­čî╝ KARATAY D─░YET─░ G├ťNL├ť─×├ťM ­čî╝

fotoroman

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Nisan 2019
23
61
Merhaba han─▒mlaaar :) Art─▒k bu diyetin vakti geldi, ├žatt─▒:KK49:
├ľncelikle benim v├╝cuduma en iyi gelen beslenme tarz─▒n─▒n Karatay oldu─čunu aylar ├Âncesinden tecr├╝be etmi┼čtim. Normalde ┼čekerli g─▒dalar─▒ ve ekmek t├╝revi ┼čeyleri fazlas─▒yla yedi─čim, hatta ├Âzellikle gece yemek yemeyi ├žok sevdi─čim i├žin ilk iki haftada ├╝├ž kilo vermi┼čtim ├Âncekinde. Yine ayn─▒ tas ayn─▒ hamam gitmeye ba┼člay─▒nca verdiklerimi geri ald─▒m. Tabii ki di─čer diyet denemelerine g├Âre bu diyette verdiklerimi daha ge├ž ald─▒m ├ž├╝nk├╝ ya─čdan verdi─čim v├╝cudumdan anla┼č─▒l─▒yordu, e ya─čdan verilen de ├Âyle kolay geri gelmiyor. ─░ki kilo verdi─čim zaman aral─▒─č─▒nda bile sen ne kadar kilo vermi┼čsin falan diyorlard─▒, yan─▒nda spor da vard─▒ elbette :KK28:

Asl─▒nda buna diyet demek bile pek do─čru de─čil bence, bu bir beslenme tarz─▒. Bu s├╝recimi burada g├╝nl├╝k ┼čeklinde, men├╝lerimi ve kilo vermek ad─▒na yapt─▒klar─▒m─▒ vesaire yazarak kendimi biraz daha gaza getirmeyi ama├žl─▒yorum. Yapt─▒─č─▒m de─či┼čik tarif olursa onlar─▒ da payla┼č─▒r─▒m. Kat─▒lmak isteyen olursa gelin birlikte yapal─▒m :rapci:

Benim Uygulad─▒─č─▒m Karatay Kurallar─▒:

1) Un t├╝revleri yasak
2) Patates gibi ni┼častal─▒lar yasak
3) Haz─▒r g─▒da yok
4) Ak┼čam yediden sonra yemek yok (├çal─▒┼čan ve okuyanlar kendine g├Âre bir saat kadar kayd─▒rabilir)
5) Meyve m├╝mk├╝n oldu─čunca az yenmeli
6) ┼×eker yok, arada ka├žamak tabii ki olabilir :)
7) Bol su (Her beslenme tarz─▒nda oldu─ču gibi)

Asl─▒na bakarsan─▒z yiyemeyece─činiz ┼čeylere odaklanmak yerine yiyebileceklerinize odaklan─▒nca hi├ž de zor de─čil bu olay. G├╝nl├╝k yediklerinizden ekmek ve ┼čekeri ├ž─▒kar─▒yorsunuz, o kadar.

Ba┼člang─▒├ž: 64.0
Hedef: 53.0
Boy: 1.64

Hadi bakal─▒m :KK9:

Son d├╝zenleme:

MaystenG

Ge├žici Olarak Hesap Pasiftir !
├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 A─čustos 2018
2.390
2.935
Sevgi, hava ve su ile beslenelim o zaman. Geriye ne kald─▒?

fotoroman

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Nisan 2019
23
61
Sevgi, hava ve su ile beslenelim o zaman. Geriye ne kald─▒?
Yumurta, et, s├╝t ├╝r├╝nleri, sebzeler, baklagiller ├žuvala m─▒ girdi? Un ve ┼čeker d─▒┼č─▒nda yasak bir ┼čey yok. Paket g─▒da desen zaten normalde de yenmemesi gerek. Karbonhidrat oran─▒ y├╝ksek ┼čeyler d├╝zg├╝n ├Âl├ž├╝lerde yeniyor o kadar. Siz sadece ekmek yiyorsunuz herhalde g├╝n i├žinde.

MaystenG

Ge├žici Olarak Hesap Pasiftir !
├ťZG├ťN
Kay─▒tl─▒ ├ťye
28 A─čustos 2018
2.390
2.935
Evet yiyorum. Bana bana - kana kana. Her┼čey yemekte bitmiyor, egzersiz de buna dahil.

