Kasım ayı aşılama yaptıracaklar burda toplanalım

baby0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2019
1.060
1.147
23
:anneadayı:

Arkadaşlar herkese merhaba, kasım ayında aşılama yaptıracağım. Bebişlerimizi birlikte bekleyelim, birbirimize destek olalım.
Ben özel bir klinikte yapıracağım.Eylül de sadece klomen kullanmıştım bu ay ara verdik. Kasım da aşılama yapılacak.
Benimle birlikte tüm bekleyenlere dualarla :dua:sağlıkla bebişlerimiz gelsin inşallah

An itibariyle aşılama takvimi:

KULLANICI ADIAŞILAMA TARİHİTEST
T tugbis_5200 22.11.2019?
galaksidebirbalik galaksidebirbalik 22.11.2019?
chatlak_anne20.11.2019?
L Loriklorik 20.11.2019?
yavru kartal yavru kartal 18.11.2019?
M Minikbirmucizemeselesi 18.11.2019?
Umutumut82 Umutumut82 18.11.2019?
Balgozlu5515.11.2019?
Uykusuz Uykucu Uykusuz Uykucu 15.11.2019?
A Aponjj 14.11.2019?
Zecmel Zecmel 14.11.2019?
Y yaska32 12.11.2019?
Aşılama için şartlar varmı bende klomen kullandım olmadı pkoyum çünkü detaylı anlatırsanz sevinrm

Umutumut82

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
10.164
15.406
38
Canım sen ilk aşılamada nasıl oldun gidişatı anlatabilir misin? Mesela ilişki verdi mi, çatlatıcı iğne kaçta vuruldun, ne zaman aşılama oldun yatma sürecin dinlenme sürecin oldumu en önemlisi kaç yumurta ve boyutları nasıldı? Çok uzun oldu ama kusura bakmazsın umarım :KK43:
Canim ben catlatma ignesinden önceki günu degerlendirmistim sonrasinda 1kere iliski oldu.1 gun dinlendim sonra normal hayata döndüm. Tabi uzanma hoplatip ziplama agir kaldirma olmadi.2 yumurta vardi. Tuttu sonra kimyasala döndü cunku kan pirtilasmasi sotunum varmis

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-03-2021

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 230 gün kaldı.

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Umutumut82

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
10.164
15.406
38
Canım p.tesi ilk gittiğimde 14-12-11 mm den denmişti. Çarşamba 16,5-14-13 denildi. Bugün ise 19,5 ve 14 denildi. Sanırım bir tanesi gelişti diğeri 14 olarak kalmış diğeri de yok olmuş. Dün gece ilişki olmuştu. Gün aşırı olarak düşündüğümde yarın ve p.tesiye denk geliyor diye düşündüm ama. Bu arada eşimin sperm tahlilinde de problem yok 87,5m hareketli var %62 hareketli gözüküyor. 2-3 gün olması fark eder mi acaba. 3 günlük perhiz ile vermişti tahlili.
Benim esiminde hizli haraketli %52 yavas haraketli %28 yani toplam haraketli sayisi %80 di.biz cumayi degerlendirdk pazartesi asilama oldu sali sabahini degerlendirdik

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Umutumut82

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
10.164
15.406
38

Umutumut82

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
10.164
15.406
38
Bnm hiç sarı akıntım olmadı ya. Tutmadi mi acaba?
Benimde hic akintim yok oyuzden tutmadi diye düsünüyorum. bazilarinda su gibi akinti oluyormus .

Umutumut82

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
10.164
15.406
38
Merhaba canım ben asilamanin 12. Günümdeyim 5 6 gündür kaşık ağrılarım çoğaldı göğüsleri zaten hiç geçmedi sarı akıntı geçmişti gene başladı ama test yapmaya çok korkuyorummmmm
Canim progestran vs.kullaniyorsan bence artik test yap .insallah insallah pozitiftir ama negatifse en azindan doktoruna sorup ilaclarini kesersin cünkü bu ilaclari kullanirken regli gecikiyor.

