• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Karantina... en çok zorlandığımız şeyler

Orman perisi olsam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2019
872
1.495
Herkese merhaba.
Şimdi bu evde karantina beni de sizleri de bunalttı.
En çok zorlandığımız taraflarını burada paylaşırsak biraz rahatlarız belki.
En zorlandığım yanı, herşeyin aniden başlaması sanırım. Hiç ihtimal vermiyordum . Kimin aklına gelirdi zaten. O yüzden psikolojik olarak hazır değildim bu durumuma.
Annem hastanede çalışıyor. 66 yaşında. Ben kronik hastayım. Evde ikimiz kalıyoruz. Bu hafta üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyorum. ( evet hem de böyle zamanda nasıl başardım bilmiyorum)
Sizlerin en çok zorlandığı tarafı ne oldu.
kolaylaştırmak için yaptığım şeyler
. Balkona çıkmak
. Çok fazla haber takip etmemek ( yeteri kadar araştırıyorum )
. Telefonla yakınlarımla iletişime geçmek . Onlara da moral vermek için hep gülerek konuşuyorum. Ne kadar bunaldığımı hissettirmemeye çalışıyorum.

Namename

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2012
1.232
1.140
20 aylık kızım var. Her gün dışarıya çıkarırdım birden eve tıkıldık. Dediğiniz gibi aniden oldu ve bu süreç bitmicekmiş gibi geliyo. Anksiyetemde var bu aralar ilaç kullanmama rağmen arttı. Kitap okuyamıyorum elişi yapamıyorum kızım hep yanımda. Annem arka bloğumda 50 yaşında tansiyon dışında bi hastalığı yok ama oraya bile gitmek istemiyorum. Bu aralar pasta poğaça yapıp evdekilere yediriyorum rahatlatıyo biraz hamurla uğraşmak.

Annecikss

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2020
7
54
Instagram beni mahvetti millet kendini karantinaya alıp gün varmışcasına keke poğaçaya boğdu bende hamileyim gördükce canım istiyo🤦
Sürekli balkon oturma odası mekik dokuyorum.
Telefon sapığı gibi günde 3-4 kere annemi ve kız kardeşlerimi arıyorum 🙃🤪🤪

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-05-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vaveyylla

Her imtihanın sonu mutlu biter🎈
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2019
1.565
2.740
Hamileyim ve kafamda bir sürü soru var. Hiçbirinin cevabı yok. Ne kadar sürecek? Sevdiklerime zarar gelir mi? Nasıl doğum yapıcam? Ekonomi ne olacak ?
Gece uyumak sabah uyanmak istemiyorum psikolojim berbat.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-04-2020

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Missisim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2017
2.418
7.526
-Endişemi dilediğim gibi yaşayamamak.
Eşim ilk defa iş yerini geçici de olsa kapattı. Evet sağlik açısından mutlu fakat sudan çıkmış balık gibi. Ona pozitif görünmeye çalışıyorum.

-Kızım çok küçük. Mütemadiyen parktaki mikropların temizleneceği zaman hakkında bilgi almak istiyor. Parkı biz silsek diyor o_O Evi panayıra çevirmek zorunda olmak bir yerden sonra zor

-Karantina sürecinde birkaç gün çalıştığım kuruma gitmem gerekti. Oradan dönüş ise hepten yorucu. Dokundum mu? Sil! Dokunmuş muydum? Kolonya. Peçeteyle tut! Eldiveni çıkarırken dikkat. Bu pantolon monta renk verir mi? Varsın versin... Ellerim bana ait değil gibi. Fakat hiç biri umrumda değil sağlık olsun artık...

dstn33

ALLAH VAR GAM YOK.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2016
5.321
8.001
-Endişemi dilediğim gibi yaşayamamak.
Eşim ilk defa iş yerini geçici de olsa kapattı. Evet sağlik açısından mutlu fakat sudan çıkmış balık gibi. Ona pozitif görünmeye çalışıyorum.

-Kızım çok küçük. Mütemadiyen parktaki mikropların temizleneceği zaman hakkında bilgi almak istiyor. Parkı biz silsek diyor o_O Evi panayıra çevirmek zorunda olmak bir yerden sonra zor

-Karantina sürecinde birkaç gün çalıştığım kuruma gitmem gerekti. Oradan dönüş ise hepten yorucu. Dokundum mu? Sil! Dokunmuş muydum? Kolonya. Peçeteyle tut! Eldiveni çıkarırken dikkat. Bu pantolon monta renk verir mi? Varsın versin... Ellerim bana ait değil gibi. Fakat hiç biri umrumda değil sağlık olsun artık...
Salon sandalyemizi ters çevirip kaydırak yaptı 2,5yasinda oğlum.tavsiye ederim başında durmanız sartiyla

dstn33

ALLAH VAR GAM YOK.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2016
5.321
8.001
Bankaciyim calisiyorum.evinde kalmayan sıkıldıkça şubeye gelen insanlara sinirleniyorum.oglum 2,5yasinda kresi kapalı doğal olarak.esim bakıyor ben isteyken aklim çocukta kalıyor.sevgi dışında bişey veremiyor cocuga :) buna da şükür.eldiven maske kullanıyorum sağlık calisanlariyla durumum tabi kıyaslanamaz ama bunlardan bunaldım.ellerim dezenfektan ve kolonyadan kurudu çatladı her dezenfektan ve kolonyadan sonra canım yanıyor.aksam eve girer girmez banyoya girmek sonra mutfagi yemek yapabilecek hale getirinceye kadar toparlamaya çalışmak yemek yapmak ve yorgunluktan bitap dusmekteyim.hepsi geçecek inşallah.memleketime de en son Ekim ayında gitmistim.baba evini de özledim.belirsizlik çok bunaltıcı .yine sukur hergun görüntülü konuşuyoruz .sukredecek çok şey de var hamdolsun.bundan geriye koymasın Allah'ım

haritacikiz

💜 KIZIM 💙 OĞLUM
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2016
1.246
1.404
Ben hafta içi evden cikmiyodum zaten ama cumartesi pazar evde durmazdım şimdi çok zor geliyor 15 gündür evde kalmak balkonada çıkılmiyor buz gibi hava..2 bebeyle evde kafayı yemezsem iyidir..eşim hergün dışarda ona bulaşırsa bizede bulaşacak bu illet orası da kesin..virüsü ne kadar geç kaparsak kar diye düşündüğüm için evde kalıyorum zira bazı doktorlar ve araştırmacılar bu virüsü hemen hemen herkes kapicak ama ne kadar geç olursa o kadar iyi diyorlar bende en azından şu aşı bulunana kadar enfekte olmasam diye dua ediyorum..anne babama eşime çocuklarıma bişey olur diye korkuyorum..

Yukarı Alt