Istek ve azim oldu mu, 75 kilodan 60 kiloya d├╝┼čebiliyor insan, yemesinde k─▒s─▒tlama olmadan.

fotoroman

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Nisan 2019
23
61
Evet yiyorum. Bana bana - kana kana. Her┼čey yemekte bitmiyor, egzersiz de buna dahil.

Istek ve azim oldu mu, 75 kilodan 60 kiloya d├╝┼čebiliyor insan, yemesinde k─▒s─▒tlama olmadan.
Ben egzersiz yok demedim ki zaten, diyetimin yan─▒nda spor da yapt─▒m bol bol ki diyet yapmad─▒─č─▒m s├╝re├žlerde de yap─▒yorum g├╝nl├╝k y├╝r├╝y├╝┼č vesaire. Bu uygulama diyet bile de─čil ├╝stelik. Her insan─▒n bedenine uygun beslenme farkl─▒d─▒r. Genetik ┼čeker ihtimalim oldu─ču ve glutenli g─▒da tolerans─▒m minimum oldu─ču i├žin, glisemik endeksi d├╝┼č├╝k ve az glutenli ├╝r├╝nlerle bir d├╝zen olu┼čturmam gerekiyor. Ben bunda zorluk ├žekmiyorum, bu benim i├žin olmas─▒ gereken beslenme d├╝zeni :) Ama ayn─▒ zamanda ├ževremde de bu d├╝zenle sa─čl─▒─č─▒na kavu┼čan ├žok insan oldu. Siz ekmek, ┼čeker yiyerek verirsiniz bir ba┼čkas─▒ minimum tutarak. Dedi─čim gibi her uygulayacak insan i├žin bu Karatay yasaklar─▒ geni┼čletilip daralt─▒labilir. Kimsenin dedi─čine motomot ayn─▒ ┼čekilde uyulacak diye bir kaide yok...

Anka1981

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 Ocak 2013
5
5
Merhaba;

Ben de tam b├Âyle g├╝ncel bir topic olsa diyordum ki sizinkine denk geldim. 161 cm boyunda ve 82 kiloday─▒m. Do─čum kilolar─▒ fazlas─▒yla ├╝st├╝mde kald─▒. E┼čimle beraber ba┼člamay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yoruz. Siz ne durumdas─▒n─▒z?

fotoroman

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Nisan 2019
23
61
Merhaba;

Ben de tam b├Âyle g├╝ncel bir topic olsa diyordum ki sizinkine denk geldim. 161 cm boyunda ve 82 kiloday─▒m. Do─čum kilolar─▒ fazlas─▒yla ├╝st├╝mde kald─▒. E┼čimle beraber ba┼člamay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yoruz. Siz ne durumdas─▒n─▒z?
Ben de ba┼čl─▒─č─▒ a├ž─▒nca ba┼člama enerjimi bulurum diyordum ama hen├╝z birka├ž g├╝nd├╝r tam anlam─▒yla ba┼člad─▒m diyebilirim. ├ľnceki yapmamda iki haftada yakla┼č─▒k iki bu├žuk kilo vermi┼čtim sporla birlikte. ─░stek, azim oldu mu di─čer diyetlerden daha sa─čl─▒kl─▒ kilo verebildi─čimi fark ettim a├ž─▒k├žas─▒. Hatta bir ayda yakla┼č─▒k 4 kilo vermi┼čtim ve baya─č─▒ bir s├╝re ayn─▒ d├╝zeni her zaman uygulamasam da sabit kalm─▒┼čt─▒m. Kald─▒ ki 4 kilo ├žok da de─čil ama ona ra─čmen insanlar ne kadar zay─▒flam─▒┼čs─▒n, incelmi┼čsin diyordu. E─čer karar verdiyseniz ba┼člay─▒n derim kesinlikle. Ben de burada men├╝lerimi de─či┼čik ┼čeyler oldu─čunda payla┼čmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum ­čĄŚ Sizin kilonuz biraz daha y├╝ksek oldu─ču i├žin ├žok daha fazla verirsiniz ilk ay, ben yine 62 gibi kilolarday─▒m ├ž├╝nk├╝

