Karaca clipsli düdüklü tencere nasıl kullanılır?

bridgetamy

Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2012
4
0
Merhaba arkadaşlar, Karaca'nın yeni modellerinden bi düdüklü tencerem var ama bir türlü pişirmeyi beceremiyorum. 1 2 3 ddiye buhar ayarı falan var, ama kaynayınca mı çekicem 1'e 2'ye anlamadım. kullanma klavuzu da çok tırt açıkçası. basamak basamak anlatabilen varsa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden :)

fancynancy

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
7.494
22.215
Merhaba arkadaşlar, Karaca'nın yeni modellerinden bi düdüklü tencerem var ama bir türlü pişirmeyi beceremiyorum. 1 2 3 ddiye buhar ayarı falan var, ama kaynayınca mı çekicem 1'e 2'ye anlamadım. kullanma klavuzu da çok tırt açıkçası. basamak basamak anlatabilen varsa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden :)
Selm canım :)
1 2 3 sübuhar kadme ayarı biliyorsun. Zor pişen şeyleri 3 te kullanırsın. Ben genelde 2 yi kullanıyorum.
Yemeğini güzelce hazırlıyor suyunu koyuyorsun, buhar ayarı açık iken yani rakamların hiç birinde dğil - buhar işareti olan yerde olmalı... böyle $image.jpg kapağını kapatıyor ve kanayıpta buhar çıkmaya başlayana kadr bekliyorsun. Buhar çıktığında altını ocağın en kısığına getirip 2 dakika bekliyorsun. Snra 2ye getirip artık 15 dk ya d 20 dk pişiriyorsun. Pişirme tamamlanınca önce buharı çıkarman gerek, yine resimdeki konuma getiriyorsun aman parmaklra dikkat. Buhar tamamen çıkınca kapağını açabilirsin. Hadi kolay gelsin :)))

Eses07

Ne mutlu Türküm diyene!
Pro Üye
23 Kasım 2013
79.405
62.625
merhaba karaca yasmin takımını kullanıyorum clipso kapaklı düdüklüye hicbisi yapmıcaksın,2de durcak hepp.koy pişir ac kapagı.degisik bişi yok yaniiii

darned

Bir kuş gelse yüreğimin ucuna konsa
Pro Üye
2 Ağustos 2009
4.168
2.105
1 2 3 sübuhar kadme ayarı biliyorsun. Zor pişen şeyleri 3 te kullanırsın. Ben genelde 2 yi kullanıyorum.
Yemeğini güzelce hazırlıyor suyunu koyuyorsun, buhar ayarı açık iken yani rakamların hiç birinde dğil - buhar işareti olan yerde olmalı... böyle Eki Görüntüle 960372 kapağını kapatıyor ve kanayıpta buhar çıkmaya başlayana kadr bekliyorsun. Buhar çıktığında altını ocağın en kısığına getirip 2 dakika bekliyorsun. Snra 2ye getirip artık 15 dk ya d 20 dk pişiriyorsun. Pişirme tamamlanınca önce buharı çıkarman gerek, yine resimdeki konuma getiriyorsun aman parmaklra dikkat. Buhar tamamen çıkınca kapağını açabilirsin. Hadi kolay gelsin :)))
merhaba cnm bende aldım 2 kademeli olandan buhar çıkana kadar buhar ayarında beklettim
sonra 2. dereceye aldım tekrar buhar çıkmaya başlayınca buhar ayarına getirip kapatçaz dimi
yani ozaman yemek pişmiş oluyor değilmi

derin_clsgn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
4
2
Yemeğini güzelce hazırlıyor suyunu koyuyorsun, buhar ayarı açık iken yani rakamların hiç birinde dğil - buhar işareti olan yerde olmalı... böyle Eki Görüntüle 960372 kapağını kapatıyor ve kanayıpta buhar çıkmaya başlayana kadr bekliyorsun. Buhar çıktığında altını ocağın en kısığına getirip 2 dakika bekliyorsun. Snra 2ye getirip artık 15 dk ya d 20 dk pişiriyorsun. Pişirme tamamlanınca önce buharı çıkarman gerek, yine resimdeki konuma getiriyorsun aman parmaklra dikkat. Buhar tamamen çıkınca kapağını açabilirsin. Hadi kolay gelsin :)))

Sayenizde ilk defa duduklu tencere kullandim tesekkurler :)

Canan Sancak

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2015
30
1
hanımlar bende karacadan komple çeyiz takımı aldım fakat yemek takımında tencere setinde sorun yaşadım aldığım güne lanet ettim yemek takımının deseni çıktı tencere setinin kulpları yandı ne yapsam dibine tuttu,düdüklüsünün kapağı bozuldu bayiiden parça istiyoruz gelmiyor sürekli sıkıntı yaşadım o yüzden tavsiye etmiyorum..

fancynancy

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
7.494
22.215
hanımlar bende karacadan komple çeyiz takımı aldım fakat yemek takımında tencere setinde sorun yaşadım aldığım güne lanet ettim yemek takımının deseni çıktı tencere setinin kulpları yandı ne yapsam dibine tuttu,düdüklüsünün kapağı bozuldu bayiiden parça istiyoruz gelmiyor sürekli sıkıntı yaşadım o yüzden tavsiye etmiyorum..
Ben çok memnunum düdüklümden valla, sizin şanssızlığınız olmuş biraz bence...

Meteorid

Believe in yourself
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2015
2.505
2.363
İlk defa kullanıyorum bu gün, ayarı en bastan iki ye getirmişim, simdi buharı boşaltıp yeniden 2 ye getirdim. 10 dk dir etli fasulye kaynıyordu. Yemeğin pişme suresi uzadı mı simdi kızlar ne oldu? Biraz tecrübesizim mutfakta

Yukarı Alt