Kayınvalide oğlunda mı kızında mı kalır?

Hilel

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
153
Arkadaşlar benim babaannem kanserden öldü hastayken hepimiz tabii ki baktık torunları olarak ama köy yerinde olduğumuz için annem hem babaanneme hem bahçeye hem eve yetişemezdi Benim babam babaannemi bir bebek gibi baktı anlatılmaz bu durum ben öyle bir bakın babam diye demiyorum kimseden görmedim babam her zaman derki bakmak evlat görevidir gelin değil bunun sevabın bilerek baktı

nomunomuchua

6üstü1ömür
Pro Üye
Emoji Skoru
33.578
Evlendikten sonra eşler birbirinin anne babasından sorumlu olur.
Keşke insan gibi insan olsalar da onun anası babası demeden seve seve baksak.
Sevaptır.

Evladın kızı, erkeği olmaz.
Evlat evlattır hepsi de ortaklaşa bakmalıdır.

Ama şu 2 ay sende 2 ay bende diye de paylaşılmasın büyükler için çok kırıcıdır diye düşünüyorum.
Aman bitti al sıra sende diye can atar gibi..

Öyle bir düzen kurmak lazım ki yük gibi hissetmesinler, gerçekten istenildiklerini düşünsünler.

Hepimiz bir gün yaşlanacağız.
Unutmadan yaşamalı..

hunter7

şükür...:))
Pro Üye
Emoji Skoru
8.256
benim bir erkek kardeşim var.haliyle de bir gelinimiz var.babam çok yaşlı,annem ona göre daha genç ama o da hasta.şimdilik idare ediyorlar.sık sık gelip kalıyorlar ama sanırım bir müddet sonra tamamen ben yanıma alabilirim.
gelinimize bırakmam yani.
arada bir alıpta ,beni rahatlatmak isterse,olabilir.ama öyle sıralı bakayım.ya da onlarda kalsın olmaz.

o değil de benim tek çocuk o da oğlan.e kızım yok.oğlum ve gelinime muhtaç olmak istemem.bu yüzden huzurevi arayışlarına başladım bile.battaniyeleri ördün mü?@HanımKeleşimiGetir.

bu arada torun 6 aylık oldu,emekleme ,diş çıkarma uğraştırıyor yani.bu yüzden aktif giremiyorum siteye

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
ÜZGÜN
Pro Üye
Emoji Skoru
80.040
benim bir erkek kardeşim var.haliyle de bir gelinimiz var.babam çok yaşlı,annem ona göre daha genç ama o da hasta.şimdilik idare ediyorlar.sık sık gelip kalıyorlar ama sanırım bir müddet sonra tamamen ben yanıma alabilirim.
gelinimize bırakmam yani.
arada bir alıpta ,beni rahatlatmak isterse,olabilir.ama öyle sıralı bakayım.ya da onlarda kalsın olmaz.

o değil de benim tek çocuk o da oğlan.e kızım yok.oğlum ve gelinime muhtaç olmak istemem.bu yüzden huzurevi arayışlarına başladım bile.battaniyeleri ördün mü?@HanımKeleşimiGetir.

bu arada torun 6 aylık oldu,emekleme ,diş çıkarma uğraştırıyor yani.bu yüzden aktif giremiyorum siteye
Battaniyeleri Elif Elif örecek ,ben çayları yapacam Mune Mune de keyifle içecek @Saraylım da dedikodu edecez .
Okeye dönüp taş çalacam daha.

Maşallah ona büyümüş bile babaannesi :nazar::nazar: bizimkide 11 aylık oldu 5 tane dişiçıktı yürüme aşamasında şimdi.

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Emoji Skoru
21.197
Battaniyeleri Elif Elif örecek ,ben çayları yapacam Mune Mune de keyifle içecek @Saraylım da dedikodu edecez .
Okeye dönüp taş çalacam daha.

Maşallah ona büyümüş bile babaannesi :nazar::nazar: bizimkide 11 aylık oldu 5 tane dişiçıktı yürüme aşamasında şimdi.
untitled.png
cay_hikaye_2.jpg

Battaniye ve çaylar hazır.
Buda dedikodu eden biz:)

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Emoji Skoru
21.197
Öncelikle iyi bayramlar
Kayınvalide hastalandıysa yatalak olmasada ne zaman iyileşeceği belli değil kaç yıl kim bilir Allah şifa versin.
Ama dinimizde anne babaya evlat bakmak zorunda sizce nasıl davranmalıyım birinin evinde kalacaksa kendi kızı olmalı sonuçta erkekler her gün işte çalışıyor evde biz kalıyoruz ve herkes kendi anne babasından sorumlu öyle değilmi ????
Oğlunda da kızında da kalır bence.Yardımlaşabilirsiniz.Benim annem hasstaydı ben baktım ama erkek yok bizde.Kardeşim çalışıyodu ama aynı evdeydik.Yardımlaştık

nazzo70

Paşa oğlum,pamuk kızım ve kıvırcık babaları❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.349
Başlığa istinaden cevap veriyorum. Hangisi daha insansa onda kalır.
Bir kriter daha var. Evin yaşlı bir insan için uygunluğu da önemli tabii.

Yukarı Alt