Kasım 2020'de transfer olacaklar

Nosking

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
789
911
Selam kızlar, tüp bebek sürecine yeni girdim. Ilk denemem olacak inşallah. Dün yumurtalarım toplandı ama progesteron değerim yüksek çıktıği için transferi kasıma ertelediler.

Kasım'da transfer olmayı bekleyenler, tansferi ertelenenler, ilk denemede başarısız olup bir sonraki transfer için kasım ayını bekleyenler gelin beraber bekleyelim. Tecrübelerimizi, kullandığımız ilaçları paylaşalım. Hem bu süreci en az stresle geçirelim hem birlikte heyecanlanalım🌸😊🤗

Nosking

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
789
911
Süreci buradan kendim için aktaracağım günlük tutar gibi.

Dün hastaneden aradılar. Toplanan 15 yumurtamın 12 tanesinin olgun olduğunu, 7 tanesinin döllendiğini söylediler. Bugün tekrar arayıp 7 embriyonun gelişmeye devam ettiğini bildirdiler. Çok heyecanlıyım, bir an önce kasım gelsin istiyorum 😊

Edalimon

Bir gün mutlaka.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2019
237
250
Selam canım, öncelikle tedavin hayırlı olsun. Ben de 2. Opumu pazartesi olacağım. İlkini temmuzda olmuştum 1 tane toplandı 1 tane donduruldu. Havuz yöntemi uygulanacağı için bu ay tekrar toplanacak. Bu ay daha çok toplanacak gibi bugün son kontrolde 11 tane gördü doktor. Bakalım inşallah olgun çıkıp 5.güne gelirler. Ohss riski olabileceği için taze transfer yapılmayacak. Kasımda dondurulmuş olarak yapılacakmış

Nosking

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
789
911
Selam canım, öncelikle tedavin hayırlı olsun. Ben de 2. Opumu pazartesi olacağım. İlkini temmuzda olmuştum 1 tane toplandı 1 tane donduruldu. Havuz yöntemi uygulanacağı için bu ay tekrar toplanacak. Bu ay daha çok toplanacak gibi bugün son kontrolde 11 tane gördü doktor. Bakalım inşallah olgun çıkıp 5.güne gelirler. Ohss riski olabileceği için taze transfer yapılmayacak. Kasımda dondurulmuş olarak yapılacakmış
Hoşgeldin hayırlı olsun canım senin de tedavin. Yumurta sayısı gerçekten hiç önemli degil kalitesi önemli. Zaten doktorum bana bazı yumurtaların altta kaldığını göremediklerini söyledi.
Benim son kontrolümde 6 yumurta görmüştü moralim cok bozuldu. Milletten 20 30 tane yumurta toplanıyor. Opuya gittigimde 15 tane toplandı.
Inşallah kasım bize uğurlu gelir güzel haberlerini sabirsızlikla bekliyorum 🤗

Edalimon

Bir gün mutlaka.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2019
237
250
Hoşgeldin hayırlı olsun canım senin de tedavin. Yumurta sayısı gerçekten hiç önemli degil kalitesi önemli. Zaten doktorum bana bazı yumurtaların altta kaldığını göremediklerini söyledi.
Benim son kontrolümde 6 yumurta görmüştü moralim cok bozuldu. Milletten 20 30 tane yumurta toplanıyor. Opuya gittigimde 15 tane toplandı.
Inşallah kasım bize uğurlu gelir güzel haberlerini sabirsızlikla bekliyorum 🤗
İnşallah canım. Evet benim ilkinde sadece 3 tane folikül görünmüştü 1 tane toplandı gelişmeyecek diye çok korkmuştuk. 3bb 5. gün donduruldu, bu sefer aşırı şaşkınız bu kadar görünmesinden dolayı. Doğru söylüyosun zaten en fazla 2 tane transfer ediliyor. Senin de güzel toplanmış, inşallah güzel ilerlemeye de devam ederler. Senin e2 değerin kaçtı peki?

