Kasım ayı aşılama yaptıracaklar burda toplanalım

yavru kartal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2012
366
385
:anneadayı:

Arkadaşlar herkese merhaba, kasım ayında aşılama yaptıracağım. Bebişlerimizi birlikte bekleyelim, birbirimize destek olalım.
Ben özel bir klinikte yapıracağım.Eylül de sadece klomen kullanmıştım bu ay ara verdik. Kasım da aşılama yapılacak.
Benimle birlikte tüm bekleyenlere dualarla :dua:sağlıkla bebişlerimiz gelsin inşallah

Son düzenleme:

galaksidebirbalik

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2017
602
635
Benimde kasım ayında ilk aşılamam olacak iğne ile yapılacak benim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sandraantalya07

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
26
16
33
Herkese selam. Benim de 2.ci aşılama bu cuma 1 kasımda olacak eğer birşey çıkmazsa
Eylülde klomen kullandım. Olmadı sonuç 0.7
Şuan fostimon iğne kullanıyorum .perşembe kontol için gidecem

Zecmel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2018
525
480
Ben devlette yaptım cerrahpasada ama sper alma işlemini yapan kişi yoktu o yüzden hocanın özel muayenehanesinde yaptık sadece bu işleme ekstra 700 verdim. Ama devlette olsaydı 300 olcakti. İlaçlar la falan toplamda 1400e geldi. Ama benim tekrarlayan kimyasal gebeliklerim olduğu için bu fiyatın içinde doktorun bana önlem olarak aşılama günü başlattığı sulandırıcı iğnelerde var. Tam net rakam değil aşağı yukarı bu kadar

Zecmel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2018
525
480
Tekrar baktım hatta sadece aşılama için 1000 sulandırıcı iğnelere ve progestana 280. Ama bu ay doktorun muayene ücreti arttığı için +100 daha vercem. Hayırlısı bakalım

Sandraantalya07

Yeni Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2019
26
16
33
Ben Antalya Araştırma hast. yapıyorum. Bu 2 ci aşılama. ilk klomen kullandım şimdi fostimon. 21/10- 6 tane 75 aldim 143 tl tuttu . bugun daha 3 tane 150 yazdırmışlar *bugun 139 tl verdım. şuan bu kadar . sonra çatlama iğnsi alcam o 50 tl gibi.

galaksidebirbalik

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2017
602
635
İnşallah tutar sen kaçında olacaksın canım? Sperm ayırma yöntemi olarak ne seçiyor doktorunuz sordunuz mu? Benim dr um microchip kullanacağını söyledi.
13-15arasında regl olacağım ay sonunu bulur aşılama tarihi ekimi kaçırdım çünkü sperm ayırma konusunu hiç konuşmadık özelde mi yapılacak seninde canım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

yavru kartal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2012
366
385
O nasıl oluyo Ki 😳
Mikroçip dedikleri bir solusyon içinde spermleri yüzdürüyorlarmış en önde gidenler en kalitesi oluyormuş.
Şöyle de bi yazı buldum.

Mikro Çip teknolojisinde;
  • Sağlıklı ve canlı sperm hücreleri, daha az sağlıklı olan spermlerden ayırt edilir.
  • Sperm çipleri olarak bilinen mikro çipler, en iyi kalitedeki spermlerin seçilmesini sağlayan hormonların meydana getirdiği mikro kanalcıklardan oluşur. Bu sperm çipleri ile vücudun doğal işleyişi taklit edilmiş olur.
  • DNA açısından sağlıklı ve kaliteli spermler bir tarafta, DNA'sı bozulmuş, hasar görmüş sağlıksız spermler diğer tarafta toplanır.
  • Sağlıksız olan spermlerin seçilip, uygulamadan elimine edilmesiyle, gebelik şansını düşürme riski ortadan kaldırılır.
  • DNA yapısı kaliteli olan sperm hücreleriyle oluşturulan embriyonun da DNA yapısı sağlıklı ve güçlü olacağından, embriyoların anne rahmine tutunma ihtimali artmış, dolayısıyla gebelik şansı da katlanarak artmış olur.

Yukarı Alt