Kargo gecikmesi ve akademik kadro başvurusu

Sertug2015

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Katılım
13 Haziran 2017
Mesajlar
59
Emoji Skoru
13
Yaş
31
Merhabalar,akademik kadro ilanlarına başvuruda bulundum.Ocak ayının ilk haftasında ve maalesef bulunduğum ilde en yakın PTT kargo olduğu için ve bu kurumla birçok alışverişte 2 gün içinde ulaştığı için PTT ile belgelerimi yolladım .Görevliye acil olduğunu kaç günde gideceğini sorduğumda bügun 17.00 dan önce geldiği için aksam çıkar iki günde de ulaşır dedi ki web sitelerindeki sorgulama da da iki gün gösteriyor .
Neyse bu belgeler taa ertesi gün 15.00 da Batman dan çıkmış yani 24 saati aşkın bir süre beklemiş bir ton telefon trafiği sonucu gitmesi gereken yere 5 günde gitti .On değerlendirme sonuçları açıklandığında baktım eğer yetisseydi 3. Sırada olup sınava girmeye hak kazanacaktim .Açıkçası bilgime,tecrübeme ,çalışmalarıma güveniyorum tabiki sınavda ne olur bilinmez ama keşke kendim yapamayıp elenseydim.

Ben kademe kademe ekran fotolarini alıp cimere şikayet ettim .O gün okula ulaştım acaba geldi de sisteme girmeyi ki unuttular diye sağolsun oradaki sorumlu teslim alınmadığını söyledi ve tabiki değerlendirmeye alamayacaklarini söyledi hakli olarak ...

Ama şunu da söyledi hakkimi aramak için itiraz edebilecegimi ,kargoya verdigim tarih vs belgeler varsa cimere ,okul a vs dilekçe yazıp tekrar on deferlendirmeye alınıp alınamayacağımi sorabilecegimi söyledi .
3 yıl önce başvurduğum bir üniversitede sınava 1 gün hala sınav iptal oldu ve itiraz sonucu tekrar on değerlendirme yapılacağıni bildirdiler biletim vs yanmıştı .Yani böyle bir hakkım var mıdır sizce bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ??amacım kimseyi mağdur etmek değil ama gerçekten ciddiyetsiz bir insan yüzünden hakkım gitti ...


2. Bingöl veya Kağızman da yaşayan var mı ?bu iki üniversite kaldı elimde eğer on degerlendirme sonucu sinav hakkı kazanirsam diye sormak istedim 3 yaşında bir oğlum var muhtemelen yalnız olacağız
 

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Kayıtlı Üye
Katılım
21 Haziran 2016
Mesajlar
4.133
Emoji Skoru
9.618
Çok sinir bozucu. Eyvallah kısmet bu işler ama ben olsam ptt nin peşini bırakmazdım.
 

burcubahar0635

what u get is what u give
Kayıtlı Üye
Katılım
20 Ağustos 2015
Mesajlar
4.862
Emoji Skoru
11.720
Bişey çıkacağını sanmam çünkü hiçbir kargo şirketi(Yurtdışındaki express kargolar bile) size kesin ulaşacağı tarihi verip de taahhüt etmezler.Yalnızca ortalama bir süre söylerler.Siz yine de şansınızı deneyin bişey kaybetmezsiniz.
 

cuytherock

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
14 Ağustos 2011
Mesajlar
3.309
Emoji Skoru
7.500
Merhaba, elbette hakkınızı arayın. Ancak muhtemel nedeni ile ilgili savunma istenecektir onda da olası sorunlardan dolayı gecikmiştir denilecektir.
Kağızmanı bilmiyorum ama ben de Kafkas üniversitesinde olacağım. Kadro nakli olduğu için ücretsiz izin hakkımı kullandım ve bebeğimle yaşadığımız şehirdeyiz. Yazın taşınacağım. Kars’ta sosyal imkanlar tabi ki az ama kayak ve Doğu ekspresi nedeniyle turistik bir alana dönüştü. İnsanları dar görüşlü değil. Ben rahat edebileceğimizi düşünüyorum. Kağızman ile Kars çok yakın değil. İlçede yaşamak zorundasınız ve iyice araştırın bence. İsinize sinmezse ilde yaşamak yani Bingölü tercih etmek daha mantıklı. Hakkınızda hayırlısı olsun.
 

serkaps

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Mart 2015
Mesajlar
3.214
Emoji Skoru
4.973
Bir şey çıkacağını pek sanmıyorum ama bundan sonrası için faks çekip de asıl belgeleri ardından yollayabilirsiniz diye düşünüyorum. Aklınızda bulunsun. Geçmiş olsun bu arada, adınıza üzüldüm...
 

Yukarı Alt