Kararsız bir anne :(

portakalcandir

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2017
581
1.313
Ben de 2,5 yaşında bıraktırdım. Öncelikle uzun emzirmenin faydalı veya zararlı olduğuna dair bilimsel bir çalışma yok. Pedagoglar sadece memeden tiksindirilerek emzirmenin bitmesine karşılar. Ben önce konuştum, sonra bayramlarda kalabalık ortama girince kendisi unuttu, arkadaşlarıyla oyuna daldı. Sonra aklına gelince de vermedim, böyle böyle üç ayda bıraktı. Siz de sıkıntı yaşıyorsanız bol kalabalık ortama girin.
maternal and infant infections stimulate a rapid leukocyte response in breast milk

Bahsettiğim bilimsel çalışmayı burdan okuyabilirsiniz. Okumasam asla sağda solda duyup yararlı veya değil demem 🙅🏻‍♀️

reynax

Canım oğlum
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2015
3.176
3.727
Bende meme biraktirma icin 4 3 2 1 yöntemimi kullansaydınız iyiydi zamana yayarak 2 yasini biraz geçerdi alışırdı. Şimdi sanirim olmaz bilemedim hayrlisi olsun artik

Dns90

Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2017
1.774
3.109
Ne guzel endiseler♡ 8 ay ittirerek emzirdim keske benim oglum da emseydi. Baslamasaydiniz emzirmeye devam etmeniz sorun olmazdi 2 yas nedir ki bebek hala. Ama tutarli olmak adina artik bi yola girmissiniz devam etmelisiniz. Yoksa cok daha zor olur vazgecmesi. Cogu gitmis azi kalmis hayirla biraksin insallah♡

SEHER YILDIZI

Guru
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2007
3.344
3.344
Agiz ve cene yapisi disinda da 2 yas uzeri cocuklarda herhangi bir sut icmenin faydasizligi da konusuluyor zaten. Ayrica dini olarak da 2 yil suresi var. Bilimsel calismalarin aksini ispatlayanlarda oldugu icin herkes kendine gore arastirip dogru olani alabilir. Siz boyle almissiniz ben boyle anladim. Sorun ne?
Dini olarak neden caiz değil allah aşkına. çocuk erkekse anasının memelerinden tahrik olur diye mi. Gerçi bu gözler anasının diz kapağından tahrik olan godoşlar gördü sizin caiz değil demeniz ne ki[/QUOTE]

Esra

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
10.434
15.945
30 ay emzirdim, daha da edebilirdi bence ama tuvalet eğitimiyle bir sıralama yapmam gerekiyordu o yüzden önce memeyi seçtim ben.
Başlamışsınız artık devam edin bence, ama sizin rahatsızlık yaşamamanız adına birkç gece uyurken emzirip göğüslerinizi boşalttırabiliriniz.
Ben de kademeli kesemedim hiç ikna olmadı. Sirke sürdüm malesef, acı diye bir daha emmedi ama çok üzüldü. İkinci gece sütüm çok dolunca uyurken emzirdim bir kez. Emerken uykudan kalkıp meme ıh ıh ıh dedi( eliyle çpk lezzetli işaretleri yapıyor ) o an çok üzüldüm tabi ağladım ben de. Ama öyle öyle bıraktı. 3 aya yanaştı bırakmamız, hala uyurken göğsümü öpüp üstüne yatıyor, gün içinde de ara ara gelip sarılıyor memelerine😀

lucifer_morningstar

I’m the devil 😈
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
301
836
maternal and infant infections stimulate a rapid leukocyte response in breast milk

Bahsettiğim bilimsel çalışmayı burdan okuyabilirsiniz. Okumasam asla sağda solda duyup yararlı veya

Yazdığınız makalenin Türkçesi “anne ve bebek enfeksiyonları anne sütünde hızlı lökosit tepkisini uyarır.” İçeriğinde de Doğumdan sonra yalnızca anne sütü alanlarda bağışıklık sisteminin daha iyi olduğu çünkü anne sütünden antikorun da bebeğe geçtiği yazıyor. Meme bıraktırma ya da uzun emzirmeyle tamamen alakasız ve herkesin de bildiği bir şey. Allah’tan İngilizcemiz var da her şeye yazacak cevabımız var.

lucifer_morningstar

I’m the devil 😈
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
301
836

Bahsettiğim bilimsel çalışmayı burdan okuyabilirsiniz. Okumasam asla sağda solda duyup yararlı veya değil demem 🙅🏻‍♀️
Yazdığınız makalenin Türkçesi “anne ve bebek enfeksiyonları anne sütünde hızlı lökosit tepkisini uyarır.” İçeriğinde de Doğumdan sonra yalnızca anne sütü alanlarda bağışıklık sisteminin daha iyi olduğu çünkü anne sütünden antikorun da bebeğe geçtiği yazıyor. Meme bıraktırma ya da uzun emzirmeyle tamamen alakasız ve herkesin de bildiği bir şey. Allah’tan İngilizcemiz var da her şeye yazacak cevabımız var.

Kaizen S

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2014
3.831
4.928
Emzirmeye dönme çocuk için tutarsızlık olur. Günde bir sağıp bardakla ver öyle öyle azalır zaten 2-3 haftada

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-01-2020

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 125 gün kaldı.

Bebeğinizinn Orta kulağındaki kemikler(insan vücudundaki üç küçük 3 kemik: çekiç, örs ve üzengi) ses iletimi mümkün kılmak için sertleşmeye başlıyor. Bebeğinizin dış dünya ile ilgili hiç bir deneyimi olmadığı için bebeğinizin beynine giden ses bilgileri yorumlanamaz. (Örneğin birisinin konuşması bir köpek havlaması) Sadece ses şideti bebeğiniz tarafından dikkate alınır çünkü yüksek sesler bebeğinizin irkilme refleksini tetikler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

rrrapunzelll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2015
403
335
Düşündüğümden kolay oldu kizim emmeyi tamamen bıraktı ama hala acımı diyor geliyor öpüyor sevicem diyor aklına geliyor cani çekiyor ama istemiyor kuzum yaaa ben bıraksın artık derken bu kezde ben özlüyorum emzirmeyi :KK70: şimdi eM se ne kadar mutlu olurdu diyorum ben çocuktan daha çok üzüldüm sanirim :)

Yukarı Alt