• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ekincik

anne pavurya
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2010
1.016
1
aslına bakarsan ben buna diyet olarak da bakmıyorum, çünkü hayatı kolaylaştıran bir tarafı da var, yani uygulayabilirsem hayat boyu devam etmek isterim bu düzene

ekincik

anne pavurya
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2010
1.016
1
yediklerimi buradan paylaşayım bari

dün akşam: tavuk ızgara ayran

sabah:2 yumurta, 1 çay bardağı badem, 4-5 ince dilim keçi peyniri, 3 zeytin, domates, salatalık, 1 su bardağı portakal suyu(bu yasak ama ne yazık ki ben her sabah içiyorum)

ara yok

Amonra

Guru
Pro Üye
11 Şubat 2008
13.436
297
kitabı okudum ama pek aklıma yatmadı
yani şekeri ekmeği makarnayı pirinci unu tamamen hayatınızdan çıkarın diyo
ekmeğin hiç bi türlüsü yok 1 dilim dahi
kaldı ki ben diyetisyenim sayesinde günde 9 dilim ekmek yiyerek her hafta
2-2,5 kilo verdiğim zamanları bilirim
yararlı şeker diye bildiğimiz fruktoza meyvelerdeki şekere itibar etmiyo
3 ana öğünden bahsediyo açlık araları ne kadar uzun sürerse o kadar yağ yakımından bahsediyo
hipoglisemililerin 1 saatten fazla aç kalmaları durumunda ne olabileceği mağlum
kitabı aldığıma pişman oldum açıkçası
mesut yarın kitabını alsam daha eğlenceli olurdu kesin
ömrü billah bi dilim börek yiyemeyip bi kase sütlaça ciğerci kedisi gibi bakacaksam
kalsın öyle sağlıklı hayat:KK1:

nonis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
628
7
merhaba arkadaşlar,doktor gözetiminde 4 aydır dukan diyeti benzeri zannettiğim diyetimle 17 kilo verdim,karatay diyetini hiç bilmiyordum ama okuduktan sonra anladım ki benim diyetim dukan ve karatay karışımı bir diyetmiş.çünkü ilk beş gün sadece proteinle beslenerek atak yaptık,beş gün sonrası protein artı pişmemiş sebze yiyorum ve haftanın bir günü sebzesiz sadece protein(yumurta,peynir,et,balık,tavuk,kefir)tüketiyorum,belli bir kiloya inince ödül yemekler var,bu uygulamalar dukan diyetine uyuyor,ekmek,makarna,bulgur,pirinç ve en önemlisi şeker kesinlikle yok tabiki meyva bile yok içindeki şeker yağ yakımını yavaşlatıyormuş bu yönleriyle de karatay diyetine benziyor diyetim,ama inanın çok memnunum şubatın ilk haftası 90 kilo ile başladığım diyetime 72,600 ile devam ediyorum toplam 17 kilo verdim aşırı bir yağ kaybı yaşıyorum görenler inanamıyor gitgide daraldığımı söylüyorlar,şubat ayında 46 beden giyerken,40 beden kıyafet alabilmenin keyfini yaşıyorum..bir kere başlayınca çok alışıyorsunuz kaçamak yapınca mesela ağıza atılan bir kaşık makarnanın midenizi patlayacak kadar şişirdiğini zannediyorsunuz:))benimle aynı diyeti yapıp 15 kilo veren annemde aynı duyguları paylaşıyor.uygulaması çok kolay bir diyet,sadece yağsız et ve salata çabucak hazırlanıyor insanı sıkmıyor,ara öğün yapmıyorum,spor derseniz hiç yapamadım,evde ip atlıyorum bazen,bazende yürüyüşe gidiyorum.hiç bozmuyormuyum diyetimi ohhoooo çok kaçamak yapıyorum çoook ekmek,makarna değilde şekerli şeylere zaafım var benim,çikolata gofret kek pasta gördüğümde az da olsa yedim,yeşil çay ve 5 i bir yerde çayı içiyorum,c vitamini ve omega 3 takviyeleri kullanıyorum,ilk aylarda exodex adlı şeker isteğini baskılayan bitkisel destek kullandım,1,5 aydır kullanmıyorum.c vitamini protein diyetiyle yağ yakımını çok hızlandırıyor.inşallah başlar ve başarıı olursunuz kilo vermek harika bir duygu arkadaşlar :KK64::KK64:

Berrin1405

07/06/2011
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2008
2.252
4
merhaba arkadaşlar,doktor gözetiminde 4 aydır dukan diyeti benzeri zannettiğim diyetimle 17 kilo verdim,karatay diyetini hiç bilmiyordum ama okuduktan sonra anladım ki benim diyetim dukan ve karatay karışımı bir diyetmiş.çünkü ilk beş gün sadece proteinle beslenerek atak yaptık,beş gün sonrası protein artı pişmemiş sebze yiyorum ve haftanın bir günü sebzesiz sadece protein(yumurta,peynir,et,balık,tavuk,kefir)tüketiyorum,belli bir kiloya inince ödül yemekler var,bu uygulamalar dukan diyetine uyuyor,ekmek,makarna,bulgur,pirinç ve en önemlisi şeker kesinlikle yok tabiki meyva bile yok içindeki şeker yağ yakımını yavaşlatıyormuş bu yönleriyle de karatay diyetine benziyor diyetim,ama inanın çok memnunum şubatın ilk haftası 90 kilo ile başladığım diyetime 72,600 ile devam ediyorum toplam 17 kilo verdim aşırı bir yağ kaybı yaşıyorum görenler inanamıyor gitgide daraldığımı söylüyorlar,şubat ayında 46 beden giyerken,40 beden kıyafet alabilmenin keyfini yaşıyorum..bir kere başlayınca çok alışıyorsunuz kaçamak yapınca mesela ağıza atılan bir kaşık makarnanın midenizi patlayacak kadar şişirdiğini zannediyorsunuz:))benimle aynı diyeti yapıp 15 kilo veren annemde aynı duyguları paylaşıyor.uygulaması çok kolay bir diyet,sadece yağsız et ve salata çabucak hazırlanıyor insanı sıkmıyor,ara öğün yapmıyorum,spor derseniz hiç yapamadım,evde ip atlıyorum bazen,bazende yürüyüşe gidiyorum.hiç bozmuyormuyum diyetimi ohhoooo çok kaçamak yapıyorum çoook ekmek,makarna değilde şekerli şeylere zaafım var benim,çikolata gofret kek pasta gördüğümde az da olsa yedim,yeşil çay ve 5 i bir yerde çayı içiyorum,c vitamini ve omega 3 takviyeleri kullanıyorum,ilk aylarda exodex adlı şeker isteğini baskılayan bitkisel destek kullandım,1,5 aydır kullanmıyorum.c vitamini protein diyetiyle yağ yakımını çok hızlandırıyor.inşallah başlar ve başarıı olursunuz kilo vermek harika bir duygu arkadaşlar :KK64::KK64:
tebrikler nonis:KK9: ben de karatay mı dukan mı deyip duruken dukan diyetine başladım.umarım senin gibi ben de kilo verebilirim.

ekincik

anne pavurya
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2010
1.016
1
tebrikler... :nazar:

Yukarı Alt