Nosking

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
789
911
Benim hormonlar normal araliklarda sadece amh sınırda. Hadi insallah bu ay bir sürü kaliteli kaliteli embriyolar gelişsin 🤗

Birpdrci

Künfe yekun
Kayıtlı Üye
1 Mart 2020
971
1.097
Trendyolun kampanyası var deneme ürünü bebek bezi ücretsiz geliyo bir kişi birkez yapıyo bana gönderebilir misiniz sevaba girersiniz valla 🤲🏻 Yardımcı olmak isteyen mesaj atabilir mi acaba

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-11-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

rinanoy

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
262
355
Benim daha yumurtalarımın toplanmasına var, Gonal F iğne oluyorum 5 gündür. Bugünkü kontrolde 5 yumurtam gelişmiş görünüyor. Bizdeki sıkıntı temel olarak erkekte, onun için yumurta sayısı ve kalitesi çok önemli, spermin kusurunu yumurta telafi edecek demişlerdi. Yaşım 40, yumurta sayım ondan mı düşük acaba? Ya da düşük mü:) transferden sonra histeroskopi de yapılacak, o da çok kurcalıyor kafamı. Süreci uzatacak mı, kısaltacak mı, mutlaka yapılmalı mı.. Kafa gitti:) histeroskopi olmasa Ekim ayında olurdu transferim, ama muhtemelen Kasım'a olacak. İyi ki burası var, iyi ki siz varsınız kızlar:)

Edalimon

Bir gün mutlaka.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2019
237
250
Benim daha yumurtalarımın toplanmasına var, Gonal F iğne oluyorum 5 gündür. Bugünkü kontrolde 5 yumurtam gelişmiş görünüyor. Bizdeki sıkıntı temel olarak erkekte, onun için yumurta sayısı ve kalitesi çok önemli, spermin kusurunu yumurta telafi edecek demişlerdi. Yaşım 40, yumurta sayım ondan mı düşük acaba? Ya da düşük mü:) transferden sonra histeroskopi de yapılacak, o da çok kurcalıyor kafamı. Süreci uzatacak mı, kısaltacak mı, mutlaka yapılmalı mı.. Kafa gitti:) histeroskopi olmasa Ekim ayında olurdu transferim, ama muhtemelen Kasım'a olacak. İyi ki burası var, iyi ki siz varsınız kızlar:)
Öncelikle hayırlı olsun tedaviniz. Yaşa, genetik yapıya vs. bağlı olarak az çıkabiliyor yumurtalar ama sizin de dediğiniz gibi önemli olan kalitesi. 5 tane okuduğum kadarıyla yaşınıza göre gayet iyi bir sayı. Benim yaşım 32 ilk toplamada sadece 1 tane toplanmıştı düşünün. Doktorunuza güvenin histeroskopi sonrası rahime çizik attıranlar da var onu da bi sorabilirsiniz tutunma açısından. İlk tedaviniz mi? Ngs, pgt yapılacak mı? Taze transfer olmayacaksa toplamadan sonraki adetinizle değil bir sonrakiyle başlıyorsunuz transfer için hazırlığa.

Nosking

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
789
911
Öncelikle hayırlı olsun tedaviniz. Yaşa, genetik yapıya vs. bağlı olarak az çıkabiliyor yumurtalar ama sizin de dediğiniz gibi önemli olan kalitesi. 5 tane okuduğum kadarıyla yaşınıza göre gayet iyi bir sayı. Benim yaşım 32 ilk toplamada sadece 1 tane toplanmıştı düşünün. Doktorunuza güvenin histeroskopi sonrası rahime çizik attıranlar da var onu da bi sorabilirsiniz tutunma açısından. İlk tedaviniz mi? Ngs, pgt yapılacak mı? Taze transfer olmayacaksa toplamadan sonraki adetinizle değil bir sonrakiyle başlıyorsunuz transfer için hazırlığa.
Toplamadan sonra 2 kez adet olmamiz lazim yani transfer için oyle mi? Toplamadan sonraki adetle neden başlanmıyor? Başlansa sureci nasil etkiler?

