Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Karşiliksiz Sevgi

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve EU1 tarafından 12 Ocak 2007 başlatılmıştır.

  12 Ocak 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Ziyaretçi

  Gerçek yolcu, tepeye tırmanmaktan hiç vazgeçmeyen cesur dağcıdır.  Bilgeler der ki: Huzur ve mutluluğun anahtarı 4 temel ilkede saklıdır: “Yüreğinde huzurun yeşermesine izin verecek bir boşluk hali oluşturma, yüzünü göğe çevirme, doğadan ve doğanın tüm karşılıksız güzelliklerinden kopmama ve en önemlisi, gelişmek değişmek, yenilenmek arzusundan hiç vazgeçmeme”.

  Büyük üstat ve bilgelerin öğretilerine göz attığımızda, aralarında pek çok ortak nokta buluruz. Hepsi de gerçek huzurun ve mutluluğun anahtarı olarak değişmez bir şekilde sevgiden, onun karşılıksız ve en şefkatli biçiminden söz etmişlerdir. Acıdan ve ıstıraptan kurtuluşa ancak bu tarz bir sevgi yoluyla kavuşabiliriz.

  * Karşılıksız sevgi; sınırların, sınırlamaların ya da şartların olmadığı sevgidir. Kişi yalnızca sevdiği için sever, özel bir şeyler beklemek ya da almak için değil.

  * Karşılıksız sevgi huzur ve mutluluğun anahtarıdır.

  * Karşılıksız sevgi;sınırların, sınırlamaların ya da şartların olmadığı sevgidir. Kişi yalnızca sevdiği için sever, özel bir şeyler beklemek ya da almak için değil.

  * Karşılıksız sevgi her ne olursa olsun değişmez; çünkü bencil ihtiyaçlar ya da gereksinimler üzerine temellendirilmemiştir.

  * Karşılıksız sevgi söylenmesi kolay ama yaşanması en zor sevgi biçimi ve bir anlamda da son basamaktır.

  * Her son yeni bir başlangıç olduğundan, karşılıksız sevmeyi başaran için özgürlük ve sonsuzluk kapıları açılır.

  Sevgi uğruna sevmek

  Şefkat ya da sevgi dolu iyilik, karşılıksız sevginin objektif ifadeleridir. Bu durumda birey, yüzeysel kişiliği ile değil, sempati ve anlayışının derinliği vasıtasıyla motive edilir.
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.