fotoroman

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Nisan 2019
23
61
Yap─▒yormusunuz diyeti
Her g├╝n y├╝zde y├╝z uymamakla birlikte yap─▒yorum ┼ču anda. Hen├╝z be┼č g├╝n oldu. Arada bir patates, pirin├ž ka├žama─č─▒ oluyor evde toplu pi┼čen yemeklerden ├Ât├╝r├╝ ama tolere edilebilecek kadar az miktarda. Ba┼čl─▒─č─▒ a├žt─▒─č─▒mda ba┼člamay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yordum ama birtak─▒m s─▒k─▒nt─▒lardan ├Ât├╝r├╝ ba┼člayamam─▒┼čt─▒m:KK69: Kendimi uzun zamand─▒r stres-yemek ikilisine ba─člad─▒─č─▒m i├žin adapte olmak zaman ald─▒ maalesef :oops:

fotoroman

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Nisan 2019
23
61
Merhabalar, konuyu takip eden, okuyan var m─▒ bilmiyorum ama ┼č├Âyle bir ├Âzet ge├žeyim dedim. Ba┼čl─▒─č─▒ a├žt─▒─č─▒m g├╝n ba┼člama karar─▒ alm─▒┼čt─▒m ama stres dolu bir s─▒nav y─▒l─▒ ge├žirdim. Kendimi sa─čl─▒ks─▒z yemek konusunda k─▒s─▒tlayamaz duruma gelince tekrar Karatay yapmaya karar verdim.

Burada konuyu a├žt─▒─č─▒m g├╝nden beri ad─▒m ad─▒m yola koymaya ├žal─▒┼čt─▒m d├╝zenimi ├ž├╝nk├╝ birden sa─čl─▒ks─▒z ┼čeyleri de olsa kesince uzun zaman─▒n al─▒┼čkanl─▒klar─▒ndan kendimi adapte etmekte zorland─▒─č─▒m─▒ fark ettim.

─░lk ba┼čta ├žikolata, ├žekirdek gibi g├╝n i├žinde g├Âz├╝mde az yedi─čimi d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m k├╝├ž├╝k g├Âr├╝nen ama asl─▒nda karaci─čerimi ve beraberinde cildimi yoran ┼čeyleri kestim. G├╝nde iki litre su i├žmeyi ihmal etmemeye ├žal─▒┼čt─▒m. Bitki ├žaylar─▒n─▒ ├žok sevdi─čim i├žin ├Âzellikle ye┼čil├žay veya ada├žay─▒n─▒ g├╝nde bir kupa i├žiyorum.

┼×u birka├ž hafta i├žinde ger├žekten cildimde g├Âzle g├Âr├╝l├╝r bir de─či┼čim oldu diyebilirim. Glutenli g─▒dalar─▒ minimum t├╝ketmeye ├žal─▒┼č─▒yorum ki Karatay diyetinin ba┼čl─▒ca d├╝┼čman─▒ zaten glisemik indeksi y├╝ksek g─▒dalard─▒r. Bunlar─▒n ba┼č─▒n─▒ da un, pirin├ž, ni┼časta gibi ├╝r├╝nler al─▒r. Glutenli g─▒dalar─▒ en az ┼čekilde yedi─čim i├žin egzamalar─▒mda ciddi bir azalma oldu. Hatta y├╝z├╝mdekiler y├╝zde doksan ge├žti diyebilirim.

Y├╝zde y├╝z uyumad─▒─č─▒m nokta arada bir kahvalt─▒larda biber-domates gibi ┼čeyler oldu─čunda bir iki dilim ekmek yemek ama o da haftada bir iki kere oluyor.