Edalimon

Bir gün mutlaka.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2019
237
250
Toplamadan sonra 2 kez adet olmamiz lazim yani transfer için oyle mi? Toplamadan sonraki adetle neden başlanmıyor? Başlansa sureci nasil etkiler?
Toplamadan hemen sonraki adet kimyasal adet oluyormuş, aynen 2 adet olmamız gerekiyormuş. Süreci nasıl etkileyeceğini bilmiyorum, okuduğum kadarıyla öyle bir şey uygulanan da yok

rinanoy

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
262
355
Çok teşekkür ederim. Pgt yapılacak, diğerini hiç sormadım. Öyle saçma şeyler soruyorum bunu unuttum:) evet çizik atıyorlarmış. Şimdi, opu'dan sonraki ilk adetin ertesinde histeroskopi yapılır de mi? Sonraki ilk adetten sonra da transfer?

Nosking

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
789
911
Toplamadan hemen sonraki adet kimyasal adet oluyormuş, aynen 2 adet olmamız gerekiyormuş. Süreci nasıl etkileyeceğini bilmiyorum, okuduğum kadarıyla öyle bir şey uygulanan da yok
Doktor benim kafamı karıştırdı açıkçası adet olduğun zaman görüşelim dedi tekrar olunca sorayım ne diyecek bakalım. Beklemek de zulüm gerçekten bu süreçte ertelendikçe insan daha cok geriliyor

Edalimon

Bir gün mutlaka.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2019
237
250
Çok teşekkür ederim. Pgt yapılacak, diğerini hiç sormadım. Öyle saçma şeyler soruyorum bunu unuttum:) evet çizik atıyorlarmış. Şimdi, opu'dan sonraki ilk adetin ertesinde histeroskopi yapılır de mi? Sonraki ilk adetten sonra da transfer?
Histeroskopi yaptırmadım ancak adetten 1 hafta sonra filan yapılıyor diye biliyorum. Dediğiniz gibi ilk adetten sonra yapılır sanırım. Bu konuyu tecrübeli arkadaşlara sorarsanız daha iyi bilgi verebilirler.

Edalimon

Bir gün mutlaka.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2019
237
250
Doktor benim kafamı karıştırdı açıkçası adet olduğun zaman görüşelim dedi tekrar olunca sorayım ne diyecek bakalım. Beklemek de zulüm gerçekten bu süreçte ertelendikçe insan daha cok geriliyor
Bana da öyle demişti hemşireler. Dün adet oldum cyclo-prognova diye bir ilaç ve lucrin iğne verildi tek dozluk. Bir sonraki adette de uygun olursa transfer hazırlığına başlayacağız. Evet beklemek bu işin en zor kısmı gerçekten.

dekrsz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2018
566
419
25
Merhaba bende cumartesi günü yumurtalarımı toplattım pko var bende hormon değerlerim iyi ama transfer çok yumurta çıktığından kasıma kaldı. 26 yumurta toplandı 13 ü döllenmiş çok korkuyorum kaç tame kalacak elimde acaba azaldıkca korkuyorum bu gün hastane tekrar arayacak sizce ne kadar kalır elimde

Nosking

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
789
911
Merhaba bende cumartesi günü yumurtalarımı toplattım pko var bende hormon değerlerim iyi ama transfer çok yumurta çıktığından kasıma kaldı. 26 yumurta toplandı 13 ü döllenmiş çok korkuyorum kaç tame kalacak elimde acaba azaldıkca korkuyorum bu gün hastane tekrar arayacak sizce ne kadar kalır elimde
Hayırlı olsun canim tedavin. Kac embriyo kalacağını bilemeyiz malesef herkeste farklı oluyor. Benim 7 embriyodan 4 tanesi 5.güne gitti. Kiminin 10 taneden 6 7 tanesi 5. gunu goruyor. Onemli olan sayilari degil kalitesi gerçekten