Umutumut82

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
10.164
15.406
38

Umutumut82

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
10.164
15.406
38
Bende de bı ıslaklık oluyor fark ediyorum ama şeffaf sarı değil
Valla belirti manyagi olduk canim.benimde hic akintim yoktu surekli wc ye gidip kurcaliyorum biraz once azbir akinti hissettim mutlu oldum. Gerçi benim regliden 1 hafta önce yogun akintim oluyor regliye kadar.

Umutumut82

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
10.164
15.406
38

Zecmel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2018
526
487
Kacinci günün canim sanki ben 1 cizgi görüyorum.
Canım daha var yaa 8.gün ben net görüyom aslında resimde de biraz belli oluyo da çok yüksek boyutta olduğu için kalitesini dusuruyom böle de hiç görünmüyo 😂. Ama hala ilacın etkisi vardır eski notlarıma göre yarın idrarda yarın artık çıkmaması lazım

Umutumut82

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
10.164
15.406
38
Canım daha var yaa 8.gün ben net görüyom aslında resimde de biraz belli oluyo da çok yüksek boyutta olduğu için kalitesini dusuruyom böle de hiç görünmüyo 😂. Ama hala ilacın etkisi vardır eski notlarıma göre yarın idrarda yarın artık çıkmaması lazım
Catlama ignesinin 11.gününde bile igne etkusi cikiyor bende. Birde biz asilama oldugumuzdan igneyi gece yarisi yaptigimizdan 12.günde tamamen kaybolur gibime geliyor

galaksidebirbalik

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2017
602
635
Bugün saat 3 te aşılamaya gideceğim çok heyecanlıyım T tugbis_5200 senin aşılaman yapıldı mı canım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

yaska32

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2019
802
1.014
35
Hmmm jelden oluyor o zaman ben de sarıydı
Crinone jel kullanmak ne kadar zor yahu 😔 ben sallamayı unutmuşum bu zamana kadar, sallamak gerekiyormuş ilaçlar uca gitsin diye. Ne kadar jel yaptım bu güne kadar bilemedim 😔 inşallah yşne de gelmiştir. 😔 Bugün ıslaklık kayboldu benim. Göğüslerimde sadece gece yatınca biraz acı oluyor. Gündüz noröaller. Pöfff. Şişin çabuk 🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-11-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 135 gün kaldı.

Bebeğinizin kalp atışları stetoskopla dinlenebilir. Eğer doktorunuz size bebeğinizin kalp atışlarını dinlemeniz için teklifte bulunmadıysa bir sonraki randevunuzda bunu doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Bebeğinizin göbek kordonu o kadar iyi tasarlanmıştır ki kan dolaşımı saate 6-7 km hızla kordon ve bebeğiniz arasında tamamlanır. Ve bu sadece 30 sn içinde tamamlanır. Baba hamilelikle daha ilgili bir döneme girebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Uykusuz Uykucu

🌺💞🥰👸🤲
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
4.935
10.863
Crinone jel kullanmak ne kadar zor yahu 😔 ben sallamayı unutmuşum bu zamana kadar, sallamak gerekiyormuş ilaçlar uca gitsin diye. Ne kadar jel yaptım bu güne kadar bilemedim 😔 inşallah yşne de gelmiştir. 😔 Bugün ıslaklık kayboldu benim. Göğüslerimde sadece gece yatınca biraz acı oluyor. Gündüz noröaller. Pöfff. Şişin çabuk 🤣
Ben de emin değilim sallandığından 😁😅kullanıyoruz ya inşallahhh faydası oluyordur 🤗

Uykusuz Uykucu

🌺💞🥰👸🤲
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
4.935
10.863
Tüm devlet hastaneleri yapmıyor. Ben hem bizim bölgemizde devlet hastanesine hemde 3 yıllık araştırma hastanesine sordum aşılamada tüp bebekte yapılmıyor dedi o nedenle 1 bucuk saat gidiyorum farklı araştırmaya :KK43:
Allah emeklerimizin karşılığını versin inşallahhh 🤲🏻Bizimde yoktu canımm bu sene açıldı yoksa başka bir şehire gidiliyordu .