Kayınvalide ve görümce

Nur Tan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
9
2
25
Erkek arkadaşımla yakında nişanlanacağız ve birkaç seferdir yaptığı bir hata var ilk başlarda sesimi çıkarmadım ama artık dayanamadım söyledim. Biz telefonda konuşurken birden bana ben seni 5dk sonra arayacağım diyip kapatıyor ve 5dk sonra aradığında neden telefonu kapadığını soruyorum ve bana ablasının ya da annesinin aradığını söylüyor. Konu nedir önemli mi diye soruyorum ve bana verdiği cevap şu: ‘Ablam dedi ki ben sizin eve geçiyorum eve sipariş edilen eşyalar gelmiş’. Bu arada ablası evli ve erkek arkadaşım doğu görevinde şu anda. Geri planda mı kalıyorum ben acaba neden önemsiz şeyler için benimle sohbeti yarıda kesiyor? Onlar ne zaman arasa direkt beni beklemeye alıyor sonra arayacağım diyor. Ben de dayanamadım dedim ki iş ve sağlıkla alakalı bir durum olmadığı sürece arkadan arayan kişiyi meşgule verip ona daha sonra dönersen sevinirim. Ben böyle şeylerden hoşlanmam dedim. Ters bi tepki verirse ne yapacağım bilmiyorum bir akıl verin.
 


Ysnlyl

Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2020
145
89
Belki de onlarla konuşurken siz aradığınızda da onları beklemeye alıyordur. Bence ailesini öne koyması da cok güzel birşey. Ilerde ailesi siz olduğunda aynı şeyleri sizin için yapacak. Sonuçta annesi ve ablası ben yanlış birşey göremedim
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-10-2020

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bensarkimisoylerken

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2020
84
279
20
Benim de ailem aradığın da sevgilimi beklemeye alır aileme cevap veririm. Adı üstünde ailesi, telefonu açmadan önemli olup olmadığını da bilemez sonuçta. Siz devlet sırrı konuşmuyorsanız eğer tabii ki önceliği ailesine verecek, siz de öyle yapmalısınız.

Evlendiğinizde de önceliğini size verecek çünkü siz bir aile olucaksınız
 


Nur Tan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
9
2
25
Ailesi bunu düzenli olarak bi huy haline getirdi çünkü çok önemli bi durum olursa mesaj atsınlar
 


suksuk

bır garıp yolcuyum hayat yolunda..
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2011
4.303
483
Boşuna üzülüyorsun Siz telde daha kısa konusun onun yaptığını sizde yapın ona
Zaten bu dönem tanıma donemi evlilik icinacele etmeyin
 

philosophergirl

"I'm alone!" you will shout one day.
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2017
1.368
3.307
28
Bence kim olsa ayni seyi yapar. Ben de yapıyorum yeri geliyor. Sonuçta telefonu acmadan bilemiyoruz karşımızdaki kişinin niye aradığını
 


Sirinhanim

İnsanlar hayal kirikligidir😔
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2020
1.393
2.190
Belki de onlarla konuşurken siz aradığınızda da onları beklemeye alıyordur. Bence ailesini öne koyması da cok güzel birşey. Ilerde ailesi siz olduğunda aynı şeyleri sizin için yapacak. Sonuçta annesi ve ablası ben yanlış birşey göremedim
Ailesine çok değer veren erkek karısına onlar kadar değer vermez karısını sürekli ikinci plana atar ,benim yaşadığım ve etrafımdaki evliliklerden gördüğüm sonuc,.
 

Sirinhanim

İnsanlar hayal kirikligidir😔
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2020
1.393
2.190
Söyledim bana lafını bil de konuş dedi ve yine ben kötü oldum...
Azicikta olsa şüphen varsa sakın evlenme,ailesine çok düşkün onların ağzına bakan erkek mutlu etmez değer vermez.size ufakta olsa yüzünü göstermeye başlamış iyi tartın düşünün ,
Şahsen ben ailemle konuşurken eşim ararsa açmam,eşimle konuşurken de ailem ararsada açmam bı şekil konuşmayı bitirir öyle dönüş yaparım.
 

Sevmek76

Denge 🌴
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2019
677
1.664
28
Lafını bil de konuş demesi aşırı itici.
Direkt savunmaya almış. Temkinli ol bence, nazik uyarına bu cevabı vermesi şık olmamış.
Bence haklısın sürekli sürekli niye arıyorlar, rahat bıraksınlar biraz ya. Telefonumun sürekli kapanmasına ben de dayanamam. Sen yine tatlo dille konuş yine onları savunuyorsa mesafeli ol ailesine karşı mutlaka.
 


birsevgi

'wearealldustparticlesintheuniverse'
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2013
4.967
8.860
Vallahi ben peş peşe aranmadığım sürece konuştuğum kişiyi kapatıp arayan kişiye dönmüyorum. Görüşmem bittikten sonra geri dönüş yapıyorum. Zaten arayan kişi telefonun meşgul çaldığını duymuyor mu? Buna rağmen 2-3 kere üst üste ararsa önemli bir şey olabilir diye düşünüp kapatırım sadece.
 

Hayalim2121

Muffin time😋🧁
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
751
740
22
Eşi olduğunda durum değişir mecbur acicak uzakta merakta ediyordur ailesini şahsen eşim bekarkende ön plandaydim evlenincede öyle aradığımda babasiyla bile konusuyorsa kapatır arar zamanla herşey değişir canım dert etme
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-02-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 204 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayınastrojurnal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
5.389
13.163
35
e onlarla konuşurken siz aradığınızda da aynı şekilde davranıyor olabilir.
ben olsam çok itici bulurdum bu tavrınızı. daha şimdiden ailemle ilişkimi yönetmeye çalışıyor diye düşünürdüm.
bende erkek arkadaşımla konuşurken arkadan babam arıyorsa babam arıyor diyip çat diye kapatıyorum. 3 senedir daha "çok mu önemli, neden sonra aramadın?" demedi, çünkü saygı duyan bir insan bunu demez.
 

lavieenrose26

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2020
686
768
1. Evlendikten sonra değişir, ailesi sen olacaksın vs. bunlara bel bağlama derim canım zira bu genelde böyle olmuyor.
2. Lafını bil de konuş demesi fazla sert olmuş. Şimdiden ağırlığını bu şekilde koymaya çalışıyor aklınca.
3. Siz ne kadar sık konuşuyorsunuz? Eğer sizin konuşmalarınız uzun oluyor ve ailesiyle kısa konuşuyorsa araya alması da normal. Yine de bunu savunma biçimi düşündürücü.
4. Hiç kimse dört dörtlük değil. Pire için yorgan yakılmaz ama asla tahammül edemem dediğiniz davranışlar varsa bunları göz önünde bulundurup düşünmek lazım.