpratan:kızgın:

  Umarım işe yarar, gidersen fikirlerini yaz olur mu arkadaşım? a.s.
   
 12. 9 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 13. Castefella

  Castefella Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.861
  Beğeni:
  91
  Ödül Puanları:
  153
  Hayatım Ginkgo Biloba, Ginceng ve aşağıdaki bitkisel hapın faydası olabilir, bir incele internetten istersen, sevgiler.

  --------------------------------------------------------------------------------
  ARGININE (HARDLINE)
  Büyüme hormonu
  Anti-aging
  Cinsel performans
  Kas yapılanması
  Kas onarımı
  Protein sentezi
  Pozitif nitrojen dengesi
  Güçlü bağışıklık sistemi

  ARGININE Nedir?
  Arginine, optimal büyüme ve protein metabolizmasının düzenlenmesi için gerekli olan önemli amino asitlerden biridir. Bağ dokularında yüksek yoğunlukta bulunmakta, çeşitli enzim ve hormonların yapımında görev almaktadır. Arginine elzem bir amino asit olmamasına karşın, yoğun stres altındaki kişiler, ağır antrenman yapan sporcular, taravma durumlarında gereksinimi artar ve dışarıdan destek olarak alınması gerekir.

  ARGININE Etkisini Nasıl Gösterir?
  Arginine, kas kütlesini arttırırken vücut yağını azaltır ve gıdalarla alınan yağın emilimini durdurur. Glukagon, insülin ve büyüme hormonu gibi bir çok hormonun seviyelerini yükseltir. Arginine, protein sentezini arttırır, yağsız kas büyümesini ve onarımı sağlar, nitrojen oranını yükseltir, vücut yağını metabolize eder. Vücutta, erimiş gaz formunda bulunan Nitric Oxide, Arginineden yapılır. Argininden üretilen Nitric Oxide, damarları genişletir ve kan basıncını düşürerek kalbin yükünü hafifletir ve kalp hastalıkları riskini azaltır. Yine damarların genişlemesi neticesinde hücrelere daha fazla oksijen takviyesi sağlanır ve vücutda bulunan besinlerin hücrelere emilimi artar. Ayrıca, seksüel performansı ve sperm sayısını artırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Argininin amonyağı nötralize etmesi, karaciğer detoksifikasyonuna da yardımcı olur ve karaciğer yaralanması, heptik siroz ve yağlı karaciğer dejenerasyonu gibi karaciğer hastalıklarının tedavisinde yararları olabilir. Erkeklik salgısı önemli miktarda arginin içerdiği için erkeklerde kısırlığın tedavisinde yararlı olur ve seksüel performansı arttırır.

  Kullanım Şekli
  Gıda takviyesi olarak, aç karnına, günde 1-3 porsiyon (2-6 kapsül) veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde alınır.
   
 14. 12 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 15. Winston

  Winston EGE & ECE Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.110
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  [QUOTE="NightRose";3192104]Arkadaşlar Oylat kaplıcalarına gittim Anneler gününde 3 gün Yeni Çağlayan Otelde kaldık ve çok memnun ayrıldık. doğası, kaplıcası süperdi, sıcaklığı rahatsız etmiyordu. Afyon İkbal otel'de ki kaplıcalara da gitmiştik 3 gün fakat suyu o kadar sıcaktı ki bir daha gidesim gelmedi... Tavsiyem Oylat... Merak ettiğim termal kür merkezlerine gelince İst-Tuzla, Çeşme, Ayaş-Ankara, Kızılcahamam, Didim....[/QUOTE]

  yanlız canım kaplıcanın suyu ne kadar sıcaksa kaplıca o kaadr iidir daha şifalı yani bende afyon sandıklıdanım ama çok memnunum hatta küçükken kaplıcası olmayan yerdeki insanların banyo yapamadığını düşünürdüm bizim sandıklımızdaki kaplıcamızda çok güzel tatil köyü havasında bi yer
   
 16. 12 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 17. *mavili*

  *mavili* ...:::Ruzişim:::... Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2007
  Mesajlar:
  3.604
  Beğeni:
  10
  Ödül Puanları:
  306
  biz kızılcahamamlıyız...
  geçen pazar gittim ilk defa..inanılmaz kalablık...
  suyu 38-42 derece..dayanması zor....
  küçück bi havuzu var(bahsettiğim yer belediyeye ait olan oteller ayrı)
  ve pis
  çok havasız içerde nefes almak bile çok zor...
  belediye hiç ilgilenmiyor..
  kadınlar birbirlerini dövecek nerdeyse...
  giriş 3,5 ytl bi daha mı tövbe
   
 18. 14 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : Elif
 19. Castefella

  Castefella Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.861
  Beğeni:
  91
  Ödül Puanları:
  153
  Hayatım haklısın, Afyon Sandıklı'yı gezmiştim, gerçekten güzeldi. Evler ve içlerinde kendine ait aile havuzları da vardı Hatta annem "burda bir evimiz olsaydı hep gelirdim" dedi Ama ben İkbal'in o kalabalık ve aşırı sıcak ortamını sevmedim açıkçası. Fakat kaplıcanın iyi olması sıcaklığıyla ilgili değil bunu okuduğum kaynaklardan biliyorum Oylat Ilıca kaplıcası olarak geçiyor zaten, bence orayı da görmelisin. Sevgilera.s.