┼×imdi bu hafta d├╝zg├╝n uymaya ba┼člay─▒nca ne yapt─▒n derseniz onu anlatmaya ba┼člayay─▒m. Ara ├Â─č├╝n yapm─▒yorum ├ž├╝nk├╝ zaten ├Â─č├╝nlerde yeteri kadar yedi─čim i├žin ac─▒kma olmuyor. Bu arada g├╝nde iki ├Â─č├╝n yiyorum, Karatay'dan ├Ânce de zaten iki ana ├Â─č├╝n yiyordum hep. Tek fark─▒ ara ├Â─č├╝n dedi─čim gibi ama Karatay'da dolu dolu doyana kadar yiyorsunuz, ara ├Â─č├╝ne gerek kalm─▒yor. Ak┼čam sekizden sonra su ve ├žay hari├ž bir ┼čey yiyip i├žmiyorum, hatta ├žo─čunlukla en ge├ž yedi civar─▒ oluyor. Yine suyumu aksatm─▒yorum ve her ak┼čam dokuzdan sonra toplam 1-1.5 saat kadar y├╝r├╝y├╝┼č ve spor yap─▒yorum. ├ľ─č├╝nlerimde ba┼čta dedi─čim gibi glisemik indeksi y├╝ksek g─▒dalar─▒ en en minimumda tutmaya ├žal─▒┼č─▒yorum. G├╝n ge├žtik├že kendimi y├╝zde y├╝ze adapte etmeye, d├╝zg├╝n beslenmeye ve spora iyice odaklanmaya ├žal─▒┼čaca─č─▒m.

Asl─▒nda ├Â─č├╝nlerimi de payla┼čmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yordum ama bu hafta ancak do─čru d├╝r├╝st ba┼člayabildi─čim i├žin buraya da ├žok girmeye f─▒rsat bulamay─▒nca yazamad─▒m. Pazar g├╝n├╝ de internetin pek ├žekmeyece─či bir kasabaya gidece─čim. Bu birka├ž g├╝n i├žinde ├Ârnek men├╝ler payla┼čmaya ├žal─▒┼č─▒r─▒m. E─čer aran─▒zda Karatay yapanlar varsa siz de yapt─▒klar─▒n─▒z─▒, hedeflerinizi, men├╝lerinizi vesaire bu ba┼čl─▒k alt─▒na yazabilirsiniz. Umar─▒m yaz sonuna kadar hedeflerimize ula┼č─▒r veya yakla┼č─▒r─▒z ad─▒m ad─▒m :KK54:

Son d├╝zenleme:

Hulya123Hulya

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Haziran 2019
2
1
40
Merhaba arkada┼člar bende kilo vermek isteyenlerdenim ama hi├ž motive olam─▒yorum. Ye ye ye sonra pi┼čmanl─▒k tam bir kaosun i├žindeyim. Karatay kitab─▒n─▒ ald─▒m bu ak┼čam biraz bakabildim in┼čallah ikna olurum da size kat─▒l─▒r─▒m. Hepimize bol eksiler,
takipteyim.

aypare-

­čĺť­ččî┐­čĽŐ´ŞĆ­čî╣­čĺť
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
19 ┼×ubat 2019
12.232
31.106
Takipteyim :KK37:

cgdmk

Pop├╝ler ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 Ocak 2011
7.605
13.972
Ben de kat─▒lmak isterim, yapabilir miyim bilmiyorum ├ž├╝nk├╝ memlekete geldim annemdeyim, yemekler de malum..
Daha ├Ânce yakla┼č─▒k.4 y─▒l kadar yapt─▒m, 1.5 ayda 6 kilo vermi┼čtim ama 10 kilo vermi┼č gibi incelemi┼čtim.
┼×uan 61 kiloyum. As─▒l hedefim bi 49 g├Ârmek, boy 1.56. eylule kadar 58-59 band─▒nda olsam yeter.

10nazen

ALLAH tan ba┼čka ilah yoktur
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
13 Aral─▒k 2016
61
746
bende b├╝g├╝n ba┼člad─▒m in┼č ALLAH verebilirim ben de kat─▒lmak isterim

Bktdgrmnc55

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Temmuz 2019
238
402
30
Ben de kat─▒lmak isterim, yapabilir miyim bilmiyorum ├ž├╝nk├╝ memlekete geldim annemdeyim, yemekler de malum..
Daha ├Ânce yakla┼č─▒k.4 y─▒l kadar yapt─▒m, 1.5 ayda 6 kilo vermi┼čtim ama 10 kilo vermi┼č gibi incelemi┼čtim.
┼×uan 61 kiloyum. As─▒l hedefim bi 49 g├Ârmek, boy 1.56. eylule kadar 58-59 band─▒nda olsam yeter.
├çok g├╝zel kilo vermi┼čsiniz bnde bug├╝n ba┼čkad─▒m harika ge├žti in┼čallah g├╝zel kilolar verebilirim sizin gibi­čÖĆ