• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

    Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Kardeşimin Lise Tercihi (Kadıköy mü Cağaloğlu mu)

girlwhoneedssuggest

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2014
11
0
Kardeşim iyi bir puanla Kadıköy anadoluyu kazandı. Benim zmaanımda Kadıköy'ün ingilizcesi müthişti oraya gidenn arkadaşlarımın hepsi bana ingilizcede bayağı yardımcı oldular. Ama sonradan sanırım geçen sene kadıköy'den hazırlık yılı harici tüm dersleri Türkçe işliyorlarmış.

Sonra öğrendik ki kadıköy bunu servisle 6:30'ta alacakmış ayrıca ingilizce seviyesi kardeşime göre biraz düşük olacakmış. Yani ingilizce seviyesihazırlıkta (ya da sonunda) b1+ gibi birşey oluyormuş. Tahminimizce lise1 sonunda da b2 olacak. Ve benim kardeşimin seviyesi b2. Ayrıca çok da sosyalmiş bu okul. (cağaloğluna göre)

Sonra aklımız cağaloğluna kaydı. Oradaki servis onu 7:00'de alacakmış ama dili almanca olacak. Kardeşimin sıkıntısı bu sanıırm (ben cal taraftarıydım ama o sanırım kal'a daha yatkın ama bilemiyoruz). İngilizce istiyor ama işte seviye nedeniyle sıkıntılı.

Ama benim düşüncem şu, cağaloğluna giderse ayrıyetten bir dili olur ve ingilizce kurslara filan gidiyordu zaten geçen sene. (Pek bi faydası olmuyor ingilizcesine sanırım:KK66: Bu sene de gider ve ingilizce seviyelerini tmamalar diye düşünüyoruz. Ama konuşmasına ve kelime dağarcığına peek bi yararı olmuyor ingilizce kurslarının. Ayrıca almanca körelebiliyor kullanılmadığından. Bu yüzden ingilizce öğrensin tam öğrensin diyoruz. Ama işte seviyeye biraz takıldık, ulaşıma da.

Sizce hangisini tercih etmeliyiz?
 
Yukarı Alt